Castle Cafe sa nachádza na hlavnom námestí v Nových Zámkoch. Po príchode ma upútala veľká fajčiarska terasa s množstvom miest na sedenie a s výhľadom na celé námestie.

Aký bol môj prvý dojem?

Po vstupe do vnútra som sa ocitol vo fajčiarskej časti kaviarne, v ktorej mi nebolo príjemne nakoľko som nefajčiar – v tejto časti sa taktiež nachádzajú aj kávovary a pokladňa. Preto som prešiel do veľkej zadnej časti, ktorá má 2 poschodia a hlavne je nefajčiarska. Pri vstupe do nej som prechádzal okolo sociálnych zariadení, ktoré sú zvnútra veľmi pekne udržiavané.

Vyberte si kávu či chutnú limonádu 

Samotná nefajčiarska časť je veľmi pekne zariadená, je v nej uvedený veľký nápis Castle Cafe, všade po okrajoch miestnosti sú kožené sedačky, ktoré sú vo veľmi luxusne vyzerajúcom prevedení. Na poschodí sú stoly so stoličkami a tlačidlo, ktoré slúži na privolanie obsluhy a funguje naozaj bezproblémovo. V nápojovom lístku je na výber množstvo káv, šejkov, nápojov či už alkoholických alebo nealkoholických, zákuskov z dennej ponuky, limonád a mnoho ďalšieho.

Milý personál, ktorý bol pomerne rýchly

Ja som si objednal presso a latte. Obe kávy majú základ z kávy značky pascucci. Pascucci je talianska značka káv, ktorá má korene až do 20. storočia a dlhodobo patrí k špičke káv na trhu, vyznačuje sa krémovou chuťou i penou. Presso malo veľmi dobrú krémovú chuť, ťažko povedať či to je kávovarom alebo zrnami kávy, naozaj by bola veľká škoda zajedať kávu zákuskom. Vtedy by si nikto nevychutnal jej dokonalú chuť. Latte je podávané v 4dcl pohári. Cez priehľadné sklo bolo pekne vidieť penu, a to, čo je pri latte hlavnou vecou – preseknutie medzi kávou a ochuteným mliekom. Toto latte nieje potrebné dochucovať cukrom ani ničím iným. Je príjemne sladké a pôsobí veľmi upokojujúco. Personál prišiel vždy ochotne a hlavne s úsmevom.

Vhodná kaviareň pre väčšiu skupinu ľudí 

Podľa mňa káva z Castle Cafe uspokojí každého kávového labužníka a rovnako aj ľudí, ktorí si prídu na kávu len oddýchnuť alebo sa porozprávať. Taktiež si myslím, že táto kaviareň je vhodná aj na rôzne pracovné stretnutia a nakoľko tu je veľa miesta, určite nebude problém nájsť voľné sedenie pre väčšiu skupinu ľudí. Nenašiel som žiadne negatíva tejto kaviarne, preto ju hodnotím, čo sa týka prostredia na známku 1, samotnú kaviareň známkou 2 (kvôli uprednostňovaniu nefajčiarskych priestorov) a kávu známkou 1.

 

https://www.facebook.com/castlecafenz/

https://www.google.sk/maps/place/Castle+Cafe/@47.985344,18.1617401,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476b06ad69084de3:0x72287f749ffb115b!8m2!3d47.985344!4d18.1639288 .