V júni sme sa vybrali do kúpeľného mestečka Sliač na jedno stretnutie. Mimochodom kúpele Sliač patria k jedným z najvýznamnejších kúpeľov na Slovensku. Sliač je mesto v okrese Zvolen. Známe je aj medzinárodným civilným a vojenským letiskom. Termín stretnutia sme mali ráno a pomerne rýchlo sme sa vybavili, tak sme sa zastavili ešte na šálku kávy v Bistre Pohoda.

Bistro Pohoda sa nachádza v centre mesta na ulici Slovenského národného povstania. Podnik pôsobí moderným a sviežim duchom. Bistro Pohoda sa ukrýva v modernej budove. Podnik disponuje rozsiahlou terasou. Musím poznamenať, že ma vyrušovali slnečníky a podniku tak uberali aj na elegancii. Na slnečníkoch bolo logo Kofoly a Pilsner Urquell. Určite by sa do tohto prostredia hodili viac nenápadné jednofarebné slnečníky. Tieto slnečníky z môjho pohľadu zároveň narúšajú pohodu na terase, ktorú bistro zo svojho názvu prisľubuje. Terasa je zariadená jednoduchým záhradným nábytkom. Terasu zdobili tuje, ktoré sú vysadené v drevených kvetináčoch. Z terasy máte priamy výhľad na hlavnú cestu. Pri bistre je aj malé parkovisko, čo považujem za veľkú výhodu. Interiér kaviarničky je menší, ale útulný. Veľmi ma zaujali drevené schody, ktoré sú bezpochyby najkrajším a zároveň dominantným prvkom v miestnosti. Steny sú tehlové a vymaľované šedou farbou. Na sedenie sú použité biele a šedé jedálenské stoličky doplnené o hnedý okrúhly stôl. Priestor zdobí moderné osvetlenie, lucerny, starodávny telefón, kresby na stenách,  vitrína s vínom a veľa iného. Vďaka veľkým oknám sa do miestnosti dostáva dostatok slnečného svetla. Povedala by som, že si majitelia dali viac záležať na interiéri ako na exteriéri prevádzky. Bistro Pohoda pôsobilo naozaj pohodovo.

V čase obeda ponúkajú v bistre vždy nové a čerstvé menu. Celý deň až do 20.00 si zároveň môžete vybrať z Á la carte jedálneho lístka, kde majú pripravené špeciality zo STREET kuchyne, rôzne burgre, ale aj minútkové jedlá. V bistre ponúkajú taktiež alkoholické, nealkoholické a teplé nápoje, denné menu. Jedlo si môžete vychutnať v príjemnom prostredí prevádzky alebo zobrať so sebou. V kuchyni varia skúsení kuchári s dlhoročnými skúsenosťami a dbajú na kvalitu a čerstvosť surovín. Z danej ponuky sme si vybrali espresso. V Pohode pripravujú pravú taliansku kávu L´Antico. Káva L´Anticopatrí k jednej z najstarších káv severného Talianska. Tradíciu tejto kávy udržuje už od 15. storočia rodina Montecuccoli. Rodinná história siaha až do 15. storočia, kedy Ambrogio Cagliari potomok Montecuccoli získal svoje prvé skúsenosti v Brazílii. Espresso bolo servírované na striebornom podnose v šálke s logom spoločnosti L´Antico, s vodou, mliekom a napolitánkou. Káva bola dobrá. No trochu ma sklamal prístup personálu, ktorý nepôsobil veľmi zhovievavo. Možno to bol len môj pocit. Z kaviarne sme sa išli prejsť do kúpeľného parku a odtiaľ sme pokračovali do Hronseku a do Zvolena. Tento deň aj napriek povinnostiam sme strávili pekne, ale od Bistra Pohoda sme čakali o niečo viac.

Adresa: Slovenského národného povstania 10, 962 31 Sliač-Rybáre – stred

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia: 10 – 22, So – Ne: 12 – 22

Bistro Pohoda hodnotím: personál = 3, káva = 2, prostredie = 2

Bistro Pohoda celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4715396a262ad7e1%3A0xc7d7ec7fd6ebd482!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipM8ebl6Ld8cOroZPvxAdjGHQA2lgoU39DyS8aEC%3Dw106-h160-k-no!5sBistro%20Pohoda%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipM8ebl6Ld8cOroZPvxAdjGHQA2lgoU39DyS8aEC&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiXu_bIopH2AhUSP-wKHSkFCJ0Qoip6BAgsEAM