Zacapa Room, ktorá sa nachádza pri hoteli Holiday Inn v Trnave, nie je známa iba svojou výnimočnosťou v kávach. Ponúka rumy, ktoré sa nevyskytnú hocikde, ale predsa len, v malej, útulnej Zacapa room by sme ich zopár kvalitných, drahých a výnimočných našli. Čo hovoríte na unikátne spojenie kombinácie kávy a rumu?

Dokonalý štýl!

Keď vojdete do Zacapy, nečakajte nejaký výnimočný ruch ani nič podobné. Je to priestor tmavší, kde vo vitrínke na vás žmurkajú koláčiky a za pultom sympatický barista. Drevené stolíky, ktoré dopĺňajú kožené kreslá, pôsobia elegantným a nadčasovým dojmom. Dokonalé.

Príďte sa porozprávať s milým a priateľským baristom 

Jediné, čo ma mrzí je, že by som Zacape “dala” viacej priestoru pre väčšie skupiny ľudí. Je taká nezvyčajne tajomná. Vždy, keď vstúpim do kaviarne, barista si dáva mimoriadne záležať na mojej kávičke a rovnako aj na rozhovoroch, ktoré tu spoločne “vedieme”.

Veľký potenciál baru

Tento bar má veľký potenciál rozvíjať sa ďalej. Pamätám si, že kedysi nemal ani len terasu a v uplynulom roku ju konečne otvorili. Možno raz príde čas aj na zmenu, kedy rozšíri svoje priestory i obzory.

Čo sa týka kávy – keď pena v cappuccine a nebublinkuje, je svetová! Keď je pena lesklá a stojí na jednom mieste tak, ako má, to je cappuccino, aké má byť. A presne také tu nájdete. Moje hodnotenie je na výbornú, čiže známkou 1, keďže okrem spomenutých drobností, nemám čo kaviarničke, resp. baru vytknúť.

 

Známka kávy: 1*

Miesto: Zacapa Room, Trnava