Z času na čas veľmi rada zájdem do Trenčianskych Teplíc. Keďže k nám prišla návšteva z Anglicka, voľba, kam ich zobrať bola okamžite jasná. Spomínané mesto mám v obľube ako v letných, tak i v zimných mesiacoch. Nakoľko každé ročné obdobie do tohto kúpeľného mestečka vnáša isté čaro. Trenčianske Teplice ležia v juhozápadnej časti Strážovských vrchov, v údolí potoka Teplička. Tieto pozoruhodné kúpele patria k najnavštevovanejším a zároveň k najstarším kúpeľom na území Slovenska.

Nemali sme sa kam ponáhľať, tak sme si vychutnávali idylku kúpeľného prostredia. Jedinou škodou bolo, že vonku popŕchalo, ale ani to nám náš výlet nepokazilo. Pomalým krokom sme prešli od parkoviska cez pešiu zónu k Mostu Slávy, kde sme si so záujmom prečítali, aké osobnosti v Trenčianskych Tepliciach boli a v ktorom roku. Potom sme ochutnali vynikajúcu čokoládovú a lieskovo-orieškovú kúpeľnú oplátku – jednoducho sme neodolali. Pokračovali sme rozsiahlym parkom až po jazierko Baračka a zasa nazad. Na chvíľu sme sa chceli schovať pred dažďom, posedieť si pri šálke dobrej kávy a dať si niečo sladké. Dlho sme neváhali a rozhodli sme sa pre cukráreň a kaviareň Na Korze.

Kaviareň Na Korze je situovaná na ulici T. G. Masaryka, priamo v centre mesta na kúpeľnej promenáde. Je to nárožná budova v pôvodnej teplickej zástavbe. Cítiť tu atmosféru starých dobrých čias. Oproti kaviarni sa týči Liečebný dom Krym. Tento spomínaný trojhviezdičkový hotel je priamo prepojený s vonkajším bazénom Grand s celoročnou prevádzkou. V zime býva niekedy problém nájsť si v tejto kaviarničke voľné miesto na sedenie. Naopak, v lete, keď je otvorená aj terasa, návštevníci posedávajú vonku a užívajú si výhľad na centrum mesta. Vzhľadom na počasie sme sa usadili vo vnútorných priestoroch kaviarne.

Čašníčke zopár minút trvalo, než nás obslúžila, ale keďže ponukový list bol na stole, mali sme aspoň dostatok času premyslieť si, čo ochutnáme. V ponuke majú rôzne kávové nápoje, čerstvé zákusky z domácich surovín, raw torty, kokteily, alkoholické a nealkoholické nápoje, vína, originálnu taliansku zmrzlinu. Objednali sme si cappuccino, latte macchiato a zopár zákuskov. Všetko bolo pekne naservírované. Avšak, obsluha niekde cestou zabudla úsmev a prívetivé slovo, čo trošku pokazilo celý dojem. Nakoľko som v kaviarni Na Korze nebola po prvýkrát a viem, že sú tu čašníci milí, tak to neberiem do úvahy. Veď každý môže mať horší deň. Inak personál celkovo pôsobil príjemne. Cappuccino bolo dobré, len na moju chuť trochu silnejšie. V dnešnej dobe by som ocenila lepšie prevedenie peny na cappuccine. Podotýkam, že cena za cappuccino v hodnote 2,20€ sa mi zdá vyššia. Na Korze používajú taliansku kávu značky Molinari. Obchodné korene tejto značky siahajú až do 19. storočia. Spoločnosť Molinari sa doteraz nachádza v historickom centre mesta Modena na Via Modonella. Povedala by som, že zákusky boli chutné a punčový rez bol vynikajúci.

V cukrárni a kaviarni Na korze je cítiť zub času, ale práve to dodáva tejto útulnej kaviarničke tú pravú atmosféru. Interiér kaviarne je ladený do tmavých farieb. Veľké okná zdobia mohutné červené závesy, ktoré sa k tomuto priestoru dokonalo hodia. Nachádzajú sa tam pohodlné kreslá a drevené stoly. Moje oči priťahoval veľký plagát, ktorý vyobrazoval históriu Trenčianskych Teplíc. Miesto dotvárajú výrazné červené lustre, veľké vázy s dekoráciou v oknách a taktiež knihy. Nachádza sa tam aj menšia miestnosť, ktorá je dozdobená tenisovými raketami. V sklenej vitríne sú vystavené víťazné poháre. Predpokladám, že práve z tenisových turnajov. Na terase sa nachádza zelený koberec, prútené kreslá a guľaté sklené stoly. Musím však podotknúť, že terasa by si zaslúžila vymeniť svoj šat. Možno aj na to časom príde. V Trenčianskych Tepliciach sme opäť prežili pekný deň a aj naša anglická návšteva bola veľmi spokojná.

 

Adresa: 914 51 Trenčianske Teplice

 

Otváracie hodiny:  Po – So: 8:30 – 22, Ne: 8:30 – 21

 

Celkovo hodnotím Na Korze dobre: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

 

Na Korze hodnotím známkou 2

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x471498039aa4836f%3A0xcc7ca4bdfe9a5c17!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipN49S3TNsukCYsgPW823X7x0TygHX8HoRcHMnod%3Dw120-h160-k-no!5sna%20korze%20tren%C4%8Dianske%20teplice%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipN49S3TNsukCYsgPW823X7x0TygHX8HoRcHMnod&sa=X&ved=2ahUKEwjS0svosOvjAhVNZFAKHTz8AHgQoiowE3oECA0QBg

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMorado Bar and Dinner
Ďalší článokCaffe Na Ćošku Srbsko