Galéria v srdci Belianskych Tatier:

Keď sme sa zastavili v Ždiari, nemohli sme si nechať ujsť návštevu kaviarne STONE CAFFÉ, ktorá je súčasťou STONE GALLERY. Táto kaviareň a galéria, otvorená v lete 2019, sa nachádza v malebnej dedinke Ždiar ležiacej medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou. Už samotná poloha kaviarne ju robí atraktívnou pre návštevníkov, ktorí si chcú vychutnať nádherné prírodné scenérie a pokoj, ktorý táto oblasť ponúka. STONE GALLERY je prvá ART galéria v Ždiari, kde sú vystavené práce renomovaného sklára Jána Zoričáka. V jeho tvorbe dominujú sklenené objekty, ktoré vynikajú svojou precíznosťou a jedinečným dizajnom. Galéria ponúka návštevníkom možnosť obdivovať a zakúpiť si tieto jedinečné kúsky, ktoré sú ozdobou každého interiéru. Ján Zoričák sa vo svojich dielach inšpiruje krásou a krehkosťou skla, ktoré pretvára do fascinujúcich umeleckých diel. Jeho tvorba je plná kreativity a inovatívnych prístupov, čo robí jeho diela atraktívnymi pre široké spektrum milovníkov umenia.

Interiér a exteriér kaviarne

Interiér kaviarne je veľmi moderný a nadčasový, zariadený v drevenom štýle s dôrazom na detail. Kvalitný a elegantný nábytok vytvára útulnú a príjemnú atmosféru, ktorá láka návštevníkov k dlhšiemu posedeniu. V kaviarni dominujú dizajnové prvky, ako sú červená pohovka s kreslami, krb, obrazy, vankúše, drevené taburetky, knihy, sviečky, črepníková zeleň a lampy. Každý prvok interiéru je starostlivo vybraný a umiestnený tak, aby vytváral harmonický a pohodový celok. Priestor je nádherne presklený, čo umožňuje dostatok prirodzeného svetla a ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu. Presklené steny kaviarne vytvárajú dojem, akoby ste boli súčasťou vonkajšieho prostredia, pričom si stále užívate pohodlie interiéru. Exteriér kaviarne sa rozprestiera na priestrannom balkóne, ktorý je zariadený ratanovým nábytkom. Z balkóna sa naskytá očarujúci výhľad na Belianske Tatry a zelené lúky v okolí, čo prispieva k celkovému zážitku z návštevy. Atmosféra kaviarne STONE CAFFÉ je veľmi príjemná a uvoľnená. Moderný interiér, kombinovaný s tradičnými prvkami, vytvára jedinečný pocit pohody a komfortu. Pohodlné sedenie a príjemné osvetlenie robia z kaviarne ideálne miesto na oddych po náročnom dni strávenom objavovaním krás Ždiaru a jeho okolia.

Ponuka kaviarne

V kaviarni STONE CAFFÉ si návštevníci môžu vychutnať širokú ponuku káv, nápojov a lahodných koláčov. Kávová ponuka je skutočne pestrá a kvalitná, čo ocenia všetci milovníci kávy. Okrem klasických kávových nápojov, ako sú espresso, cappuccino alebo latte, ponúkajú aj alternatívy pre ľudí s rôznymi diétami, ako sú sójové a bezlaktózové mlieko do kávy. My sme si vybrali cappuccino, ktoré bolo servírované elegantne na striebornom podnose v bielej šálke s pohárom vody, cukrom a napolitánkou. Cappuccino bolo vynikajúce – kvalitné espresso s vrstvou jemne napeneného mlieka. Okrem kávy ponúka kaviareň aj rôzne čaje, horúcu čokoládu a osviežujúce nápoje, ktoré sú ideálne na letné dni. Personál je ochotný a vždy pripravený vyhovieť požiadavkám zákazníkov, čo pridáva k celkovému pozitívnemu dojmu z kaviarne. STONE CAFFÉ je jednoducho miesto, ktoré stojí za to navštíviť a vychutnať si jeho jedinečnú atmosféru a kvalitnú kávu. Nech už ste miestny obyvateľ alebo turista, ktorý navštívi Ždiar, táto kaviareň by mala byť na vašom zozname miest, ktoré si nesmiete nechať ujsť. Je to miesto, kde sa spája umenie, príroda a pohostinnosť, a kde si každý návštevník môže nájsť svoje obľúbené miesto na oddych.

Adresa: Ždiar 757, 059 55 Ždiar

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Zatvorené, Ut – Ne: 12 – 21

STONE CAFFÉ hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

STONE CAFFÉ celkovo hodnotím známkou 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x473e1fb202021c25%3A0x82ef0013f959fb73!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipM87enGy3fCoRjPNkJutcD8_eV5XrRhGnJUXKBO%3Dw213-h160-k-no!5sSTONE%20CAFF%C3%89%20v%20STONE%20GALLERY%20%C5%BDdiar%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipM87enGy3fCoRjPNkJutcD8_eV5XrRhGnJUXKBO&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiCwdDDx7DvAhUCiYsKHVJ9CM4QoiowF3oECCgQAw