Trenčianske Teplice nemusí nikto predstavovať. Je to jedno z našich najkrajších kúpeľných miest. Každoročne sa v ňom koná najznámejší slovenský filmový festival. Filmy pravdepodobne inšpirovali aj majiteľov “Cukrárne & kaviarne Na Korze” k pomenovaniu ich podniku. Veď kto by nepoznal jedinečný slovenský film, ocenený Oskarom: Obchod na korze?

Elegantný štýl vás určite ohúri

Kaviareň sa nachádza na rohu budovy stojacej oproti hotelu Krym. Návštevníci si môžu vybrať medzi posedením vnútri alebo na terase s výhľadom na námestie. Tiež si môžete pochutnať na zmrzline, ktorá je súčasťou podniku. V zime je vonkajšia terasa so zmrzlinou zatvorená. Interiér je zariadený do elegantného štýlu, sú tam mohutné stoličky a kreslá. Na policiach možno vidieť množstvo kníh. Stoly sú ladené do dreveného štýlu. Tmavé farby prevládajú nie len na nábytku, ale i na doplnkoch.

Čašník, ktorého práca baví, hodnotím pozitívne! 

Hneď, ako sme vošli, privítal nás usmiaty personál. Milý a ochotný mladý čašník bol okamžite pripravený sa nám venovať. Nevedeli sme síce hneď, čo budeme piť, preto počkal a prišiel o chvíľu. Dali sme si viedenskú kávu a espresso lungo. Rozhodli sa používať taliansku značku kávy Caffé Molinari, ktorá je 100% Arabica. Na kávu sme nečakali dlho, v pokoji sme sa stihli porozprávať pri rádiu, ktoré hralo v pozadí. Kávový servis bol trochu zastaralý, no stále patrí medzi náš slovenský štandard. Káva v šálke Caffé Molinari, k tomu plastové mliečko značky TURM, dva cukre a deci vody. Chuť a kvalitu kávy radíme do slovenského priemeru. Nadpriemerný bol však mladý obsluhujúci čašník. Už iba málokedy možno vidieť v slovenských podnikoch obsluhu, ktorú baví ich práca. Počas pitia kávy nás nerušila hudba, cigaretový dym ani iní zákazníci.

Prijateľné ceny nápojov

Ceny sú prijateľné a zodpovedajú kvalite a štandardu produktov i služieb. V ponuke sú aj zákusky, ktoré sú určite skvelým doplnkom ku kávičke. Vo výbere tiež môžme nájsť aj miešané alko i nealko drinky a zmrzlinové poháre.

Podnik stále napreduje! 

Podnik je čistý a udržiavaný, určite vhodný pre každého návštevníka Trenčianskych Teplíc. Mňa ako muža zaujali aj eco-friendly pisoáre bez splachovania. Je vidno, že podnik napreduje a nezostal stáť na jednom mieste. Po šálke horúcej kávy a príjemnom posedení sme sa vybrali do zimy, ďalej sa túlať večernými uličkami kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. Výsledné hodnotenie Cukrárne & kaviarne Na Korze je pre nás 2. Chce to ešte zapracovať na detailoch ako napríklad kávový servis, ale v podstate to bol pre nás príjemný zážitok. Najväčším plusom bola tamojšia atmosféra a milý personál. Odchádzali sme s úsmevom na tvári. Radi sa sem vrátime, vždy keď pôjdeme okolo a budeme mať chuť na dobrú kávu, milú obsluhu a trochu kľudu.

 

link na google maps spolu s opisom miesta (nákupné centrum, stanica…), aby sme vedeli, kde sa kaviareň nachádza: https://www.google.sk/maps/place/Na+Korze/@48.9090292,18.1690414,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x471498039aa4836f:0xcc7ca4bdfe9a5c17!8m2!3d48.9090292!4d18.1712301

 

uvedenie značky kávy

Caffe Molinari, 100% Arabica

foto spravené Tebou (exteriér, interiér, nápojový lístok, prípadne seba)

 

hodnotenie (1-5 ako v škole) – kaviareň, personál, káva

2