Jedno krásne slnečné poobedie sme sa s kamarátkou vozili autom kade tade. Prešli sme zopár desiatok kilometrov, až sme sa dostali do mesta Revúca. Nechcelo sa nám ísť hneď naspäť, a keďže sme obe milovníčky kávy, voľba bola jasná = nájsť v Revúcej peknú a slušnú kaviareň. Hľadanie netrvalo dlho a priamo pri hlavnej ceste sme zahliadli kaviareň. Nedalo sa ju prehliadnuť vďaka obrovskému nápisu „coffee“. Zastavili sme autom priamo pred kaviarňou, kde boli vyhradené miesta pre zákazníkov. Parkovacích miest bolo veľmi málo, ale prípadne by sa dalo odstaviť auto aj pri Lidli, ktorý bol hneď cez cestu oproti kaviarni.

Kaviareň bola na prvý pohľad veľmi pekná a lákavá. Nachádzala sa ako keby v menšom domčeku svetlej farby. Pred samotnou kaviarňou sa nachádzala vonkajšia terasa, spolu s pletenými stoličkami, stolom a dáždnikmi. Na oknách, smerom do interiéru sa nachádzali priehľadné nálepky s názvom podniku. Nakukla som jedným očkom aj dovnútra. Interiér bol rovnako veľmi pekne zariadený, spolu s bielymi stoličkami. Aj napriek  tomu, že sa mi interiér páčil viac ako exteriér, rozhodli sme sa zostať predsa len vonku na terase. Prvá vec je tá, že bolo krásne slnečné počasie a druhá vec je tá, že kamarátka fajčí. Vo vnútri nebolo fajčenie možné a na terase, samozrejme áno.

Usadili sme sa na veľmi pohodlné stoličky. Atmosféra bola veľmi príjemná. Sedeli sme síce priamo pri hlavnej ceste, ale osobne mi to neprišlo vôbec ako niečo rušivé. Boli zaplnené skoro všetky stoly na terase ale boli od seba primerane ďaleko vzdialené, takže nás nerušil rozhovor iných ľudí.

Chceli sme si vybrať nápoj, ale samozrejme na stole žiadny nápojový lístok nebol. Neznášam to! Čakali sme dosť dlhú dobu, kým sa pri nás zastavila čašníčka. Kamarátka chcela ísť dokonca už za ňou. Rozumiem, že asi bola na celý podnik sama ale mohla nás aspoň doniesť nápojové lístky. Po chvíli čakania prišla za nami čašníčka a doniesla nám 1 nápojový lístok pre troch (prišiel za nami kamarát). Nebola mi vôbec sympatická. Žiadny úsmev, žiadna dobrá energia. Položila nám lístok na stôl a chvíľku nad nami postála. Keď pochopila, že si chceme v kľude vybrať nápoj tak odišla. Po výbere nápojov sa pri nás znova zastavila čašníčka. Pekne som ju poprosila o Frappe, nakoľko som dostala tip od kamaráta, ktorý si Frappe práve v tomto podniku veľmi chválil. Čašníčka na mňa pozrela, ako keby som bola sprostá a spýtala sa, že či to s kávou. Odvetila som že áno. Kamarátka si vypýtala ľadovú kávu. Zdalo sa mi, že čašníčka prekrútila očami a keď si zapisovala jej objednávku, tak nahlas povedala „Ice Caffé Latte“. Ako keby to nebolo jedno. Sme na Slovensku, tak nerozumiem prečo by sme si mali objednávať v anglickom jazyku.

Po dlhšej chvíli sa vrátila aj spolu s našimi objednávkami. Aj moje Frappe aj ľadovú kávu sme dostali na striebornom podnose spolu s cukrom, keksíkom a vodou. Frappe som dostala vo vysokom priehľadnom pohári. Nebolo ničím extra zvláštne, čakala som aspoň nejakú výzdobu v podobe napríklad škorice alebo čokolády na vrchu. Po ochutnaní som zostala mierne prekvapená. Frappe nechutilo presne podľa mojich predstáv. Nebolo zlé ale asi po vychválení kamarátom som čakala niečo viac. Väčšina pohára bola čistá pena. Frappe nemalo skoro žiadnu chuť. Chcela som si ho dosladiť cukrom, ale som si povedala, že sa mi aj tak neroztopí, tak som to nešla ďalej kaziť.

Cafe Route 532 ponúka značku kávy Cafe Reserva. O tejto značke kávy som už počula, ale keď si dobre pamätám, nemala som príležitosť ju ochutnať. Po tomto Frappe ju asi ani nebudem veľmi vyhľadávať.

Po dopití sme išli účet vyplatiť k baru. Platili sme v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie aj toaletu. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Št = 8-22, Pia = 8-1, So = 9-1,         Ne = 9-22.

Celkovo hodnotím kaviareň dobre. Káva mi až tak nechutila, ale možno to bolo len tým Frappe. Adresa: Milana Rastislava Štefánika 1658/9, 050 01 Revúca.

Moje hodnotenie: personál = 3, káva = 3, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Cafe Route 532 dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/CAFFE+ROUTE+532/@48.6830422,20.1137319,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473fc68323cc7445:0xf362b8cf86cf813f!8m2!3d48.6830422!4d20.1159205

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokFontána
Ďalší článokChristiania