Ochranné pracovné oblečenie je nevyhnutnosťou v mnohých fabrikách, ale šikovní kutilovia i kutilky ho využijú aj pri zveľaďovaní domu, záhrady či majstrovaní v dielni alebo garáži. Dnes sa špeciálne zameriame na pracovné nohavice. Firma Ardon má k dispozícii veľa kvalitných nohavíc, ktoré vás ochránia pred poranením, oderom, znečistením od nebezpečných chemikálií či oleja a taktiež pred chladným a nepriaznivým počasím. Aké vlastnosti musia mať poriadne pracovné monterky?

Pevný a pohodlný materiál

Monterky sa od klasických nohavíc líšia hlavne pevnosťou materiálu, z ktorého sú ušité. Medzi spoľahlivé materiály patrí bavlna, polyester či pevná kanvasová tkanina. Ak pracujete s ostrými predmetmi, nosením pevných nohavíc sa výrazne znižuje riziko poranenia. Vo viacerých fabrikách pracovníci manipulujú s nebezpečnými a dráždivými chemikáliami, kde môže každú chvíľu dôjsť k poliatiu ši vystreknutiu na pokožku. Bez adekvátnej ochrany by to mohĺo dopadnúť veľmi nepríjemne.

Väčšina pracovných monteriek má extra pevný materiál v oblasti kolien. Nielen pevnosť, ale aj pohodlnosť je pri práci veľmi dôležitá. Mnohí majstri sa často musia zohnúť a potrebujú pri práci voľnosť pohybu, takže nohavice musia byť pružné, voľné a komfortné. Pracovné nohavice musia dokonale sadnúť v páse, na šírku i výšku. Príliš dlhé nohavice by mohli spôsobiť potknutie a naopak krátke neposkytujú dostatočnú ochranu, keďže by boli odhalené členky. Na všetkých monterkách nemôžu chýbať reflexné prvky, ktoré zabezpečujú lepšiu viditeľnosť v tmavom pracovnom prostredí.

Pracovné nohavice musia byť hlavne funkčné

Monterkové nohavice majú na sebe množstvo praktických vreciek, do ktorých si môžete uložiť najčastejšie používané náradie ako kladivo, skrutkovač, baterku, hasák, orezávač či meter a ostatné nevyhnutnosti kutilov. Šikovné vrecká na zips využijete aj na uloženie menších skrutiek , matíc a iných drobností.

Ak hľadáte pre seba či svojich pracovníkov špičkové ochranné monterky, neváhajte si pozrieť širokú ponuku na ardon.sk.

 

Zdroj obrázka: pixabay.com