D.ART – Piešťany

Jedno májové poobedie sme sa po práci vybrali na kávu. Deň ako každý iný, len s tým rozdielom, že som mala narodeniny. A keďže ja uprednostňujem šálku dobrej kávy pred pohárikom vína, vybrali sme sa do novootvorenej reštaurácie D.ART. Prevádzku D.ART otvorili na ulici J. Záborského 44. Piešťanci by vedeli, že tam kedysi bol Kazačok. Reštaurácia D.ART je ale v Piešťanoch dobre známa, nakoľko sa presťahovala z Gaštanovej ulice. D.ART pochopiteľne kompletne zmenil svoj dizajn a vzhľad, ale v srdci zostáva rovnaký. Tak sme sa teda aj my boli pozrieť na túto jeho premenu.

Reštaurácia D.ART je zariadená veľmi moderne a nadčasovo. Ako som sa mohla dočítať, dizajn reštaurácie navrhoval Mgr. art. Michal Staško. Priestor reštaurácie je veľký, priestranný a vzdušný. Reštaurácia je vhodná na rôzne oslavy, školenia, mítingy. Celková kapacita podniku je 120 miest na sedenie. Dispozícia podniku pozostáva z: Á LA CARTE zóna s kapacitou 26 miest, GRAY salónik s kapacitou tiež 26 miest, GREEN salónik s kapacitu 32 miest, ORANGE salónik s kapacitou 36 miest. Samozrejme sa v prevádzke nachádza kuchyňa, bar a toalety. Podnik bol takmer prázdny, takže sme mali dostatok súkromia. Do Á LA CARTE zóny sme sa dostali hneď pri vstupe do reštaurácie, okrem dezinfekčného mydla sa tam nachádza barový pult, vitrína s vínom a vitrína so zákuskami. V tejto miestnosti sa nachádza dlhá oranžová pohovka. Táto pohovka je na oboch stranách miestnosti doplnená o štvorcový stôl a stoličku. Pokračovali sme do GRAY salónika, kde sme si napokon aj sadli. Už samotný názov prezrádza, že farba, ktorá v tomto salóniku prevláda, je šedá. Šedú nájdete na stenách ako aj na pohodlných semišových kreslách. Kreslá sú doplnené o guľatý stôl. Ďalšou miestnosťou je GREEN salónik, kde nájdete podobne ako v Á LA CARTE zóne dlhú pohovku, ktorá je tiež po oboch stranách miestnosti, ale má zelenú farbu. Zelenú farbu taktiež nájdete aj na stenách v tomto salóne. Posledná miestnosť je ORANGE salónik, ale oranžovej farby tam nájdete oveľa menej ako v Á LA CARTE zóne. Viac tam dominuje sivá farba. Táto miestnosť ma ale zaujala najviac, nakoľko je tam jedna celá strana presklená. Vďaka tomuto preskleniu sa nielen do tejto miestnosti, ale aj do celej prevádzky D.ART dostane dostatok svetla. V D.ARTE sa mi veľmi páči krásna podlaha, ktorá celú prevádzku zjednocuje. Jednotlivé miestnosti sú predelené takpovediac drevenou stenou = medzi jednotlivými latkami je vždy voľné miesto. Je to veľmi dômyselné predelenie jednotlivých miestností, nakoľko z jednej strany nadobúdate pocit súkromia a z druhej strany sú jednotlivé miestnosti vzdušné a necítite sa ako v „klietke“. Zaujímavosťou je, že svoju prevádzku vylepšili novými vonnými difuzérmi, v ktorých je vytvorená špeciálna kombinácia vonných olejov a dezinfekcie, ktoré sú účinné aj v boji proti vírusom. V každej miestnosti je zavesený televízor s veľkou uhlopriečkou. Reštaurácia si ma svojím novým vzhľadom získala.

Po usadení sa v GRAY salóniku takmer okamžite prišla milá a podotýkam, že veľmi energická čašníčka a priniesla nám pekný ponukový lístok. Z danej ponuky sme si vybrali cappuccino v hodnote 1,80€. Musím uznať, že ma cappuccino svojou výraznou a zároveň lahodnou chuťou veľmi milo prekvapilo. Podávajú kávu talianskej značky Illy. Obchodná značka Illy vznikla v roku 1933 v prístavnom meste Terst. Kávu servírujú do krásnych farebných šálok na striebornom podnose s pohárom vody a čokoládou. Na šálkach ma zaujal nápis: „May You Live In Interesting Times.“ V D.ARTE si môžete pochutiť na domácom cheesecake-u, kvalitných výberových vínach a alkohole. Taktiež jedlá sú pripravované z kvalitných surovín. D.ART pečie pravú taliansku pizzu. Ponúkajú široký sortiment jedál slovenskej a talianskej kuchyne – pizzu, plnené panini, šaláty, cestoviny, burgre, steaky a jedlá na objednávku. Jedlo taktiež rozvážajú. D.ART v blízkej dobe ešte určite navštívim a ochutnám aj ich pizzu.

Adresa: Jonáša Záborského 44, 92101 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 10 – 22

D.ART hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

D.ART celkovo hodnotím známkou 1-

Link na trasu:

https://wego.here.com/?map=48.58879,17.82125,15,normal&fb_locale=cs_CZ