Na vlnách pohody

Po krásnej plavbe na lodi po priehrade Domaša sme sa rozhodli zakotviť na obed v reštaurácii Sofia, ktorej poloha pri brehu vodnej nádrže sľubuje nielen vynikajúce jedlo, ale aj nezabudnuteľné výhľady. Reštaurácia Sofia je súčasťou penziónu, ktorý krásne dopĺňa rekreačnú oblasť Dobrá. Komplex SOFIA sa nachádza pri brehu Veľkej Domaše, ktorá je známa ako jedno z najčistejších vodných nadrží na Slovensku, čo zaručuje nezabudnuteľný zážitok a množstvo služieb na relaxáciu alebo tichú rodinnú dovolenku uprostred prírody. Ak máte radi prechádzky prírodou, rybolov alebo hľadanie húb, rekreačná oblasť Veľká Domaša je pre vás tou správnou voľbou.

Štýlové posedenie

Reštaurácia sa nachádza priamo na adrese Vranovská cesta 982/25. Vnútorné priestory reštaurácie sú moderné s detským kútikom, ktorý je prívetivým farebným prízvukom v štýlovo zariadenej reštaurácii. Terasa ponúka priestranné a príjemné sedenie s moderným ratanovým nábytkom v tmavej farbe. Stoly sú veľké a na nich sú umiestnené kvetináče s rastlinami, čo pridáva k atmosfére útulnosti. Terasa je chránená slnečníkmi, ktoré poskytujú tieň a ochranu pred slnečným svetlom. Z terasy je krásny výhľad na zelené okolie a vodnú plochu v diaľke, čo zrejme napomáha relaxačnej atmosfére a poskytuje hosťom príležitosť vychutnať si pokojné prostredie.

Yacht Club Sofia: Elegantný doplnok pri brehu

Penzión s kapacitou 15 lôžok a šiestimi rozlične zariadenými izbami vrátane prísteliek ponúka ideálny priestor pre náročnejších klientov, ktorí vyhľadávajú relaxačný pobyt s rodinou v súkromí a pohodlí. K tomuto komplexu patrí taktiež Sofia Yacht Club. Jedná sa o podnik nachádzajúci sa v rekreačnej oblasti Domaša–Dobrá, práve neďaleko Sofia penziónu. Ponúka Á la carte menu, kde sa nachádza výber prvotriednych jedál z vysokokvalitných surovín. Okrem lahodných pokrmov návštevníkom servírujú aj sladkosti ku káve ako domáce koláče, vafle a croissanty. Sofia Yacht Club má aj súkromné mólo. Hostia si tiež môžu užiť ležadlá pri vode a požičovňu paddleboardov s panoramatickým výhľadom na Dobranskú zátoku. V budúcnosti by som Sofia Yacht Club rada navštívila.

Symbol pohostinnosti na Domaši

Jedálny lístok reštaurácie bol bohatý na lokálne špeciality aj medzinárodnú kuchyňu. Gurmáni a milovníci dobrého jedla ocenia rozmanitý výber reštaurácie SOFIA, ktorý lahodí chuťovým pohárikom nielen výberom jedál, ale aj bohatým výberom nápojov a kvalitných bulharských vín. Tešiť sa môžete aj na čerstvú pizzu z pece, ktorá je medzi hosťami veľmi obľúbená. Prišiel čas na občerstvenie, a tak sme si objednali cappuccino značky Segafredo Zanetti, ktoré nám bolo servírované s charakteristickou cremou a vyznačovalo sa intenzívnymi podtónmi čokolády a orechov. Táto talianska značka sa preslávila svojím silným espressom a patrí medzi obľúbené. K tomu sme si dali čerstvú pizzu, ktorá bola výrazná svojimi surovinami a chrupkavým cestom. V reštaurácii Sofia, situovanej na brehoch Domašskej priehrady, sme zažili naozaj príjemné chvíle. Výhľady z terasy boli úchvatné, jedlo lahodné a káva aromatická. Preto s radosťou odporúčam navštíviť túto reštauráciu, ktorá ponúka vynikajúce gastronomické zážitky v malebne krásnom prostredí Domaše.

Adresa: Rekreačná oblasť, Vranovská cesta 982/25, 094 02 Malá Domaša – Dobrá

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 22

Reštauráciu Sofia hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Reštauráciu Sofia celkovo hodnotím známkou: 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=SOFIA+penzi%C3%B3n+a+re%C5%A1taur%C3%A1cia+-+Mal%C3%A1+Doma%C5%A1a-Dobr%C3%A1&oq=SOFIA+penzi%C3%B3n+a+re%C5%A1taur%C3%A1cia+-+Mal%C3%A1+Doma%C5%A1a-Dobr%C3%A1&aqs=chrome..69i57j33i160l2.946j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8