Ste cyklista a nevlastníte nosič bicyklov? To je chyba, pretože s nosičom bicyklov sa vám otvoria nové možnosti, preskúmate nové trasy a nikdy sa nebudete musieť cyklistiky vzdať, dokonca ani na dovolenke. Nosiče bicyklov sa dajú pripevniť na strechu, na piate dvere alebo na ťažné zariadenie. Najviac využívané sú tie, ktoré vám odvezú bicykle na streche. Lenže práve tento typ nosiča nemá až také výhody, ako by ste si na prvý pohľad mysleli.

Vyložiť bicykle na strechu je lacné, ale…

Väčšina cyklistov dá prednosť nosiču bicyklov na streche vozidla a následne zistia, že nemajú kam umiestniť strešné boxy. Absentujúci strešný box je najmenším problémom. Najväčšiu nevýhodu strešného nosiča spoznáte pri prvom vykladaní bicyklov. Vyložiť niekoľko kusov bicyklov vám zaberie veľa času a možno sa vám vykladanie bez pomoci druhých cyklistov ani nepodarí. Navyše bicykle vytvárajú na streche taký odpor vzduchu, že pocítite enormné zvýšenie spotreby vozidla. Niektoré štatistiky hovoria o zvýšení nákladov až o tretinu. A to v dnešných časoch zdražovania veru nepoteší. Uvedomte si tiež to, že so strešným nosičom spolu s vyloženými bicyklami nebudete môcť vojsť do garáže. Skladať neustále bicykle a následne ich vykladať vás veľmi rýchlo omrzí. Lákadlom je však cena strešného nosiča. Spomedzi všetkých typov nosičov načriete do vrecka najmenej. Plusom je tiež skladnosť nosiča po demontáži a jeho všestrannosť. Ak si kúpite nové auto, nosič vám bude sedieť na všetky modely priečnikov.

Tento nosič bicyklov prekvapí v mnohých smeroch

Ak vás všetky negatíva strešného nosiča odradili od jeho kúpy, tak asi uvažujete o inej alternatíve. Odporúčame vám kúpiť nosiče bicyklov na ťažné. Budete si musieť za ne priplatiť, ale pozitívne vás prekvapia v mnohých smeroch. V prvom rade vám na streche zostane miesto na už spomínaný strešný box, do ktorého môžete uložiť detský turistický nosič či detský vozík pre menších členov rodiny. Zaťaženie vozidla bude naozaj minimálne, takže vám nehrozí, že si priplatíte za benzín. Samotné vykladanie bicyklov na nosič je hračka, keďže ich nakladáte v malej výške. Nosič bicyklov na ťažné zvládne bez problémov uniesť štyri bicykle a problém mu nerobí ani ťažší elektrobicykel. Montáž nosiča na ťažné je tiež jednoduchá. Po výmene vozidla je možné nosič pripevniť na akékoľvek ťažné zariadenie. Poteší vás tiež to, že sa hravo dostanete do kufra vozidla vďaka funkcii sklopenia nosiča spolu s bicyklami. Otravné je však neustále premiestňovanie poznávacej značky zo zadnej časti vozidla na nosič. Možnosťou je kúpa tretej poznávacej značky. Sami musíte uznať, že nedostatky nosič na ťažné nemá takmer žiadne, takže je najlepšou voľbou pre každého cyklistu.