Stepper netreba podceňovať, preto je stále súčasťou každej dobrej posilňovne. Stimuluje chôdzu do schodov a hodí sa pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých športovcov, ktorí sa chcú udržať vo forme. Ak si práve začínate zariaďovať vaše osobné domáce fitness centrum, určite je to jeden z horúcich kandidátov, ktorých by ste mali zvážiť. Toto sú hlavné dôvody, prečo sa oplatí mať stepper doma:

1.  Cvičenie na stepperi nezaťažuje vaše kĺby

Oproti takému behaniu predstavuje cvičenie na stepperi omnoho menšiu záťaž na kĺby, pretože pri cvičení na stepperi nedochádza k otrasom, akým čelíte pri behu. Vďaka tomu, že tréning na stepperi je považovaný za cvičenie s nízkym dopadom, je stepper vhodný aj pre osoby s vysokou nadváhou.

2.  Stepper precvičí problémové partie

Leto sa blíži, takže ak sa už začínate zamýšľať nad tým, že v plavkách chcete okolie ohurovať vypracovaným svalstvom a dokonalou postavou, stepper sa perfektne hodí na formovanie najmä spodnej časti tela. Stehná, lýtka, sedacie svaly, ale aj ramená dostanú na stepperi zabrať a ak budete poctivo trénovať, odmenou vám bude vyformovaná postava.

3.  Zlepšíte si kondíciu, rovnováhu aj náladu

Pravidelným cvičením na stepperi dosiahnete zlepšenie činnosti obehovej sústavy a srdca. Okrem kardiovaskulárneho systému si polepší aj vaša stabilita a rovnováha. Cvičenie takisto blahodarne vplýva na naše psychické zdravie, odbúrava stres a skvalitňuje spánok. A za to aspoň tých 20 minúť trikrát do týždňa rozhodne stojí, čo poviete?

4.  Vďaka cvičeniu na stepperi schudnete

Chceli by ste schudnúť, ale do fitka sa vám nechce chodiť? Doprajte si tréning na stepperi v pohodlí domova a výsledky sa určite dostavia. Stepper dokáže bez problémov zastúpiť aj také stroje ako bežiaci pás, rotoped či orbitrek. Ideálne je, ak sa na stepper postavíte aspoň dva alebo trikrát do týždňa približne na 40 minút. Nezabudnite si kontrolovať tepovú frekvenciu, čas cvičenia a spálené kalórie. Nniektoré modely stepperov sú vybavené počítačom, ktorý vám tieto údaje zobrazí.

5.  Na stepperi si môže zacvičiť ktokoľvek

Vďaka tomu, že na stepperi si dokážete veľmi jednoducho nastaviť odpor a intenzitu, viete si cvičenie prispôsobiť svojim schopnostiam, aktuálnej kondícii a cieľom. Cvičenie na ňom je jednoduché, stačí len dbať na správny postoj, aby ste nepreťažovali jednu polovicu tela. Držte sa vzpriamene, nehrbte sa a prenášajte svoju hmotnosť plynulo z jednej nohy na druhú. Intenzitu a náročnosť tréningov zvyšujte postupne.

6.  Stepper nezaberá veľa miesta a je cenovo dostupný

Vďaka skladným rozmerom je stepper výbornou voľbou do domácnosti. Precvičíte na ňom viaceré svalové skupiny, no napriek tomu nevyžaduje veľa priestoru. Ak máte naozaj malý byt alebo nechcete na začiatok veľa investovať, riešením je šikovný mini stepper. Aj cena je v porovnaní s ostatnými posilňovacími zariadeniami omnoho priaznivejšia.

Stepper alebo ministepper nepatrí medzi finančne náročné posilňovacie zariadenia a aj za málo peňazí si dokážete kúpiť spoľahlivý a kvalitný prístroj. Presvedčte sa na https://hop-sport.sk/steppery/ a vyberte si taký model, ktorý bude najlepšie spĺňať vaše požiadavky. Investícia do zdravia sa vždy oplatí!