Koncom mája sme išli na výlet do Dolnej Krupy. Naším cieľom bolo poprechádzať sa Kaštieľskym parkom. Dolnokrupský kaštieľ je klasicistický kaštieľ, ktorý pochádza z 18. storočia. Lenže park pri kaštieli na naše sklamanie otvárali až 1.6., takže sme sa do Dolnej Krupy vybrali zbytočne. Kaštieľ, ako aj jeho rozsiahly park, sme mali možnosť vidieť síce len cez plot, ale natoľko nás zaujal, že sa do Dolnej Krupy v blízkej dobe určite vrátime. Cestou späť sme zahliadli Agropenzión 7divov, tak sme neváhali a išli sme si posedieť na šálku kávy. Veď čo iné ako dobrá káva môže byť lepšia náplasť na nevydarený výlet?

Agropenzión 7divov sa nachádza na Hlavnej ulici už v spomenutej dedinke Dolná Krupá v okrese Trnava. Penzión ponúka ubytovanie, reštauráciu, bar, záhradu, terasu, detské ihrisko, súkromné parkovisko, bezplatnú Wi-Fi a veľa iného. Usadiť sa môžete vo vnútorných priestoroch, na letnej terase, ktorá sa nachádza hneď pri vstupe do podniku. Taktiež tu nájdete terasu, ktorá sa nachádza v zadnej časti penziónu. V tejto zadnej časti bolo miest na sedenie naozaj veľa a boli dômyselne rozmiestnené po celej záhrade. Čiže v Agropenzióne 7divov sa môžete posadiť, kde vám srdce žiada. Jedná sa o vskutku krásnu a udržiavanú záhradu. Okrem záhradného nábytku tam nájdete detské ihrisko, detskú rozhľadňu, voliéru pre vtákov, domček, ktorý pripomínal kolibu a rôzne záhradné dekorácie. Samozrejmosťou sú stromy, výsadba kvetov a nádherný trávnik.

No uznajte sami, že vypiť si kávu v tomto unikátnom prostredí je skutočným balzamom na dušu. Táto oblasť je obľúbená pre dobré podmienky na cyklistiku a pešiu turistiku. Podnik sa zameriava na ubytovanie, každodenné stravovanie, rodiny s deťmi, romantické posedenie, posedenie pri víne alebo pive, sledovanie športových udalostí, obchodné stretnutia, rodinné oslavy, svadby a spoločenské podujatia. Aj vnútorné priestory boli zariadené príjemne. Musím poznamenať, že som sa vskutku divila, aký zaujímavý agropenzión táto malá dedinka ukrýva.

V Agropenzióne 7divov nás privítala veľmi milá a zhovorčivá mladá čašníčka. Spýtala sa nás, kde si chceme sadnúť a keď sme jej povedali, že sme v ich penzióne prvýkrát, s ochotou nám ukázala, aké sú možnosti. Napokon sme si, samozrejme, vybrali ich utešenú záhradu. Po chvíľke nám čašníčka priniesla jedálny lístok, z ktorého sme si vybrali cappuccino a pizza štangle. Aj napriek tomu, že sme na kávu aj na jedlo čakali o niečo dlhšie, vôbec nám to nevadilo, pretože nádherné prostredie nás vyzývalo k relaxu a spomaleniu. Medzičasom som si popozerala celú záhradu. Ale aby som len nechválila, nepáčil sa mi zelený obrus, ktorý použili na niektoré stoly. Občerstvenie nám priniesol mladý čašník, ktorý tiež bol veľmi milý. Cappuccino servírujú značky Varesina Caffé. Príbeh Varesina Caffé sa začína odohrávať v roku 1919, kedy v rodinnej pražiarni nachádzajúcej sa v historickom centre talianskeho mesta Varesesa naservírovala historicky prvá šálka kávy Varesina Caffé espresso. Na výrobu kávy Varesina sa používa až 20 druhov tých najlepších kávových zŕn pestovaných na plantážach Strednej a Južnej Ameriky. Tradičné postupy praženia podľa rodinnej receptúry, ktorá sa predáva z generácie na generáciu, dodávajú káve Varesina Caffé jedinečnú kvalitu. Cappuccino bolo dobré, len mi chýbal pohár vody. Musím povedať, že zo samotného cappuccina som si nesadla na zadok, ale musím vyzdvihnúť pizza štangle so šunkou, syrom a cesnakovým dresingom, nakoľko boli asi najlepšie, aké som kedy jedla. Tiež sa pri nás zastavila, predpokladám, že pani majiteľka, odniesla nám použitý riad a prehodila s nami pár viet. Toto bolo tiež veľmi pekné gesto. Pred personálom v tomto podniku dávam pomyselný klobúk dole. V Agropenzióne 7divov sme sa cítili výnimočne. Po tomto skvelom zážitku musím zobrať späť vetu o nevydarenom výlete, pretože by sa nezakladala na pravde.

Adresa: Hlavná 30/198, 919 65 Dolná Krupá

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 12 – 21

Agropenzión 7 Divov hodnotím: personál = 1, káva = 2-, prostredie = 1-

Agropenzión 7 Divov celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476ca60b55bd925b%3A0x5f30441012a8e0db!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMMQJBvUlxYc7HDFKCYU8pnvzVbO0wo2n6y7sy4%3Dw213-h160-k-no!5sAgropenzi%C3%B3n%207%20Divov%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMMQJBvUlxYc7HDFKCYU8pnvzVbO0wo2n6y7sy4&sa=X&ved=2ahUKEwjvvIyto_LpAhVeQUEAHQ8HCbwQoiowDHoECBUQBg