Úchvatný Tihany: Skvost Balatonu

Polostrov Tihany je prekrásnym miestom na severnom Balatone. Je to polostrov plný histórie a prírodných pokladov. Okrem levandule a levanduľového festivalu do Tihany láka turistov Benediktínske opátstvo. Kláštor má bohatú históriu a je architektonickým skvostom. Jednou z našich zastávok v Tihany bola prechádzka okolo tohto pôsobivého kláštora. Naše ďalšie kroky smerovali do cukrárne Apátsági Rege Cukrászda. Jedná sa o vyhľadávaný podnik s úchvatným výhľadom na Balaton.

Kde každý detail má svoj význam

Apátsági Rege Cukrászda je rodinná cukráreň v Tihany, ktorá má viac ako 60-ročnú tradíciu. Sľubuje nezabudnuteľný zážitok s prekrásnym výhľadom na jazero. Výhľady, ktoré táto cukráreň ponúka, sú skutočne fenomenálne. Určite patria k najkrajším výhľadom, aké som kedy videla. Sadli sme si na priestrannú terasu. Fasáda cukrárne je porastená popínavou zeleňou – brečtanom. Interiér cukrárne je síce útulný, ale priestranná terasa je ideálnym miestom pre odpočinok a potešenie nielen z dobrého jedla, ale aj z atmosféry miesta. Kovová konštrukcia markízy poskytuje tieň hosťom. Priestor je vybavený dreveným nábytkom, stolmi a stoličkami, čo vytvára príjemnú atmosféru a vnáša do miestnosti prírodný element. Kvety a závesná zeleň pridávajú do priestoru dotyk prírody a čerstvosti. Vo fľaši od limonády bola vložená kvetina levandule, ktorá dopĺňa estetiku miesta známej svojou levanduľovou tradíciou. Levanduľa pridáva nielen vizuálnu krásu, ale môže tiež naplniť vzduch jemnou a relaxačnou vôňou. Terasa je ohraničená nízkou kamennou stenou a ponúka panoramatický výhľad na obklopujúcu krajinu a vodnú plochu, kde možno vidieť niekoľko plachetníc. Výjav, ktorý som mala pred očami, bol vskutku ako z pohľadnice.

Gastronomický zážitok s výhľadom

Apátsági Rege Cukrászda v Tihany ponúka predjedlá, raňajky, studené jedlá, chrumkavú pizzu, vegetariánske a vegánske jedlá, šaláty. Sortiment cukrárne je široký a rôznorodý, zahŕňa všetko od tradičných po moderné dezerty, ako aj bezlepkové výrobky a domáce produkty, zmrzlinu a veľa iných jedál. Z nápojového lístka si môžete vybrať osviežujúce limonády, alkoholické a nealkoholické nápoje, kávové nápoje a veľa iného. V ponuke majú  aj vlastné produkty, akými sú granola, čajová zmes, džem, krém z lieskových orieškov, soľ z červeného vína, levanduľové kvety, BBC omáčka, Abbey coffe. Z pestrej ponuky sme si vybrali cappuccino a levanduľový a malinový cheesecake. Káva bola lahodná a vyvážená. Cappuccino bolo servírované v ich vlastnej šálke. V cukrárni servírujú vlastnú praženú kávu Abbey coffe. Je veľmi zaujímavé, že aj také malé detaily ako kvalitný kávový nápoj, výborný zákusok a krásny výhľad môžu vytvoriť nezabudnuteľné spomienky.

Nezabudnuteľné chvíle v Apátsági Rege Cukrászda

Navštíviť Tihany a obísť túto úchvatnú cukráreň by bola naozaj veľká škoda. Aj keď ceny sú vyššie, no ten zážitok, ktorý tento podnik ponúka, je neopísateľný. Spomienka na túto dokonalú cukráreň ma hreje na duši dodnes. Tihany je miesto plné kúzla, kde si každý návštevník nájde niečo pre seba, či už je to pokojná prechádzka alebo vychutnávanie si skvelej kávy s výhľadom na jazero Balaton. Návšteva cukrárne Apátsági Rege Cukrászda pravdepodobne pridáva k týmto zážitkom a zostáva mi v pamäti ako sladká bodka za pobytom na tomto čarovnom mieste. Apátsági Rege Cukrászda v Tihany by mal navštíviť naozaj každý okoloidúci.

Adresa: Tihany, Kossuth Lajos u. 22, 8237 Maďarsko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia: 9 – 19, So: 8 – 20, Ne: 8 – 19

Apátsági Rege Cukrászda hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1+

Apátsági Rege Cukrászda celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Ap%C3%A1ts%C3%A1gi+Rege+Cukr%C3%A1szda+v+Tihany&oq=Ap%C3%A1ts%C3%A1gi+Rege+Cukr%C3%A1szda+v+Tihany&aqs=chrome..69i57j0i22i30.913j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8