Štvrtok je pre mňa za posledných troch rokov ten najobľúbenejší deň v týždni. Prečo? Jednoducho som študentka a mám školu/prednášky len do štvrtka. Samozrejme sme skončili na prednáške skôr z dôvodu, že sme stihli všetko prebrať. A teraz nastáva otázka: „Čo mám robiť do dvanástej?“. Nakoľko študujem v našom hlavnom meste Bratislava a osobne som z východu, a vlaky chodia takmer len tri krát za deň, tak som sa potrebovala zamestnať. Blízko mojej školy, ktorú navštevujem som už dávnejšie pokukovala po jednej kaviarni. Spolubývajúca mi o nej hovorila, že tam chodí stále so svojimi kamarátkami a že je veľmi spokojná. Vysvetlila mi kde sa kaviareň nachádza. Asi sme sa zle pochopili a ja som navštívila inú kaviareň, s ktorou som veľmi spokojná nebola. Ale o tom až pozdejšie.

Exteriér kaviarne pôsobil veľmi dobre. Kaviareň bola skoro celá presklená s veľkými nálepkami s názvom kaviarne Spusta na oknách. Nad vchodom sa nachádzal obrovský nápis: Kaviareň-pekáreň. Kaviareň ponúka aj vonkajšie posedenie ale len dajaké dva stoly. Nakoľko bolo dobré počasie, chcela som s kamarátkou posedieť vonku ale aj boli stoly obsadené, aj sa mi to veľmi nepozdávalo. Stoly boli v podstate na chodníku skadiaľ klasicky ľudia prechádzajú a o tento typ posedenia som nemala záujem.

S radosťou som vošla do vnútra s pocitom, že som v tej kaviarni ktorú opisovala spolubývajúca. Ale už na prvý dojem sa mi dajako nepozdávala. Vošli sme dovnútra. Personál sa nám vôbec nepozdravil. Ako prvé nás oslovil obrovský bar, kde boli prevažne koláče a rôzne pekárenské výrobky.

Kaviareň bola prevažne svetlá, svetlé steny, dostatok svetla zo slnečného žiarenia, ktoré dopĺňali stoly a stoličky zo svetlého dreva.

Dlhšie sme hľadali voľné miesto, ale nakoniec sme sa usadili rovno pred obrovské okno. Zvyčajne takéto posedenie býva na barových stoličkách, ale v tejto kaviarni ponúkali miesta pri okne aj na barových stoličkách aj na normálnych nízkych.

Prekvapilo ma, že na stole nebol žiadny nápojový lístok ale naopak tam boli dva špinavé poháre od kávy, predpokladám od Latte. Podotýkam, špinavé poháre nám zobrali až keď nám doniesla našu objednávku.

Čakali sme dlhšiu dobu kým nás príde niekto obslúžiť ale čakali sme zbytočne. Po pár minútach sme sa postavili a išli sme si vypýtať k pokladni/k baru. Bolo mi veľmi nepríjemné nechať si moje osobné veci len tak pri stole, ale naopak keby sme si ich zobrali, tak nám pravdepodobne niekto obsadí miesto. Nebolo nikde ani len vypísané, že si treba objednávať pri bare.

Tak sme sa postavili do radu. Nad barom boli dve tabule, na ktorej bola ponuka kaviarne. Neviem čo by sa stalo, keby bol nápojový lístok na každom stole. Obslúžila nás celkom milá čašníčka, ale po tom, ako sme jej oznámili že chceme len kávu tak na nás pozrela či len kávu a že či tu na mieste. Prišlo mi ta ako keby povedala, že či to myslíme vážne si dať len kávu.

Objednali sme si klasicky Espresso s mliekom a Cappuccino. Vyplatili sme účet a vrátili sme sa na naše miesto. Po chvíľke prišla čašníčka, ktorú som zatiaľ nevidela s cappuccinom a pýtala sa kto si objednal cappuccino. Ozvali sme sa dve, tak čašníčka nevedela komu má to cappuccino dať. Nakoniec ho dala neznámej. Druhý krát prišla a znovu sa pýtala komu ide cappuccino. Keď som sa ozvala že mne, tak ma nepočula. Musela som zakričať aby ma zaregistrovala. No proste čistá katastrofa. Zabudla som spomenúť sedenie. To bolo tiež hrozné. Nízky stôl, tvrdé sedačky. Jedine to veľké okno a krásny výhľad všetko jemne zachraňoval.

Čo sa týka Espressa, čo mala kamarátka, posťažovala sa mi že jej nedali mlieko, ktoré si vypýtala. Podotkla, že jej káva vôbec nechutí, nakoľko ju ochutnala ako prvá.

Vzhľad celej objednávky bol klasický na striebornom podnose. Káva sa nachádzala v peknej bielej šálke ale poháre s vodou boli veľmi zničené. Predpokladám od umývačky riadu ale ja osobne by som takéto zničené poháre už nepodávala.

Po ochutnaní cappuccina som pochopila o čom kamarátka hovorila. Káva mala veľmi zvláštnu chuť. Nehovorím ani o tom že bola strašne riedka. S kamarátkou sme sa zhodli, že chutí ako nedobre pripravená turecká káva. A nakoľko ani jedna z nás tureckú nemá veľmi v láske, bolo pochopiteľné že nám nechutila.

Kaviareň podáva značku kávy Brosio. Nikdy som o nej nepočula a úprimne už o nej ani počuť nechcem.

Po dopití som sa poobliekali a odišli preč. Kaviareň ponúka wifi pripojenie, ale sieť bola zaheslovaná a nechcelo sa mi ísť až k baru aby som sa spýtala. Toaletu som si úprimne nevšimla, ale myslím si že by tam mala byť. Kaviareň je nefajčiarska ale je možnosť fajčenia pred kaviarňou. Ceny boli primerané. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia=7-19, So – Ne = 8-18.

Celkovo hodnotím kaviareň zle. Nepáčilo sa mi viacero vecí. Stoly boli príliš blízko pri sebe, čiže žiadne súkromne. Obsluha žiadna. Posedenie nepríjemné. Káva nevyhovujúca. Pravdepodobne sa do nej už nevátim, jedine ak by som chcela dajaký pekárenský výrobok, nakoľko ich mali na výber dostatočne veľa za prijateľné sumy. Zobrať si a ísť preč. Adresa: Odborárske námestie 2, 811 07 Bratislava.

Moje hodnotenie: personál = 3, káva = 4, prostredie = 2/3.

Celkovo hodnotím kaviareň Spusta známkou 3/4.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Spusta+Kaviare%C5%88+%26+Pek%C3%A1re%C5%88/@48.1517391,17.1172444,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c894f2c78236b:0x9be92b47187b97a5!8m2!3d48.1517391!4d17.1194331