Niekedy sme sem chodili na kávičku, keď sme sa chceli prepraviť kompou na druhý breh Dunaja alebo sa iba tak poprechádzať po dunajskom nábreží. Bolo tu veľké parkovisko pre autá i pre zájazdové autobusy a v horúcich dňoch návštevníci hojne vyhľadávali miesto na občerstvenie.


Po obnovení mostu Márie Valérie v roku 2001 kompa stratila svoj význam a na miestach odkiaľ štartovala je teraz prístav pre výletné lode na plavbu po Dunaji. Márne hľadáme aj názov Komp Caffe. Dnes tu nachádzame peknú reštauráciu a na druhom konci parkoviska drevenú stavbu s jednoduchým názvom Caffe. Keby nebolo veľkej fajčiarskej terasy s desiatimi stolmi, pokojne by sa dala nazvať minikaviarničkou. Ostatné dva priestory sú dosť malé a ak by sa obsadili všetky stoličky, zákazníci by boli veľmi natlačení. Ak chcú mať v letnom počasí viac voľnosti, posadia sa ku malých stolíkom vonku, pod malou strieškou.
Predpokladáme, že kapacita kaviarničky nie je nikdy naplnená. Možno i preto, že je vhodná pre menej náročných zákazníkov. Okrem kávy, piva a iných nápojov, majú vyvesenú aj ponuku sendvičov a zákuskov. Ale ak sa usadíte ku stolu a budete čakať na obsluhu, nikto k vám nepríde. Objednať si treba pri barovom pulte a nápoje si odniesť ku stolu. Čašníčka spoza barového pultu nevychádza, je šikovná, práca jej ide od ruky a na objednávku nie je treba dlho čakať.


Ceny sú takmer smiešne, zaplatiť za espresso s mliekom 90 centov nás prekvapilo. Pri súčasných cenách kávy je to malá suma, aj keď je kaviarnička bez obsluhy. Čakali sme niečo, čo sa nebude dať vypiť, ale nestalo sa tak. Pripravujú kávu značky Julius Meinl a bola výborná, nezaostala za dobrým menom prípravy kávy v našich južných oblastiach.
Skromnejšie pomery v kaviarni vynahradí návštevníkom výhľad, ktorý sa naskytne. Sedíte takmer na brehu našej najväčšej rieky Dunaj a pozeráte sa na plávajúce lode. Na druhom brehu sa rozkladá mohutná stavba baziliky v Ostrihome a pohľadom z terasy môžete sledovať premávku na železnom moste Márie Valérie, ktorý spája Štúrovo s Ostrihomom. Žiadny luxus, ale okolie kaviarne je zaujímavé a vyplatí sa sem prísť.