Zvyknete si pri káve čítať knihu, lúštiť krížovky alebo len tak relaxovať? Má to svoje výhody, pretože okrem zapojenia mysle do prospešných aktivít, si tento lahodný a celosvetovo najobľúbenejší nápoj vychutnáte ešte viac. Vyskúšajte však niečo nové, originálne a zábavné – maľovanie podľa čísel.

O čo ide a ako začať s touto novou aktivitou, sa dozviete v našom článku.

Ako začať s maľovaním podľa čísel?

Maľovanie podľa čísel môže vyskúšať každý. Nemusíte mať žiadny výtvarný talent, ide v podstate o niečo podobné ako antistresové omaľovánky. V balení s plátnom dostanete aj farby a štetec. Farby sú označené číslami a očíslované sú aj plochy na plátne.

Aby ste si ale obraz hneď na začiatku nepokazili, začnite s niekoľkými menšími plochami. Vyfarbite ich a nechajte zaschnúť aby ste zistili, či ste nepoužili príliš veľa alebo príliš málo farby. Svetlejšie farby bude zrejme potrebné naniesť v hrubšej vrstve ako tmavé, aby ste prekryli čísla na plátne.

Praktickejšie bude, ak začnete maľovať naraz len jednou farbou. Vyfarbite si všetky plochy, pre ktoré je daná farba určená a až potom začnite s inýmodtieňom. Myslite aj na to, aby ste si farbu nerozmazávali, takže dôležité je aj to, akým smerom budete postupovať.

Nesnažte sa celý obraz namaľovať čo najrýchlejšie. Umenie si vyžaduje čas! Robte si prestávky aby ste nestratili koncentráciu, alebo maľujte každý deň len 15-20 minút.  Knihy a krížovky ku kávičke skúste na chvíľu odložiť do knižnice, a vyskúšajte maľovanie.

Uvidíte, že aj táto aktivita má svoje čaro a spríjemní vám všetky voľné chvíle.

Prečo začať s maľovaním?

V prvom rade id o relax a to je naozaj silný argument najmä pre ľudí, ktorí sú pod tlakom a pociťujú stres. Okrem toho môže byť takáto umelecká aktivita aj dobrý štart pre každého, kto chce začať s maľovaním.

Kým si vytvoríte svoje prvé obrazy na stenu, ktoré sa možno raz stanú cenným umeleckým dielom, môžete trénovať s maľovaním podľa čísel. Aj maľovaním so šablónou sa veľa naučíte a neskôr sa môžete pustiť do maľovania na celkom čisté plátno. Maľovaním podľa čísiel získate cit pre kompozíciu a samozrejme sa naučíte zaobchádzať s farbami. Stačí si to len vyskúšať a s takýmto maľovaním si svoj život a jeho krásu ešte viac vyhutnať.

 

Zdroj obrázka: yanishevska / Shutterstock.com