Kaviareň môžete nájsť v Michalovciach, v obchodnom centre Zemplín, ktoré sa nachádza hneď vedľa obchodného domu Kaufland. V blízkosti sa nachádza veľká autobusová zastávka, gymnázium. Kaviareň sa nachádza na prvom poschodí. Ku kaviarni sa dostanete buď výťahom, alebo ak využijete eskalátory.  Vedľa kaviarne sa nachádzajú z jednej strany obchody a z druhej strany reštaurácie.

Keďže sa to nachádza v nákupnom centre, tak kaviareň má svoj priestor vo veľkej miestnosti a pred kaviarňou môžete nájsť aj pár stolov, ktoré sú rozmiestnené blízko pri sebe. Kaviareň pôsobí veľmi tmavo, skôr temne. Svetlá sú tu tlmené, miestnosť je bez okien. Stoly sú klasické, drevené. Stoličky sú drevené ale s koženou poduškou. Na každom stole sa nachádza nápojový lístok, aktuálna sezónna ponuka, akciové nápoje. Ďalej na každom stole nájdete aj malý zvonček, ktorý slúži na privolanie obsluhy. Vnútro kaviarne je zaujímavo rozdelené. Po pravej a ľavej strane sa nachádzajú stoly, v strede máte vytvorený štvorec kde sú štyri stoly a okolo nich lampy a umelá zeleň. Celkovo to vyzerá zaujímavo. Vo vnútri kaviarne sa nachádzajú aj popolníky, pretože vo vnútornej časti je fajčiarska časť. Úplne na konci miestnosti sa nachádza barový pult, kde obsluha pripravuje vaše nápoje. Vonku pred kaviarňou sa nachádza aj vitrína na koláče (veľmi často sa stáva, že sú tam len dve kúsky) a pult na zmrzlinu.

 Nevýhodou kaviarne je, že ak si pôjdete sadnúť dnu, tak budete celý od dymu. Ďalšou nevýhodou kaviarne je, že je lepšie mať pripravené viaceré varianty na objednávku. Viac krát sa mi už stalo, že to čo som si vybrala nemali, tak preto už mám vždy vybraté aspoň dva nápoje. Nápojový lístok je spravený prehľadne, všade sú popísané ceny, no možno tu chýba to, že neviete ktoré nápoje sú k objednaniu a ktoré nie. Ďalšie mínus kaviarne je, že ak sa rozhodnete sadnúť si pred kaviareň, tak hneď vedľa sú otvorené reštaurácie, čiže všetky tie vône sa zmiešavajú.

Keď som prišla do kaviarne mala som vybraté, že si dám veľké ochutené latte s jahodovou príchuťou. Na to ma hneď čašníčka upozornila, že túto príchuť nemajú. Skúsila som ďalšie, že si dám s malinovou príchuťou a ani to nemali. Čašníčka mi nakoniec vymenovala, ktoré príchute majú a z desiatich možných mali tri – vanilkové, karamelové a čokoládové. Nakoniec som si vybrala klasiku a objednala si karamelové cappuccino. Na moje prekvapenie z karamelového cappuccina bolo len cappuccino. Cappuccino som dostala na nerezovej tácke spolu s dvoma cukrami, pohárom vody a keksíkom. Cappuccino svojou chuťou bolo dobre, peny bolo veľmi málo, mlieka mohlo byť tiež trošku viac a taktiež mohlo byť aj teplejšie, nakoľko som ho dostala vlažné.

 Pri platení som našla ďalšie negatívum. V kaviarni neviete zaplatiť kartou, čiže žiaľ je nutná hotovosť. Personál nerád vydáva medené centy, takže nemusíte ani zaokrúhľovať, obsluha si to zaokrúhli sama alebo vám povie, že prepáčte ale nemáme drobné.

 

Celkovo hodnotím kaviareň: 2, obsluha: 2, káva: 3, atmosféra: 2.

Otváracie hodiny: Po – Ne: 09:00 – 21:00

Adresa: OC Zemplín, Andreja Sládkoviča 5, 071 01 Michalovce

Google Mapy:  https://www.google.sk/maps/place/Kaviare%C5%88+People/@48.7597831,21.913657,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473932481be50261:0x26a3bb77db9297ae!8m2!3d48.7597831!4d21.9158457

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNebra Košice
Ďalší článokKaviareň U Baristu Michalovce