Aj vy radi čítate knihy a popritom popíjate kvalitnú kávičku? Tak v Prešove poznáme jedno miesto, kde môžete zájsť aj vy. Kaviareň sa nachádza priamo na Hlavnej ulici, kde je v blízkosti hneď zastávka mestskej hromadnej dopravy. Zastávka sa volá “Na hlavnej”. Autobusová a vlaková stanica sa nachádza len pár zastávok od centra mesta a je tam skvelý prístup.

Výborné rozloženie kaviarne na dve časti

Čo ma veľmi milo prekvapilo, terasu nemajú z hlavnej ulice, kde nie je žiadne súkromie, ale majú ju z opačnej strany budovy vo dvore, kde sa môžu pýšiť krásnym prostredím so zeleňou, s dobrou hudbou a samozrejme výbornou kávou. Vo vnútri sa nachádza obrovská miestnosť, kde sa vzadu nachádza bar. Kaviareň je rozdelená na časť, kde je kníhkupectvo a časť určenú na príjemné chvíle pri káve. Za krásnou presklenou stenou nájdete miestnosť na školenie, prácu a učenie tzv. „work and study“.

Čašníčka bola veľmi milá a pri servírovaní kávy nám aj opísala akú kávu ponúkajú, a kde ju pražia.

Netradičná, no špecifická káva vás dostane!

Okrem klasických káv ako espresso, ponúkajú aj alternatívne druhy prípravy káv akými je Aeropress/ V 60, Frenchpress, Cold Brew a podobne. Keďže takýto druh nemajú v každej kaviarni,rozhodli sme sa, že jednu z možností vyskúšame.

Vybrali sme si kávu Aeropress, kde pri príprave použili značku kávy Burundi. Káva mala špecifickú kyslastú chuť. Aj laik by cítil rozdiel medzi espresom a touto kávou.
Odrodovú kávu ponúkajú za príplatok. Jedna vec, nad ktorou som sa pozastavila pri čítaní nápojového lístku, bol nápoj tzv. Cascara Fizz Original. Je to limonáda z kávových čerešní.
Okrem nápojov máte možnosť objednať si čerstvé koláčiky podľa dennej ponuky.

Do kaviarne chodia prevažne študenti, ktorí tu hľadajú pokoj pri učení, ale aj väčšie skupiny ľudí, ktorí sa práve tu radi stretávajú pri chutnej káve trebárs na terase. Myslím si, že veková hranica v kaviarni nie je určená, pretože tu chodia naozaj všetci tí, čo majú radi krásne prostredie pri knihách. Jedinú kategóriu, ktorú v tejto kaviarni asi nenájdete, sú mamičky s deťmi, ktoré radi pobehujú a skúmajú tie najnetradičnejšie zákutia.

Príďte si oddýchnuť do krásneho a čistého prostredia

Veľa kaviarní ponuka len klasické kávy zo stroja, o ktorý sa personál zväčša ani nestará. Avšak, v tomto prípade si dajú zamestnanci naozaj záležať na hygiene i odbornej znalosti! Ako som už vyššie spomínala, ponúkajú značku kávy Burundi, ktorá je svojou typickou chuťou škorice a citrusov zaradená do kategórie exotických káv pochádzajúcich priamo zo srdca Afriky.
Celkovo hodnotím kaviareň ako skvelú voľbu pre milovníkov dobrej kávy a zároveň aj v prekrásnom prostredí.

https://www.google.sk/maps/place/Libresso+Books+%26+Coffee/@48.9956087,21.2397198,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473eed7cb9e57049:0xc01c91b65b4b9718!8m2!3d48.9956052!4d21.2419085