Bellissimo caffe je jedna z mnohých kaviarní, ktoré sa nachádzajú v Rožňave. Rožňava je historické mesto na východnom Slovensku, ktoré sa môže pýšiť svojim najväčším štvorcovým námestím na Slovensku. Práve na tomto námestí sa nachádza aj spomínaná kaviareň Bellissimo caffe, presnejšie na Námestí baníkov 24.

Bellissimo caffe na prvý pohľad zaujme svojou príjemnou letnou terasou obklopenou ružovými muškátmi a veľkým názvom kaviarne. Kaviareň má možnosť výberu sedenia na letnej terase alebo priamo v interiéri, pri moderne vysvietenom bare. Interiér sa ladí do svetlých farieb s tmavým nábytkom. Nakoľko pri mojej návšteve krásne svietilo slniečko a bolo príjemne teplo, tak sme sa s kamarátkou rozhodli vychutnať si nápoj na terase. Predsa sme mali výhľad na rožňavskú strážnu vežu, ktorá sa nachádza priamo v strede štvorcového námestia.

Vybrali sme si miesto v rohu, kde boli vysoké barové stoličky. Terasa bola upravená veľmi pekne, čierne kožené stoličky, sklenený stôl alebo biela záclona proti priamemu slnečnému svetlu. Letná terasa má obsadenie približne pre 16 osôb, čo je podľa môjho názoru primerané. Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok spolu s popolníkom, nakoľko je v interiéri zákaz fajčenia a povolené je len na terase.

Nápojový lístok bol jednoduchý, vo forme notesu, ladený do farieb tmavej kávy. Kaviareň má na výber mnoho druhov káv značky Musetti, horúcu čokoládu, rôzne čaje atď. Prekvapením pre mňa bolo, že som nápojový lístok prečítala celý 2krát, ale nikde som nenašla miešané drinky alebo limonády. Ceny boli veľmi prijateľné.

Na personál sme dlho nečakali. Ku klasickému výberu Espresso s mliekom som si chcela objednať aj limonádu, ale keďže som ich v ponukovom lístku nenašla, tak som sa rozhodla otestovať samotnú obsluhu. Mala som záujem o limonády. Personál mi ponúkol pár limonád na výber, z ktorých vyhrala levanduľová limonáda a nealkoholické mojito.

Na objednané nápoje sme čakali dlhšie ako som bola zvyknutá. Bolo veľmi teplo a dusno, takže čas na čakanie sa nekonečne naťahoval. Nakoniec u nás zavítala obsluha s našou objednávkou. Kávu nám doniesli na klasickom podnose čiernej farby spolu s mliekom, keksíkom a s bielou šálkou kávy na ktorej bolo logo značky kávy Musetti. Mojito bolo klasicky v obyčajnom priehľadom pohári rovnako ako levanduľová limonáda. Levanduľová limonáda bola príjemne fialovo sfarbená a čo sa mi veľmi páčilo a prekvapilo bola vetvička levandule priamo v pohári.

Káva chutila lahodne, nebola horká a pila sa výborne. Čo sa týka nealkoholického mojita, bola som celkom sklamaná lebo chutil ako čistá voda s jemnou príchuťou limetky. Levanduľová limonáda bola príjemne sladká, s príchuťou levandule. Predstavte si vôňu levandule a premeňte to na chuť. Bola naozaj výborná. Čo by som jedine vytkla by bolo, že bola vlažná. Stačilo by pár kúskov ľadu, nakoľko bolo teplo a bola by dokonalá.

Personál sa pri nás zastavil keď sme všetko dopili, opýtal sa či si niečo nedáme a keď sme odmietli, tak sme čakali že sa spýta na účet ale nič. Tak sme z toho vydedukovali, že sa asi platí vo vnútri. Či sa platí v hotovosti alebo sa dá aj kartou posúdiť neviem, lebo účet bola vyplatiť kamarátka, ktorá platila v hotovosti.

Otváracie hodiny kaviarne sú nasledovné: Po-Št=7-18, Pia=7-20 a cez víkend je zatvorené. V kaviarni sa nachádza toaleta aj WIFI pripojenie.

Celkový dojem z kaviarne bol dobrý. Príjemné prostredie, chutné nápoje, výhľad na strážnu vežu, príjemná hudba a ochotný personál aj keď bez nálady.

Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Bellissimo caffe veľmi dobre a to známkou 1/2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/BELLISSIMO+CAFF%C3%88/@48.6628324,20.5310155,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473faf821de028e7:0xeebec960b608aad1!8m2!3d48.6628289!4d20.5332042