Vlastná výroba perlivej vody v pohodlí domova je pútavý koncept, ktorý oslovuje čoraz viac ľudí. Medzi prístroje určené na sýtenie nápojov, patrí tiež SodaStream. Akým spôsobom táto inovácia podporuje zdravý životný štýl a aké výhody so sebou prináša?

SodaStream: Nový trend, alebo dlhoročná tradícia?

Aj keď sa domáca výroba sýtených nápojov môže zdať ako novinka, korene SodaStream siahajú až do roku 1903. Je zrejmé, že v priebehu desaťročí sa princíp fungovania sýtenia pozmenil a dnes je zariadenie dostupné v pozoruhodnej dizajnovej úprave. Jednoduchá obsluha spočíva v stlačení tlačidla pre zvýšenie perlivosti vody. O aspekt presýtenia sa nemusíte obávať, pretože po dosiahnutí maxima oxidu uhličitého vo vode sa hlava prístroja automaticky odsunie od fľaše.

Výrobník sódy sa skladá zo špecifických komponentov, kde každý z nich zohráva dôležitú úlohu. Proces sýtenia viete spestriť aj použitím príchutí (Mirinda, 7UP, Pepsi a ďalšie), ktoré sa dajú zaobstarať zvlášť, alebo ako súčasť sady. Osoby s nadšením pre nové zážitky môžu vďaka rôznym príchutiam vyskúšať aj zaujímavé možnosti, ako je napríklad ananásová sóda, ružový grep, či bublinkavý zelený čaj s jahodou. Menej cukrov a sodíka v príchutiach vytvára priaznivú alternatívu za iné sladené nápoje.

Z akých dôvodov si ľudia zaobstarávajú výrobníky sódy?

Pri zaobstarávaní každého domáceho spotrebiča je potrebné zvážiť, či ide o dobrú investíciu do budúcnosti. SodaStream je vhodnou voľbou pre ľudí, ktorí radi tvoria a chcú mať kontrolu nad detailmi nápoja. Ekologický faktor je jedným z ďalších dôvodov, prečo sú výrobníky sódy v súčasnosti tak vyhľadávané. Práve opakovane použiteľné fľaše, ktoré sú súčasťou SodaStream, znižujú množstvo plastového odpadu. Z environmentálneho hľadiska môžeme tento prístroj zaradiť do kategórie „eco-friendly“.

Šikovné tipy na používanie SodaStream

Zoznámenie sa s novým domácim spotrebičom nemusí byť vždy jednoduché. Hoci SodaStream disponuje ľahkým ovládaním, bolo by dobré oboznámiť sa s niekoľkými radami, ktoré zjednodušia jeho používanie:

  • Vodu z vodovodu vopred ochlaďte – studená voda lepšie absorbuje oxid uhličitý, čo zaručuje „chutnejší“ výsledok
  • Fľašu plňte len po určenú značku, aby nedošlo k pretečeniu vody pri sýtení
  • Fľaše SodaStream nevkladajte do umývačky riadu
  • Vyskúšajte nové svieže domáce recepty – mojito, citronádu, sangriu, limonády či iné nápoje