Nakoľko sme boli v Sliači, nedalo sa obísť Zvolen. Mesto Zvolen je okresné mestečko a zároveň jedno z najstarších miest na Slovensku. Išli sme sa poprechádzať k Zvolenskému zámku. Známy Zvolenský zámok je národnou kultúrnou pamiatkou. Rozprestiera sa na vyvýšenej terase na južnom konci Námestia SNP. Keďže sme za celý deň akosi vyhladli, išli sme na obed a samozrejme šálku kávy.

Na obed sme si vybrali reštauráciu s názvom Piano U Jurka. Pizza Piano u Jurka je rodinná reštaurácia a pizzeria, ktorú nájdete v tichom prostredí rodinných domov nad sídliskom. Reštaurácia disponuje aj malou letnou terasou. Usadili sme sa vo vnútorných priestoroch podniku. Trochu dlhšie trvalo, než nás prišla obslúžiť pani čašníčka, ale musím uznať, že bola veľmi príjemná. Dokonca keď sme si chceli objednať nápoj, tak nás upozornila, že ku každému obedovému menu si môžeme načapovať nápoj zdarma. K obedovému menu taktiež ponúkajú aj koláč zadarmo. A espresso sme si mohli zakúpiť k menu len za 0,50€. Ceny v tejto reštaurácii boli veľmi prijateľné a jedlo bolo vskutku veľmi chutné a kvalitné. Bolo cítiť, že v reštaurácii dbajú na kvalitu jedla. V prevádzke podávajú alkoholické, nealkoholické, teplé nápoje, denné menu a veľa iného. V reštaurácii taktiež ponúkajú okrem výborného občerstvenia a donáškovej služby aj usporiadanie rodinnej oslavy alebo firemnej akcie.

Samozrejme sme ich skvelú ponuku espresso za 0,50€ využili a objednali sme si ich kávičku za bezkonkurenčnú cenu. V reštaurácii servírujú taliansku kávu od firmy Caffe Mike. Espresso bolo servírované v malej bielej šálke s pekným logom spoločnosti Caffe Mike na striebornom podnose s pohárom vody. Caffe Mike začal písať svoj príbeh v roku 1959. Nápad priniesol pán Castagnotto spolu s vášňou pre kávu. Začalo sa to malým rodinným obchodom. Neskôr sa obchod rozrástol a v roku 1976 už mal desiatky zamestnancov. Hlavné sídlo firmy sa nachádza v meste Alessandria na severe Talianska. Sklady a pražiareň sa nachádzajú aj v prístave Janov. Hlavným produktom je pražená káva vo všetkých podobách. Kávové zrná sa používajú profesionálne v hoteloch, reštauráciách, baroch, kaviarňach, ale aj automatoch na kávu. Finálny produkt je dosiahnutý pražením zelenej kávy dovezenej priamo z krajín pôvodu. Spoločnosť Mike bola certifikovaná ISO 9002 v roku 1999 za správnu výrobnú činnosť, využívanie súčasných technológií na spracovanie zelenej kávy na finálny výrobok. Sieť predajcov pokrýva celé talianske územie. Export do ostatných krajín je umožnený na základe licencie. Kávička bola veľmi chutná.

Interiér kaviarne je síce dosť malý, ale je zariadený pekne a kreatívne. Výrazným prvkom v tejto miestnosti je jednoznačne barový pult. Farby sú ladené do zemitých odtieňov. Cez veľké sklenené okná prúdili do miestnosti svetelné lúče. Podnik zveľaďujú veľké obrazy s historickou tematikou. Samozrejme nechýba veľká televízia s plochou obrazovkou. Vnútorné priestory krášli črepníková zeleň. Reštaurácia Piano U Jurka sa mi veľmi páčila a cítila som sa v nej príjemne a v neposlednom rade aj jedlo a káva boli super. V tomto ohľade nemám skutočne čo vytknúť.

Adresa: Topoľová 3224/23, 960 01 Zvolen-Môťová

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 10 – 22, Pia – So: 10 – 23, Ne: 10 – 22

Reštaurácia Piano U Jurka hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Reštaurácia Piano U Jurka celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x471537e3ab9ce043%3A0x64647af3862c1e80!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipP60YV3j4uKRtw00EySib9Cc0wdYwM5UtnoF6Kl%3Dw213-h160-k-no!5zUmXFoXRhdXLDoWNpYSBQaWFubyBVIEp1cmthLCAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipP60YV3j4uKRtw00EySib9Cc0wdYwM5UtnoF6Kl&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjixYK-ppH2AhVSh_0HHfNmBikQoip6BAgqEAM