Táto kaviareň sa nachádza v starom Titanicu na námestí v Prievidzi. Dnes sa toto centrum volá Pro Centrum. Jedná sa o poslednú komunistickú budovu, ktorú dokončili iba nedávno a to v roku 2019, pričom táto kaviareň, reštaurácia sa tu nachádza od úplného otvorenia. Ako sme naznačili, tak nejedná sa iba o kaviareň. Je to vlastne reštaurácia, ktorá ponúka aj bohatý výber káv. Nás zaujala hlavne prostredím, no o tom vám poviem nižšie, tak poďme pomaly na to!

Prostredie kaviarne je veľmi príjemné. Nachádza sa síce v obchodnom centre, no nie je tu toľko ľudí, keďže ani obchodov tu nie je veľmi veľa. Jedná sa o celkom i pokojnú reštauráciu. Veľmi príjemné prostredie. Je tam veľmi veľa stolov, no aj pre viac ľudí. Stoly sú aj pri okne, takže máte výhľad na námestie či bočnú uličku. Mne osobne sa tento štýl veľmi páči a preferujem práve sedenie pri okne. Celá reštaurácia je veľmi presvietená a človeka sa tam cíti skutočne dobre. Samozrejme, môžete si sadnúť aj ďalej od okien, ak by mal niekto problém s týmto faktorom. Rovnako tak aj bar či prvotná časť je ladená do dreva. Stoly sú drevené, no stoličku sú veľmi pohodlné. Nie je tu miesto pre deti.

Ponuka je veľmi bohatá. Ako sme spomínali vyššie, tak sa jedná o reštauráciu a nie iba kaviareň. Táto prevádzka je veľmi všestranná. Nájdete tu skutočne dosť veľký výber jedla, alkoholu, nealka, no aj práve káv. Aj na fotkách môžete vidieť, že majú pomerne dosť veľký výber, keďže sa na to ani nešpecializujú.

Obsluha bola veľmi milá. Striedali sa u nás viacerí čašníci, no vedeli a boli v obraze, čo sme mali pred tým. Nám aj poradili a boli veľmi milí. Platiť sa dá aj kartou aj v hotovosti.

Káva bola veľmi dobrá. My sme si dali klasické expresso. Keďže sme potrebovali nakopnúť. Dostali sme k tomu vodu, keksík a cukor. Na takejto káve sa nedá asi čo pokaziť. Rovnako tak sme mali aj horúcu čokoládu so šľahačkou a tá bola výborná! Šľahačka bola veľmi hustá a priam domáca, takže palec hore!

Ceny tu vôbec nie sú veľké, napriek tomu, že sme v centre mesta. Kávy sa pohybujú od 2 euro vyššie, rovnako tak aj iné nápoje. Nie sú vôbec predražený a je to teda klasická cenová dostupnosť u nás v Prievidzi v porovnaní s inými kaviarňami.

Celkové hodnotenie kaviarne je veľmi kladné. My sme tu oslavovali moje promócie, takže sme si dopriali okrem kávy, horúcej čokolády aj víno a ďalšie veci, takže skutočne môžem povedať, že sa jedná o veľmi kvalitnú kaviareň, reštauráciu. Majú viaceré pobočky na Slovensku. Obsluha, káva, ceny – všetko bolo v najlepšom poriadku, takže za mňa na jednotku. Prostredie mám rada presne v tomto štýle – otvorený priestor, presvietený a podobne, takže za mňa jednotka s hviezdičkou a rada sa sem opäť vrátim.

Môžem iba odporučiť.

 

Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/ProCentrum/@48.7714346,18.6194828,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714ddf6611dfa8d:0x8040b0da5ed990ce!8m2!3d48.7714311!4d18.6216715

Hneď vedľa námestia