WHY NOT COFFEE nájdete na pešej zóne v Piešťanoch na Winterovej ulici č. 30. Koncept tejto kaviarne sa začal písať v roku 2020. Spojilo sa niekoľko kreatívnych a skúsených ľudí, ktorí sa venujú praženiu výnimočnej výberovej kávy z rôznych kútov sveta. Už začiatkom roka 2019 spolupracovali so skúsenou pražiarňou kávy, ktorá ich zasvätila do čarov kávového sveta. Káva sa im tak vryla pod kožu, že sa rozhodli vydať sa na svoju vlastnú cestu so získanými skúsenosťami a znalosťami, ktoré nadobudli v spolupráci so spomínanou pražiarňou. Prišli s vlastnou značkou WHY NOT COFFEE a začali písať svoj príbeh.

WHY NOT COFFEE je príjemná kaviareň s pohodovou a domácou atmosférou. WHY NOT COFFEE sa nachádza na mieste, kde predtým sídlila Pražiarnička By Caffé Vita. Musím poznamenať, že vzhľad kaviarne sa takmer vôbec nezmenil. WHY NOT COFFEE je štýlová kaviareň. Priestor kaviarne sa skladá z dvoch miestností. V prvej miestnosti nájdete barový pult a veľké okná, ktoré prepúšťajú do priestoru dostatok slnečných lúčov. Hostia tak môžu pozorovať ruch Winterovej ulice. Druhá miestnosť je o niečo menšia a zavedie vás do nej úzka chodba. V letných mesiacoch zákazníkom skvelo poslúži letná terasa, ktorá sa rozprestiera priamo na pešej zóne. Za dominantný prvok kaviarne považujem krásne žlté kreslo. Takzvaný ušiak je veľmi pohodlný a dotvára obývačkový dojem. Na jednej stene môžete uzrieť veľkú mapu. Na sedenie si môžete vybrať spomínané kreslá, stoličky alebo lavicu. V miestnosti nájdete rôzne dekoračné prvky, ako sú vankúše, vrecia na kávu, lampy, obrazy, črepníkovú zeleň. V kaviarni je namontované moderné osvetlenie. Barový pult je veľmi pekne zhotovený. V miestnosti sa nachádza drevený rám v tvare okna, v ktorom je vsadená tabuľa, na ktorej je napísaná ponuka doplnená o obrázky. Toto považujem za veľmi dômyselný nápad. WHY NOT COFFEE je príjemným miestom na posedávanie s priateľmi pri šálke kávy.

WHY NOT COFFEE ponúka vždy čerstvo praženú kávu. K chutnej káve nesmie chýbať dezert. V ponuke majú aj mini punčový rez a mini veterník. V kaviarni majú v ponuke alkoholické a nealkoholické nápoje. Kaviareň slúži zároveň aj ako kamenná predajňa, kde si môžete zakúpiť zrnkovú praženú kávu, čokoládu, čaj, darčekové poukážky, víno, šálky, termosky, KeepCup hrnček a veľa iného. Svoju objednávku môžete zadať aj prostredníctvom ich e-shopu. Špecializujú sa na praženie výberovej kávy, a preto si svojho obľúbenca nájde určite každý. V ponuke majú aj zaujímavé odrodové kávy, ako aj rôzne blendy, ktoré pražia s vášňou ku káve. WHY NOT COFFEE sa pýši tým, že ak u nich ochutnáte jeden druh kávy, ktorý si zamilujete, aj pri ďalšom nákupe bude tá istá káva chutiť rovnako. Pretože ich kávy sú pražené vždy rovnako, aby zachovali svoju jedinečnosť a kvalitu. Z pestrej ponuky sme si vybrali cappuccino v hodnote 2€. Kávička bola servírovaná v prekrásnej šálke s logom ich spoločnosti a s pohárom vody. Cappuccino bolo vskutku vynikajúce, a preto sa do WHY NOT COFFEE s radosťou zasa vrátim.

Adresa: Winterova 30, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – So: 8 – 19, Ne: 9 – 19

WHY NOT COFFEE hodnotím: personál = 1-, káva = 1, prostredie = 1-

WHY NOT COFFEE celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b55970ce7d021%3A0xa01dd38d7e4d9f17!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNang0zAv5w_b_zBxQe2sRj4OSxc-E-ejtH0eTw%3Dw284-h160-k-no!5swhy%20not%20coffee%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNang0zAv5w_b_zBxQe2sRj4OSxc-E-ejtH0eTw&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiVrtvI6d3wAhXLMewKHaAlAn0QoiowFHoECEcQAw