Jedno februárové sobotné popoludnie sme sa vybrali k našim susedom do Česka. Navštívili sme pekné mestečko v Juhomoravskom kraji, a to konkrétne Veselí nad Moravou. Do Veselí nad Moravou nás prilákal zámok, ktorého vznik sa spája s vládou Přemysla Otakara II. v polovici 13. storočia. Areál zámku s priľahlým parkom a bažantnicou je kultúrnou pamiatkou Českej republiky. Jedná sa naozaj o nádherné miesto, len je škoda, že zámok pomaly a isto chátra. Tak sme sa aspoň poprechádzali v príjemnom prostredí veselského zámockého parku. Veľmi milo ma prekvapilo, že v tomto parku sme našli kaviareň s výstižným názvom „V Parku“.

V Parku je štýlová a očarujúca kaviareň ukrývajúca sa v peknom žltom dome. Hneď pri vstupe do kaviarne ma prekvapil veľký čierny pes. Samozrejme som zaradila spiatočku, ale zákazníčka kaviarne a zároveň majiteľka psíka nás ubezpečila, že sa nemusíme báť. Tak sme s radosťou vkročili dovnútra. Ako sme si mohli časom všimnúť, kaviareň je obľúbeným miestom pre psíkov. Nakoľko za krátky čas čo sme v kaviarni sedeli, sa tam objavili hneď traja. To ja osobne považujem za veľmi milé, pretože to kaviarni dodávalo rodinnú atmosféru. Na prvý pohľad ma očarili nádherné priestory tejto kaviarne. Prekvapeniami ale táto kaviareň nešetrí, pretože okrem krásneho dizajnu, veľmi milej a ochotnej obsluhy vám vyrazia dych ceny, ale v dobrom slova zmysle.

Po usadení nás prišiel obslúžiť čašník s veľmi príjemným vystupovaním. Objednali sme si malé cappuccino v hodnote 40Kč, viedenskú kávu za 40 Kč, čaj v hodnote 25 Kč, 2x vineu za 30 Kč. V ponuke majú kávu z malej domácej pražiarne v Uherskom Ostrohu. Káva bola naozaj vynikajúca. Tu však musím poukázať na vkusné servírovanie. Cappuccino bolo naservírované v krásnej porcelánovej šálke na drevenej tácke s cukrom, pohárom vody a perníkom. Viedenská káva a taktiež čaj mali podobné servírovanie. Pri viedenskej káve musím vyzdvihnúť domácu šľahačku, ktorú použili a pri čaji sa mi rátalo, že sme si mohli vybrať zo širokej ponuky. Ponúkajú taktiež torty, domáce koláče a iné dobroty pripravované podľa tradičných a niekedy aj tajných receptov. Pripravujú tiež chutné domáce limonády, ktorých súčasťou sú koncentráty od firmy 40 mililitrov, ktorí plody pre svoje sirupy ručne zbierajú hlboko v Orlických horách. Pripravujú aj mimoriadne chutný čaj značky Ahmad Tea, ktorý disponuje širokou škálou chutí. My sme si v tejto kaviarni naozaj prišli na svoje.

Budem sa opakovať, ale kaviareň je vskutku jedinečné a krásne miesto. Miestnosť samotnej kaviarničky je malá a milá. Celková prevádzka ponúka však viacero možností. Vnútorné ako aj vonkajšie priestory kaviarne môžete využiť pre usporiadanie vašej svadby. Prekrásny areál zámockého parku je ako stvorený pre svadbu snov. Svadba tu má svoje čaro v každom ročnom období. V zimných mesiacoch vo vnútornom interiéri dokážu usporiadať svadbu pre cca 50 ľudí. V letných mesiacoch vonkajšie svadby majú kapacitu až okolo 120 osôb. Obrad je možné vykonať na priľahlom ostrovčeku len kúsok od kaviarne, čiže všetko na jednom mieste. Jedlo riešia pomocou cateringu. Ponúkajú aj prenájom salónika pre menšie i väčšie oslavy narodenín, promócií, stretnutí, večierkov a veľa iných akcií. V kaviarni ma okrem iného očarili krásne klenbené steny a dômyselné prevedenie barového pultu. Sedenie je drevené a pravdepodobne vyrobené priamo na mieru. Na stoloch boli vázy s tulipánmi, celá dekorácia bola položená na podnose z pňa, čo dokonale podčiarkovalo, že sa nachádzame v parku. Kaviareň zdobia rôzne prvky, akými sú sviečky v stojanoch, písací stroj, lucerny, obrazy, zrkadlá, svetielka, starodávny magnetofón a veľa iného. Veľmi ma zaujalo prevedenie osvetlenia. V tejto kaviarni sa cítite, ako keby ste sa vrátili do čias minulých. V Parku podporujú lokálnych výrobcov, podnikateľov, umelcov a všetkých ľudí s dobrým nápadom. Táto kaviareň si ma jednoducho získala.

Adresa: Zámecká 15, 698 01 Veselí nad Moravou, Česko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 13 – 21, Pia: 13 – 0, So: 10 – 0, Ne: 13 – 21

V Parku hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

V Parku celkovo hodnotím známkou 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x47133eae4d824149%3A0x986e8ac0e62b1e56!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipO6xvin5axnG9KkWLFTK-6mQ7uGFIr243xifQ4g%3Dw213-h160-k-no!5sV%20Parku%20-%20Vesel%C3%AD%20nad%20Moravou%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipO6xvin5axnG9KkWLFTK-6mQ7uGFIr243xifQ4g&sa=X&ved=2ahUKEwivkKCqm8LoAhXLEcAKHVKuADsQoiowCnoECA8QBg