Spoločné trávenie voľného času s rodinou je dôležité pre budovanie pevných vzťahov a vytváranie krásnych spomienok. A čo je zábavnejšie a prospešnejšie ako športovať spolu? Šport ponúka skvelý spôsob, ako sa hýbať, zabaviť sa a posilniť vzájomné puto medzi členmi rodiny. Prinášame vám tipy na 5 športov, ktoré sú vhodné pre celú rodinu.

1. Inline korčuľovanie

Inline korčuľovanie je skvelý spôsob, ako si užiť čerstvý vzduch a zároveň si zacvičiť. Je to aktivita, ktorú si užijú deti i dospelí. Zoberte kolieskové korčule a užívajte si jazdu v parku, na cyklistickej trase alebo pred domom. Na inline potrebujete korčule, helmu, chrániče kolien, lakťov a zápästia. Korčuľovanie je skvelé pre kondíciu, koordináciu a rovnováhu. Deti sa pri ňom zabavia a zároveň sa naučia novú zručnosť. Dospelí si môžu vychutnať relaxačnú jazdu alebo si dať do tela.

2. Turistika

Turistika pomáha budovať kondíciu, upokojiť nervy a spoznávať krásy prírody. Túru si o niečo viac užijete, keď sa do prírody vyberiete celá rodina. Kratšie trasy zvládnu aj úplne malé deti. Dokonca aj bábätko môžete na túru vziať, a to vďaka turistickému nosiču. Na turistiku potrebujete pohodlnú turistickú obuv, oblečenie a dostatok vody. Turistika je skvelá pre zdravie srdca a pľúc, posilňuje svaly a zlepšuje náladu. Vďaka rôznym trasám a dĺžkam si každý nájde vhodný turistický cieľ. Deti sa na túre môžu vyblázniť a spoznávať prírodu, zatiaľ čo dospelí si užijú čerstvý vzduch a krásne výhľady.

3. Plávanie

Plávať sa dá po celý rok – v zime v bazénoch, v lete riekach a na priehradách. Plávanie milujú deti i seniori, pre ktorých je tento pohyb vhodný kvôli nulovej záťaži na kĺbový aparát. Plávanie je úžasné hlave v lete, schladíte sa a zároveň cvičíte. Na plávanie potrebujete minimum vecí, prakticky len plavky a uterák. Plávanie je skvelé pre kondíciu a posilňuje svaly. Deti sa vo vode zabavia a naučia sa plávať. Dospelí môžu pretekať alebo sa venovať aqua cvičeniu.

4. Cyklistika

Cyklistika podobne ako turistika znamená spojenie športovej aktivity a spoznávania. Menšie deti môžu jazdiť na bicykli s kolieskami, väčšie zvládnu aj dlhšie trasy a ich pozornosť udržíte vďaka pretekaniu. Cyklistika je na počiatočné náklady o niečo náročnejšia. Potrebovať budete bicykel, helmu, chrániče a vhodné športové oblečenie. Všetky pomôcky na bicyklovanie za dobré ceny nakupujte v internetovom obchode inSPORTline. Investícia do cyklistických pomôcok sa vám vyplatí. Spoznáte nové miesta, urobíte niečo pre svoje zdravie a po športe môžete využívať bicykle ako dopravný prostriedok po meste.

5. Bedminton

Pre rodiny sú vhodné aj rôzne loptové hry, z ktorých vyberáme bedminton. Ide o nenáročný šport. Rakety a košíky sú lacné. Miesto na športovanie si môžete vytvoriť kdekoľvek od parku cez záhradu až po chodník pred panelákom. Bedminton je skvelý pre budovanie koordinácie, reflexov a rýchlosti. Je to tiež zábavná hra, ktorá sa dá hrať v páre, ale i v skupine ľudí.

Autor: Gabriela Kudláčová