Cez víkend som navštívila Žilinský Starbucks v auparku. Milujem rozmanitosť hlavne kávových špecialít, ktorými našťastie táto kaviareň disponuje vo väčšom obsadení. Človek si môže v tomto podniku vychutnať kávu ako svoj denný rituál, povzbudiť sa novou energiou, ktorú mu poctivo pražené zrnká ponúkajú, no taktiež posedieť pri niečom lahodnom s priateľmi, pohrať sa s chuťami pripravovaných káv a v neposlednom rade je to skvelé miesto i pre rodinku, ktorá sa sem môže vybrať na poobedný dezert, ktorým myslím spojenie chutí lahodnej kávy so skvelými koláčmi podľa vášho výberu. V ponuke si tak prídu na svoje nielen rodičia ale aj deti naklonené k sladučkej chuti, či tí ľudia, ktorí preferujú bezkofeínové verzie.

Tento krát som mala možnosť ochutnať hneď dve kávy z ich ponuky. Jednou bolo obyčajné espresso Dark Roast, ktoré je pripravované zo 100 % Arabici, ktorá sľubuje najvyššiu kvalitu. Na pohľad je v malinkej šálke tento shot expressa zaodetý do zamatovej peny, pod ktorou sa ukrýva tmavohnedá lákavá tekutá zložka kávy. Keďže tieto kávové zrná sú špeciálne dlho pražené, ku pomletiu sa dostávajú už v tmavej farbe, tak majú výraznú, plnú chuť. Po prvom ochutnaní nebolo pochýb o kvalite. Osobitá chuť vás zaujme už na špičke jazyka, kde si postupne podmaní všetky chuťové poháriky. Kyslasté tóny, ktoré prezrádzajú ozajstnú silu sa po pár sekundách prelínajú do jemnej horkosti, ktorá so sebou nesie chuť pražených orieškov.  Po jednom hlte môžem potvrdiť plnú chuť, ktorá po chvíli doznieva v ústach v nenásilných karamelových tónoch. Zamatová pena ostáva na hladine kávy dlho v pôvodnom tvare, až pri poslednom stretnutí s konzumentom si ovinie jeho chuťové bunky do akéhosi závoja finálnych chutí, a tak celý zážitok ešte umocní.

Druhý kávový nápoj, ktorý som mala možnosť ochutnať bolo Blond Roast Macchiato s príchuťou roasted hazelnut (pražený oriešok). Milá oválna šálka, v ktorej sa ku okrajom rozpínala teplá mliečna pena, vzhľadom potešila, navodila pohodovú atmosféru, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou nápoja tohto štýlu. Pri prvom stretnutí chutí si ma získala jedinečná hustá biela čiapka, v ktorej som jasne zacítila chuť pražených orieškov. Prekvapilo ma, že nemusím macchiato zamiešať, aby som sa dostala k vybranej príchuti, pretože aj také mám skúsenosti. Vôňa sladká, jemne karamelová, no najvýraznejšie do nosa zaváňali pražené oriešky. Najviac ma potešila mohutnosť peny, ktorá nestrácala svoj tvar ani na lyžičke, ani po pár minútach v pohári. Keď som sa dostala ku samotnej káve, odhalila som tóny jemne pražených zŕn, ktoré vytvárajú príjemnú sladkosť a zvýrazňujú celkovú chuť mlieka, ktoré je pre macchiato neoddeliteľnou súčasťou. Napriek tomu, že sa v káve nachádzal sirup požadovanej príchute, nápoj nebol nepríjemne presladený a všetky ingrediencie si navzájom robili dokonalú spoločnosť. Pre mňa bol presne toto ideálny dezert.

Moje celkové hodnotenie –

Kaviareň – 1 –Prvý Starbucks v Žilinskom kraji a veľmi vhodne vybraté miesto, vzhľad aj široká ponuka.

Personál – 1 – Milé slečny, ktoré vedia človeku poradiť. Svoju prácu si vykonávajú svedomito a šikovne.

Káva – 1- Dokonalé namiešanie tých správnych ingrediencií, čo tvorí úžasnú chuť. Jediné, čo by som podotkla je cenník – obyčajný človek strednej triedy si ich kávu asi každý deň nedopraje, ale vzhľadom k tomuto podniku, ktorý je svetovo známy a ponúka vysoko kvalitné kávy, je to pochopiteľné.

Kaviareň sa nachádza v Žiline v nákupnom centre Aupark na ulici Veľká Okružná. Je situovaná na prízemí oproti jednému z vchodov. Odporúčam navštíviť. Na chuť si príde každý. https://www.google.com/maps/place/Starbucks+Aupark/@49.219655,18.7384811,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145fea7cc9d57d:0xac64c42a75dd094d!8m2!3d49.2196515!4d18.7406698