Semester začal a povinnosti volajú. Ako každý študent na začiatku semestra, tak aj ja som si potrebovala kúpiť pomôcky do školy. Najideálnejšie miesto mi prišlo nákupné centrum Aupark v Bratislave. Ponúka rôznorodé obchody, či už z oblasti oblečenia, papiernictva alebo aj hudby.

Samozrejme, po tom, čo som si spolu s kamarátkou vybavila svoje veci, nemohli sme si odpustiť navštíviť aj kaviareň. Priznám sa, do nákupného centra Aupark v Bratislave veľmi nechodím. Nie preto, že by mi tam nevyhovovali obchody ale skôr pre to, lebo je to úplne iným smerom ako mám napríklad školu alebo internát.

Nemala som zatiaľ tú príležitosť vyskúšať a otestovať kaviarne v Auparku, ale dnes to dobehnem. Popri nákupoch sme išli okolo jednej veľmi peknej kaviarne, ktorá mi počas celého dňa behala po rozume. Kamarátku som nemusela dlho presviedčať, aby sme si dali kávu práve v tej kaviarni.

Dorazili sme pred kaviareň. Už aj názov znel dobre a to Point Lavazza. Značku kávy  Lavazzu nikdy neodmietnem. Pre mňa je to jedna z najlepších káv.

Kaviareň bola presklená, ale nebolo jasne vidieť dovnútra. Neviem či to bolo kvôli špeciálnemu sklu alebo to bolo tým, že v kaviarni bolo tlmené svetlo. Nad vchodom sa nachádzal veľký nápis kaviarne a to už spomínaná Point Lavazza. Pred kaviarňou sa nachádzala nefajčiarska časť ohraničená námorníckymi lanami.  Kaviareň sa nachádzala v rohu, čiže aj pri posedení pred kaviarňou Vás nikto nevyrušuje.

Nakoľko je kamarátka fajčiarka, využili sme možnosť, že sme mohli nakuknúť aj do vnútra, čiže do fajčiarskej časti. Neoľutovali sme ani náhodou. Skoro cez celú šírku kaviarne sa nachádzal obrovský drevený bar. Nad ním sa nachádzali rôzne ponuky nápojov, ktoré kaviareň ponúka. Nachádzali sa tam hlavné špeciality kaviarne ako napríklad limonády, rôzne šťavy alebo exkluzívne kávy z celého sveta.

Nakoľko je to kaviareň, kde je povolené fajčenie, odsávanie bolo veľmi slabé, keď vôbec dajaké bolo. Sedeli sme najbližšie pri otvorených dverách cca 2 metre, ale z toho dymu ma neustále štípali oči a ťažšie sa mi dýchalo. V niektorých kaviarňach aj keď je povolené fajčenie niekedy ani nezacítim, že sa tam fajčí.

Kaviareň sa väčšinou ladila do tmavších farieb ako je sivá a hnedá ale o to viac luxusnejších. Väčšiu časť kaviarne zaberala stena z tehál, na ktorej sa nachádzal obrovský obraz. Bol nádherný. Pripomínal časť zemegule, kde niektoré časti vychádzali do priestoru.

Čo sa týka sedačiek, ktoré boli sivej farby, sedelo sa mi v nich príjemne. Videla som ale, že neďaleko vedľa mňa sedela jedna slečna/pani, ktorá sa ledva do tej sedačky zmestila. Videla som na nej že sa cíti nepríjemne.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok, ktorý bol taktiež ladený do tmavších farieb. Bol vo forme notesu a titulná strana sa skladala z fotografie kávy s veľkým nápisom názvu kaviarne. Hneď po otočení sa na prvej strane nachádzala ponuka exkluzívnej kávy z celého sveta. Rovnako sa na tmavom pozadí nachádzali svetlé/krémové obdĺžniky, v ktorom bol samostatne vypísaný druh a typ kávy.

Po otočení na ďalšiu stranu sa nachádzala už celková ponuka kaviarne. Dizajn zostáva stále rovnaký. Ponúka toho naozaj veľa na výber. Napríklad som prvý krát počula o jamajskej káve, ktorú kaviareň Point Lavazza ponúka.

Po chvíľke sa pri nás zastavil čašník. Celkovo boli čašníci veľmi milý a oblečený v rovnošate. Ten náš čašník, ktorý nás práve obsluhoval bol rovnako veľmi milý, priateľský a profesionálny. Bolo zjavné, že svoju prácu berie za dôležitú.

Po naozaj krátkej chvíli nám čašník doniesol naše nápoje. Objednali sme si klasické Espresso s mliekom a limonádu, z ponuky nad barom, presnejšie exotickú limonádu. Čo sa týka Espressa, na ňom sa nedá nič pokaziť. Lavazza je lavazza. Bola výborná ako stále. Príjemne sa pila a nebola horká ani silná. Čo nás prekvapilo bolo podávanie kávy. Doniesli nám ju v bielej šálke s nápisom lavazza a na bielom tanieriku spolu s cukrom a mliekom.  Ale bez vody? Nepamätám sa, či sa mi to niekedy stalo, žeby mi ku káve nedoniesli pohár vody.

Čo sa týka limonády, bola som na ňu naozaj veľmi zvedavá. Objednala som si exotickú limonádu, v ktorej sa mal nachádzať ananás, kiwi, pomaranč, zmes ovocia a ľad. Najprv som váhala či si ju objednať lebo 4,20 eur za limonádu, je pre mňa študenta trošku priveľa. Ale nakoniec som si povedala, že bude určite veľmi dobrá a budem ľutovať, keď si ju nedám.  Pravdupovediac som oľutovala, že som si ju objednala. Nachádzalo sa v nej síce všetko, čo aj bolo písané ale nechutila mi. Vlastne tam mi ani nemalo čo chutiť keďže som mala pocit že pijem vodu s ľadom a s jemnučkou príchuťou ani neviem, pomaranča? Keby som z nej vybrala všetok ovocie, ktoré tam bolo tak by som mala dokopy možno 2 dc limonády. Zasa nemôžem povedať, ovocia tam bolo naozaj veľa, ale čo z toho keď ho v tej limonáde nebolo cítiť. Neobjednala som si predsa ovocnú misu.  Nebola som s ňou vôbec spokojná.

Po chvíľke sme dopili svoje nápoje a išli sme účet vyplatiť k baru. Platili sme v hotovosti. Ceny boli na môj pomer kúsok vyššie. Hudba hrala súčasné hity. Wc kaviareň neposkytuje, ale kaviareň sa nachádza v nákupnom centre, čiže je wc na každom kroku a wifi pripojenie kaviareň poskytuje ale až po vypýtaní si hesla od personálu.  Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Pia = 10-21, So-Ne = 9-21.

Celkovo hodnotím kaviareň dobre. Adresa: Aupark, Einsteinova 18, 851 01 Bratislava-Petržalka.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, limonáda = 4, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím kaviareň Point Lavazza dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/POINT+LAVAZZA/@48.1322157,17.1078399,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c896e750cecbf:0xca7e9807608da52!8m2!3d48.1322157!4d17.1100286