Každý deň veľmi rada zavítam do tejto kaviarne, ktorú nájdete v obchodnom centre ZOC MAX v Prešove na Vihorlatskej ulici. Táto kaviareň sa nachádza spredu ZOC MAX, hľadajte terasu a nájdete kaviareň na prízemí tohto obchodného centra. V prípade že vchádzate z vonkajšieho vchodu, prejdete cez terasu, fajčiarsku miestnosť až do tej nefajčiarskej časti – interiéru kaviarne. V prípade, že idete zvnútra centra pôjdete dole prízemnou chodbou a hneď na začiatku vstupu vás očaria koláče, zákusky či cheesecakes v sklenených vitrínach.

Ďalším krokom sa dostávate k milému úsmevu čašníčok, osobne som nezažila v tejto kaviarni ešte čašníčku, ktorá by pekne nepozdravila, alebo nedarovala úsmev, ba dokonca, teraz ho šíria aj cez ochranné rúško. Posadíte sa, a je čas prelistovať ich ponuku káv a iných dobrôt. Bonusom v tejto kaviarni je to, čo by malo byť podľa môjho názoru v každej kaviarni, že mlieko do kávy je súčasťou ceny a netreba zaň doplácať. Prečo by ľudia, ktorí kávu vypijú iba s mliekom si mali za to priplatiť? Osobne sa stretávam s kaviarňami, ktoré to takto ako spomínaný Atlantic nemajú a žiadajú desiatky centov za dodatok mlieka ku káve. Okrem toho, že ide primárne o kaviareň, v tejto kaviarni nájdete aj mnohé alkoholické a nealkoholické limonády, skvelé pivko, vyššie spomenuté zákusky či iné bomby. Káva značky Julius Meinl vám pohladí zmysly súvisiace s Vašou dušou kávičkára/kávičkárky.

Tentokrát som sa rozhodla pre capuccino. Súčasťou prinesenej objednávky boli dve sáčky cukru, hnedého a bieleho tej istej značky, voda ku káve, ktorá by tiež mala byť podľa ma súčasťou každého podania kávy, čo kvitujem aj v tejto kaviarni a ako bonus cukríček ovocnej príchuti ako pozornosť podniku k objednávke. Ale poďme priamo na obsah šálky. Dizajn capuccina je niečo, s čím sa títo baristi/čašníci dokážu v tejto kaviarni vyhrať a dajú si na ňom záležať. Pena nie je horká a teplotu má presne takú akú má mať. Ochutnávam lyžičku po lyžičke s úsmevom na tvári. Pena je našľahaná tak ako má byť a moje očakávania sa vyplatili. Idem na prvý dúšok. Do kávy som si vysypala obe sáčky cukru a káva bola lahodná. Príjemná chuť, ktorú milujem nie silná nie horká, taká akurát, kávová, akú mám najradšej. Vypila som ju až do dna, ako sa na správneho kávičkára patrí.

  • Akú kávu som degustovala?

V tejto príjemnej kaviarni som ochutnala kávu značky Julius Meinl, ktorá chutila fantasticky. Túto značku kávy milujem a stretávam sa s ňou vo viacerých kaviarňach a stále som s kávičkou tejto značky veľmi spokojná. Ich chuťové variácie a inakosť chuti je to, čo je charakteristickou črtou kávy tejto značky. Teda, aspoň podľa môjho názoru. Konkrétnejšie, som degustovala jemnejšiu formu, cappucino, ktoré si zvyknem dať stále v poobedňajších hodinách, kedy už nepotrebujem silnú dávku kofeínu, skôr si len spríjemniť záver pracovného dňa a koniec zhonu dňa šálkou kávy, pre pohladenie zmyslov skvelou vôňou kávy.

A čo by som k tejto kaviarni povedala na úplný záver?

Toto miesto je miestom skvelej kávy, skvelých alkoholických aj nealkoholických nápojov a úsmevov. Odporúčam toto miesto jednoznačne navštíviť.

Prikladám sem link na promo video tohto podniku, ktoré točil môj známy a v ktorom nájdete aj moju maličkosť.

  • Hodnotenie?

Dávam 5 bodov z piatich. Kávička chutila výborne a rovnako ako interiér aj exteriér kaviarne je veľmi príjemný a rada v ňom trávim svoj čas.

https://goo.gl/maps/hzXFCrP5osezc2sLA

Vihorlatská 2/A, ZOC MAX Prešov, 080 01