Máte vo vašom obchode tovar, ktorý jednoducho patrí na špeciálne miesto? Ak ho chcete ukázať všetkým na obdiv, mali by mu dopriať extra pozornosť – umiestnite ho do vitríny!

Elegantná vitrína, do ktorej hodnotný tovar vystavíte, vám nesmie v predajni chýbať. Pred tým ako si jednu (alebo viac) vitrín zaobstaráte, by ste si mali niekoľko faktov zvážiť. Dôležitý je priestor, veľkosť samotnej skrinky i štýl, v ktorom bude vyhotovená.

Aká je funkcia vitríny?

Vitríny sú nápadne podobné knižniciam, ide vlastne o presklené skrine s dvierkami. Dovnútra väčšinou ukladáme vzácne predmety a rôzne maličkosti, na ktoré chceme poukázať. Vitríny sa najčastejšie umiestňujú k pokladni a na miesta, ktoré sú dominantné a neprehliadnuteľné. Ide o nábytok, ktorý je akýmsi reprezentatívnym kúskom, okrem toho, že skryje drobnosti, plní aj dizajnovú funkciu.

Veľkosť je rozhodujúca

Základnou otázkou, ktorú by ste si mali pri výbere vitríny položiť, je množstvo úložného priestoru, ktorý potrebujete. Skvelým kompromisom je vysoká vitrína so štyrmi až piatimi poličkami. Veľké množstvo vitrín má okrem presklených dverí aj zásuvky a skrinky, ktoré výborne poslúžia na uloženie rôznych ďalších produktov. Pokiaľ nedisponujete veľkorysým priestorom, príde vám vhod závesná vitrína, s ktorou plne využijete potenciál stien. Závesné vitríny sa veľmi často pýšia štýlovým dizajnom, takže predajňu ozvláštni aj vitrína samotná. Ak plánujete do vitríny umiestniť kúsky, na ktorých by malo spočinúť každé oko, siahnite po vitríne s vnútorným osvetlením. Najčastejšie je umiestnené do poličiek tak, aby svetlo dopadalo priamo na vystavené predmety. S osvetlenou vitrínou docielite v priestore naozaj unikátnu atmosféru.

Krása vnútri aj vonku

Majte na pamäti, že je vhodné vitrínu s interiérom zladiť. Ľahko zoženiete vitrínu v modernom, rustikálnom aj retro prevedení, na svoje si prídu milovníci všetkých štýlov súčasného interiérového dizajnu. Vitríny sú často vyrábané ako súčasť zostáv a stien, preto je dobré zvážiť, či pre maximálne zladenie vybavenia predajne nekúpiť k vitríne aj ďalšie úložné priestory v rovnakom štýle. Nepodceňujte ani materiál, z ktorého je vitrína vyrobená. Konštrukcie sú najčastejšie z obľúbeného LTD, medzi jeho prednosti patrí dlhá životnosť a jednoduchá údržba. Milovníci prírodných materiálov si môžu zaobstarať aj vitríny z prvotriedneho masívu. Každopádne to, čo robí vitrínu vitrínou, je sklo. Ideálne by mala mať vitrína tvrdené bezpečnostné sklo, ktoré v prípade rozbitia vytvorí neostré plôšky, pri ktorých nehrozí porezanie. Vyberte si do vybavenia predajne vitrínu v prevedení i veľkosti, ktorá do priestoru dokonale zapadne, upriamite tak pozornosť na tovar, ktorý je pre vás prioritný.