Do módy prichádzajú všestranne zamerané podniky. Cez deň romantická kaviareň, večer slušný bar na posedenie s priateľmi. Navyše pri rieke, vode, s výhľadom na ďaleký ruch cesty, kde sa kamióny menia na blikajúce svetielka… To je zvonka Cafe Bar Severan.

Výhľad na rieku Orava

Kaviareň je umiestnená priamo pri rieke Orava, popri ktorej vedie chodník pre peších aj pre cyklistov. Z druhej strany sa k nej dostanete aj autom a zaparkujete priamo pred Severanom. Z autobusovej a železničnej stanice sa do kaviarne dostanete približne za 20 minút. Zavedú Vás tam aj šikovné Google mapy.

Priestor pre náročných 

Kaviareň je naozaj veľká. Pozostáva z viacerých častí. Prvá je hneď pri bare, s druhou ju oddeľuje moderná sklenená stenu, cez ktorú sa dostanete aj do tretej časti, a to je už úžasná terasa pri rieke. Sedí sa tu pohodlne, pretože majiteľ očividne dbal na mäkké kreslá vo vnútri, ale aj na sedačky na vonkajšej terase. Priestor je vhodný aj pre skupiny, čo ocenia viaceré partie, ktoré si po práci radi vybehnú na pivo alebo kávu. Svoj priestor si tu nájdu aj študenti, ale o to menej introvertní knihomoli, ktorí vyhľadávajú pokoj – ten je tu skutočne len dopoludnia. Tým, že je kaviareň veľká, keď sa naplní ľuďmi, zvyšuje sa aj jej hlučnosť. Nemôžem však povedať, že je tam neustály hluk, v skutočnosti je to počas dňa veľmi príjemné posedenie pri káve.

Ponuka talianskej kávy

Cafe Bar Severan pripravuje kávu od značky Danesi Caffé, ktorá láka na svoj príbeh o svojej storočnej histórii založenia kávy v Ríme. To, že sa Taliansko vyznačuje výbornou kávou, je jasné každému kávičkárovi, avšak espresso v Severane nechutí vždy taliansky. Niekedy – čo pravdepodobne záleží podľa obsluhy – dostanete štandardné espresso, inokedy kvalitné talianske. Určite ochutnajte výborné kapučíno s bohatou penou. Ku kávičke dostanete pohár vody a mandľu v čokoláde. V ponuke sú aj ďalšie kávové špeciality, napríklad aj Bon-Bon, ktorý v tejto prevádzke pozostáva z espressa a sladkého mliečka (jeho príprava je v každej kaviarni iná). Cafe Bar Severan ponúka takmer všetky základné druhy kávy, ktoré majú v nápojom lístku aj kreatívne popísané.

Oravská mimóza a vínna letná ponuka

Leto sa ani v tejto kaviarni nezaobíde bez koktejlov alebo BIO limonád. Z koktejlov môžete ochutnať domácu oravskú mimózu alebo Severan Spritz, pričom oboje sú založené na vínovom základe. A keďže je letná ponuka spojením vína a ovocia, ochutnať môžete milkshake alebo degustovať rozlievané vínka z ponuky.

Koláčiky ako doplnok

A teda veľmi chutný. Zákusky tu majú naozaj fantastické. Môžete si vybrať z aktuálnej ponuk

y, avšak večer ich je už v ponuke menej.

Moje hodnotenie:

Kaviareň – 1, Personál – 2, Káva – 2, Celkové hodnotenie – 2.

 

Zuzana Rojíková