V Košiciach vyrástla ĎALŠIA kaviareň/bistro a tentokrát v priestoroch, ktoré boli Košičanmi doposiaľ oplakávané po odchode topky Dva Dve. Dokáže Nicu zaplátať túto dieru v srdci?

Využitý potenciál

Vau – po vstupe do interiéru som ostal príjemne prekvapený. Ide o ďalší oku-lahodiaci podnik, kde chcete stráviť svoje chvíle. Nico zaváňa takou bistro klasikou charakteristikou ľahkým nábytkom, lavicami lemujúcimi steny a Pop-Art minimalizmom v rámci umeleckých doplnkov. Neštandardná je tu však odvaha, s ktorou sa pustili do maľovania stien. Malinová s tmavo zelenou? Ja hovorím ÁNO! Len šikovný dizajnér sa bude vedieť vyhrať s takto kontrastnou kombináciou a Nico našťastie jedného takého zohnal. Pútavým prvkom je aj kombinácia so snehovo-bielou, ktorá ešte viac zosilňuje miestne kontrasty. Nico stavia práve na tejto trikolóre a pri doplnkoch je výrazne opatrnejší. Zarámované plagátiky s nápismi povzbudzujú urban kaviarenskú kultúru, rovnako ako aj kúsok urbanistickej surovosti. V priestore sa nachádza mnoho pútavých umeleckých prvkov, ktoré môže vaše oko počas návštevy explorovať.

A bolo to ešte lepšie

Sympaticky vyzerajúci lístok doplňuje miestnu atmosféru a jeho obsah poteší kdejakého kávičkára. Klasiky, flat white, ochutené latté, so sójovým či bezlaktózovým mliekom – výber je široký a tu ani zďaleka nekončí. Spektrum ľadových pochúťok pozostáva z espressa s tonicom, caffé shakeratom, ľadovou kávou, či pre tých ne-kávovo orientovaných napríklad aj z chai latté. Na svoje si prídu aj fajnšmekeri holdujúci filtrovanej káve – aeropress, frenchpress, batch brew, V 60, cezve – ibrik (nebudem klamať, ak priznám, že niektoré pojmy sú mi cudzie). Čomu však rozumiem je ľadová káva so zmrzlinou a to bolo presne to, čo sme si v daný horúci deň dali.

A nápoj prekonal všetky naše očakávania! Už pri prvom odchlipnutí som prehlásil Nico za jeden z mojich košických favoritov, keďže ľadová káva bol čistý skvapalnený zákusok voňajúci po autentickej vanilke a kakau. Žiadna vodnatá žbrnda, ale poctivá krémovosť, intenzívna aróma a lahodná chuť. Čerešničkou na torte bola už len kovová slamka, ktorá nahradila ekologicky závadnú plastovú klasiku (+ ďalší bod pre Nico). Mnoho káv pripravujú zo zmesi pražiarne Rusty Nails, no netuším, či danú zmes použili aj pri našej ľadovej káve.

Obsluha v Nicu bola taktiež rýchla a príjemná, nie je ničoho, čo by som jej mohol vytknúť.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 5/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 4,5/5

Nicu som nechal ešte pol hviezdičky rezervy na to, aby ma mohli prekvapiť pri najbližšej návšteve (ku ktorej dôjde čoskoro). Sympatické urban bistro s top kávou a výberom zaujímavých jedál (burgre, kari a ešte nejaké ázijské srandy) vám isto padne do oka. Ceny sú navyše rovnako príjemné. Potenciál podniku vidím aj v kultúrnych podujatiach, ktoré by tu pekne vynikli.

NICO CAFFÉ

Kuzmányho 1181/1, 040 01 Košice

https://www.google.com/maps?q=nico+kosice&biw=1366&bih=625&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjX1LjYlITjAhX1oFwKHQWOBVEQ_AUIDSgC

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHalmi Place
Ďalší článokNICO CAFFÉ Prešov