Zuckmann Villu považujem za pýchu medzi piešťanskými kaviarňami. Táto vila bola postavená niekedy v 18. storočí ako meštiansky dom. Počas svojho pôsobenia slúžila mnohým účelom. Jej história je prepojená so židovským obchodníkom, pánom Zuckmannom. V roku 2008 schátranú vilu kúpila terajšia majiteľka s cieľom prinavrátiť jej bývalú slávu. Začala sa rozsiahla rekonštrukcia, v rámci ktorej bola obnovená nielen vila, ale aj jej pivničné priestory. Pričom striktný dôraz bol kladený na zachovanie pôvodného štýlu. V súčasnosti sa môže vila popýšiť citlivou a vkusne vykonanou prestavbou. Zuckmann Villa po renovácii ponúka nielen skvelé posedenie v kaviarni s terasou, ale aj komfortné ubytovanie. Dokonca, Zuckmann Villa má k dispozícii „Klub“, kde si môžete zorganizovať posedenie s priateľmi pri ochutnávke whisky, rumov, vína. Klubová časť je unikátny priestor, ktorý je vhodný na usporiadanie rodinného stretnutia alebo originálnej oslavy. Aj my radi zájdeme k „Zuckmannovi“, ako sa jej v Piešťanoch familiárne hovorí, na šálku výbornej kávy.

Zuckmann Villa sídli na ulici Ľudovíta Wintera. Susedí s hotelom Jalta, len niekoľko minút chôdze od Kúpeľného ostrova. Zuckmann Villa je súčasťou asociácie Historických Hotelov Slovenska. Kaviareň a reštaurácia v Zuckmannovej vile si našla svojich hostí medzi domácimi, turistami, ale aj biznis klientelou. Pôsobí veľmi estetickým dojmom, v interiéri je použitá kombinácia prírodných materiálov ako je drevo, tehly, sklo, kov. Na stoloch nechýbajú živé kvety alebo iné drobné dekorácie, ktoré menia podľa ročného obdobia. Večer sa na stoloch rozsvecujú svietniky a zapína sa aj romantické farebné osvetlenie. Môj zrak vždy priťahujú krásne liatinové krbové kachle, ktoré tomuto miestu dodávajú rodinnú atmosféru. Posedenie tu je veľmi pohodlné a celá miestnosť je pekne farebne zladená. Počas vianočných sviatkov sa v Zuckmann Ville vypína veľký a honosný vianočný stromček. Vždy tam v tom období rada chodím a kochám sa tou nádherou, aj káva vtedy akosi čarovnejšie chutí. Priestor v Zuckmann Ville dômyselne rozdelili na kaviarenskú a reštauračnú časť. V letných mesiacoch láka hostí príjemná terasa, ktorá je umiestnená priamo na pešej zóne, pričom Zuckmann Villa disponuje ešte jednou terasou, ktorá sa ukrýva na dvore.

Hneď po vstupe do miestnosti je viac ako jasné, prečo sa hosťom vo vile tak veľmi páči. Zuckmann Villa je miesto, kde sa skĺbila história s príjemnou atmosférou a skvelou kvalitou ponúkaných produktov. V ponuke majú rôzne kávy, limonády, čaje, vína a veľa iného. Jedálny lístok sa mení podľa sezóny. Jedlá sú pripravované z čerstvých a kvalitných potravín. Milo poteší aj nápaditá úprava na tanieri. Suroviny im dodávajú slovenské farmy. V ponuke majú aj chutné raňajky, vynikajúce dezerty. V pracovných dňoch pripravujú tiež denné menu. Zákazníci do tejto reštaurácie chodia s obľubou na burgre.

Zuckmann Villu vyhľadávame predovšetkým pre jej príjemné prostredie a skvelé cappuccino. Cena za cappuccino je v súčasnosti 2,20€. Podotýkam, že cenník v spomínanej kaviarni je vyšší, ale ak sa zameriam na porovnanie cena verzus kvalita, tak nemám výhrady, nakoľko cappuccino ma skutočne nezameniteľnú a jedinečnú chuť. Kávu používajú zo slovenskej pražiarne 9 GRAMS COFFEE, ktorá je pôvodom zo Žiliny. Ich kávové zrná pochádzajú z rôznych častí celého sveta a pri všetkých vedia pôvod, spôsob spracovania, farmu i prístup k životnému prostrediu. V Zuckmann Ville dávajú prednosť káve z Latinskej Ameriky. Všetky kávy majú základ v jednom – REAL GENTLEMAN espresso blend. Okrem kávy sme už v kaviarni ochutnali aj úžasnú panna cottu s karamelom. Raz sme si boli u „Zuckmanna“ vychutnať výborné raňajky. V Zuckmann Ville sa stretnete s priateľským a ochotným personálom. Zuckmann Villa je vskutku mimoriadne miesto, ktoré sa oplatí navštíviť.

 

Adresa: Winterova 1775/56, 921 01 Piešťany

 

Otváracie hodiny: Po – Štv: 7:30 – 21, Pia – So: 7:30 – 22, Ne: 7:30 – 20

 

Celkovo hodnotím Zuckmann Villu: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

 

Zuckmann Villu hodnotím známkou 1

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5484312f20f1%3A0x87b06de22eee30f0!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipProoBLqUdl28DQXVRR1Dxkearh29B9vHNqubQJ%3Dw240-h160-k-no!5szuckmann%20villa%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipProoBLqUdl28DQXVRR1Dxkearh29B9vHNqubQJ&sa=X&ved=2ahUKEwj8j7WE-crkAhUjwsQBHU5uBB8QoiowFnoECAkQBg