Kaviareň U Baristu sa nachádza v Michalovciach v malej novovybudovanej uličke neďaleko nemocnice a pošty. V pomerne krátkom čase, si ju ľudia veľmi obľúbili. Kaviareň je prispôsobená  pre nefajčiarov a aj fajčiarov, pretože je rozdelená na dve časti. Počas letných dní je vonku aj pomerne veľká terasa. Pri terase sa nachádza aj mini detský kútik, čiže pokojne tu môžete prísť aj so svojimi deťmi. Kaviareň má príjemnú atmosféru, častokrát tu môžete stretnúť aj majiteľa kaviarne, ktorý sa veľmi rád venuje svojim zákazníkom.

Keď prídete do kaviarne môžete si všimnúť krásne tapety, rôzne fotografie, ktoré sú zo súťaží, alebo vystúpení, ktoré sa konajú v kaviarni. Hneď pri vchode môžete vidieť vitrínu s koláčikmi, poličky s alkoholom, a prístroje na prípravu kávy.  V kaviarni sa nachádza niekoľko stolov, ale aj gauče. Hneď ako si sadnete dostanete nápojový lístok. Okrem rôznych druhov kávy, si tu môžete vybrať koláčiky, horúce čokolády, alkohol, víno, limonády, letné limonády, ovocné shaky, pannini a ďalšie pochúťky. V kaviarni je možnosť kúpiť si kávu so sebou, termo hrnček na vašu kávu. V kaviarni máte možnosť si objednať aj domácu bábovku ku káve. Ku každej káve dostanete na tácke ešte aj sušienku, ktorá je vyrábaná priamo pre kaviareň.

 Veľké pozitívum kaviarne je, že je rozdelená na fajčiarsku a nefajčiarsku časť. Fajčiarska časť má výborne nastavenú klímu, pretože ak náhodou nefajčíte a pôjdete do fajčiarskej tak ani necítiť, že ste tam boli. Ďalšie pozitívum kaviarne je, že pri káve si môžete vybrať aké mlieko si prajete do kávy – klasické, sójové, kokosové. V kaviarni nájdete aj horúce čokolády, kde majú na výber- biela, mliečna, horká. Každý mesiac má kaviareň pripravené nejaké novinky – v novembri tam nájdeme všetko motivované k halloweenu. V jari zas detox kávu ale aj limonádu. Skoro každý piatok sa tu konajú koncerty, živá hudba, alebo rôzne diskusie. Na každom stole v kaviarni s nachádzajú wifi zvončeky, ktoré oznámia obsluhe o čo máte záujem – účet alebo o objednanie.

V kaviarni si dávam latte, cappuccino, affogato (espresso s vanilkovou zmrzlinou), horúcu čokoládu. Teraz v lete, majú v ponuke aj ľadové latte so zmrzlinou a šľahačkou – výborné osvieženie, na tieto horúce dni. Cappuccino každý jeden zákazník dostane vždy s nakresleným obrázkom. Vždy keď som v Michalovciach tak túto kaviareň nemôžem obísť. Najlepšia kaviareň v Michalovciach, ceny sú primerané pre každého zákazníka. V kaviarni je vždy plno, niekedy je potrebná aj rezervácia dopredu. Ráno si viete objednať kávu s domácou bábovkou.

            Kaviareň by som celkovo hodnotila známkou: 1.

Čašníčky – veľmi príjemné a ochotné – 1, káva je výborná – 1, kaviareň je krásne zariadená a útulná – 1.

 

 

Súradnice:

https://www.google.sk/maps?q=u+baristu+michalovce&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=2ahUKEwickr-I9JLcAhXPEVAKHYHbAxwQ_AUoAnoECAEQBA

GPS súradnice:

N 48.75469° E 21.91362° 

Adresa: Špitálska 2, 071 01 Michalovce