Dnes Vám poviem o kaviarni, ktorá sa nachádza v Kysuckom Novom Meste. Jej existencia začala len nedávno, a to je aj dôvod, prečo som tam bola dnes prvý krát. Zavítala som tu spolu s ďalšími dvoma dobrými priateľkami, aby sme oslávili narodeniny.

Prostredie (známka: 1)

Táto kaviarnička sa nachádza hneď vedľa parku v centre mesta, takže už iba okolité prostredie navodzuje mimoriadne príjemnú atmosféru. Tá sa umocnila ešte viac v momente, keď sme do kaviarne vkročili. Bolo v nej len zopár ľudí, kde rozvoniavala káva a vonné čajové sviečky, ktoré boli na každom jednom stole. Hneď ako som vošla, do očí mi udreli police od zeme až po strop, na ktorých boli uložené najrôznejšie kávy, pričom na parapetách boli umiestnené presklené vázy s kávovými zrnkami, čo by ulahodilo nejednému kávičkárovi, no nie?  Kaviareň má okrem iného aj zimnú záhradu, ktorá taktiež stála za to, avšak tá bola určená výhradne pre fajčiarov. V ponuke menu je aj zopár druhov cheesecakeov, ktoré  boli vystavené pri pokladni. Bolo vidno, že ten, kto to tu zariaďoval, bol neuveriteľný puntičkár! Dokonca, Vianočná výzdoba bola naozaj prekrásna – nie len taká obyčajná, práve naopak! Bola premyslená do toho najnenápadnejšieho detailu, čo ocenia zákazníci aj s tým najväčším zmyslom pre detail a originalitu. Viem, že toto v bežnej recenzii asi tak ľahko nenájdete, avšak nedá mi to nespomenúť – toalety sú naozaj úžasné. Nie pre to, že by som sa vyžívala v takýchto veciach, ale keď som do nich vstúpila, uvidela som tam jednu veľkú skrinku, v ktorej boli tie najrôznejšie hygienické potreby – od dámskych hygienických vložiek až po lak na vlasy. Toto som naozaj ešte nikde nevidela a za to dávam tvorcovi tejto nápaditej myšlienky jedno veľké plus. Je to naozaj praktické, však?

Nápojový lístok a objednávka (známka: 1)

Nápojový lístok bol na malej drevenej doštičke a bol vyhotovený na štýl poznámkového bloku. Pekné, prehľadné a jednoduché prevedenie. Osobitná časť bola venovaná Espressu, ktorá bola rozdelená napr. na klasické Espresso, Espreso Lungo či iné. Dokonca tu udávali množstvo vody, ktorým sa káva zalieva. Na výber bola buď klasická Arabica alebo zmes Arabica + Robusta. Určite pokladám za ďalšie veľké plus to, že kávové zrná boli pomleté až na mieste a každá v osobitnom mlynčeku, takže sa nemohlo stať, že by ste z Arabicy zrazu mali zmes inej kávy. Mlynčeky boli vystavené, taktiež pri pokladni sme na ne celý čas videli. Taktiež oceňujem veľký výber vín a destilátov.

Ja som si objednala Coffe Vienna a spolu s priateľkami sme neodolali pokušeniu sladko vyzerajúcich cheesecakeov – ten môj bol s gaštanovým pyré. Káva výraznej chuti a arómy – bolo poznať, že je čerstvo pomletá priamo na mieste. Navrchu šľahačka s jemne posypanou čokoládou – moje chuťové bunky zažívali raj na zemi. Cheesechake – perfektný a krásne naservírovaný. Nemám čo dodať. Naozaj! Dokonca aj ceny sa mi páčili. Kávička stála 2 € a koláčik 2,50 €.

Služby (známka: 2 )

I keď tu pracovali mladé a na oko sympatické čašníčky a baristky, bolo vidno, že ich táto práca príliš nebaví. Pravdepodobne študentky, ktoré sa snažia si privyrobiť popri škole, čo samozrejme nikomu nezazlievam. Každopádne, pokladám to za mínus, lebo i keď viem, že nie vždy aj ony musia mať skvelý deň (aj ja som mala tú česť a vyskúšala som si rolu čašníčky, ale snažila som sa byť vždy milá a vrelá na zákazníkov), aspoň trochu sa pousmiať by padlo viac než vhod. Ale chválim, že naša objednávka bola vyhotovená rýchlo a včasne.

Zhrnutie (konečná známka: 1)

Prostredie bolo naozaj úžasné a útulné, káva skvelá, koláčik sladký. Jediné, na čom by som trochu zapracovala, je výber obsluhy.

Navštívte Rustic: PO – PI: od 7.00 do 22.00 a SO – NE: od 10.00 do 22.00

Link:

https://www.google.sk/maps/place/Rustic+Wine+after+Coffee/@49.2998387,18.7806089,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145cb5aad4da3b:0xda4ea9aaf0e9ae7a!8m2!3d49.2998387!4d18.7827976?hl=sk

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokChoco Arden
Ďalší článokNovootvorená Caffé Italia v Žiline