Poznáte tie rána, kedy sa vám naozaj nič nechce, dokonca ani spraviť si domáce raňajky? My máme v Trnave viacero miest, kde tie raňajky „stoja za to.“ Ale prekrásna Synagóga na Halenárskej je predsa len niečím výnimočná. Obrovský priestor, ktorý je zaujímavý svojou stavbou a širokospektrálnym pohľadom na čokoľvek, kde sa pozriete.

Chutné raňajky, ktoré musíte vyskúšať aj vy!

Kedysi som tam vedela chodiť na dlhé hodiny, pracovať, študovať a len tak, premýšľať o živote. Dnes sme tam boli s priateľmi. Na raňajky. Tradičné bagle, ktoré dopĺňa výnimočná káva s hladkou penou. Lesklou, akurát teplou a ešte aj estetickou! Pre nás, kávičkárov, je to dokonalá kombinácia na to, aby sme si pohladili svoje „kávičkové ja” a uspokojili tým každé ráno. Za takúto kombináciu si človek zaplatí aj do 5 € za samotnú kávu 2 €.

Ako hodnotím personál? 

Možno mi chýba trošku elegancie k personálu. Ak ste niekedy v Synagóge boli alebo sa tu ešte len chystáte, asi viete, aká historická je, a čo všetko v sebe skrýva. A čašníci by mali byť nositeľmi tohto „posolstva”, no nie vždy je tomu tak.

Bezlepkové špeciality či čerstvé limonády 

V každom prípade, Synagóga ponúka nielen rôznorodé kávy, ale i mnohé ďalšie doplnky na spríjemnenie posedenia – od čerstvých limonád až po domáce cheescaky, pudingy či bezlepkové špeciality! A dokonca, dá sa sedieť aj vonku, v príjemnej „polozáhradke”. Moje hodnotenie je na výbornú, čiže známkou 1!

 

Miesto: Synagóga Café – Trnava

Známka kávy: 1