V dnešnej uponáhľanej dobe si niekedy ani nestihneme zaliať našu 3 v jednom a už sa musíme náhliť do práce. Patríte medzi tých, ktorí sú bez rannej kávy úplne nepoužiteľní? Oboznámte sa teda s Take it kaviarňou, ktorej špecializácia je „coffee to go“, alebo inak – do ruky. Rozhodol som sa užiť svoju dennú dávku kofeínu práve tu a podať vám o tom hlásenie.

Malá predajnička

Take it sa snažilo zachytiť mestského ducha a tak tu nájdeme zopár industriálnych prvkov, či už tehly alebo čierne kovové konštrukcie. Dominantná stena je nafarbená výraznou červenou, čo nehodnotím pozitívne – pôsobí príliš agresívne, priestor opticky zmenšuje a evokuje stereotypnú pizzériu. Dlažba takisto nie je nič moc. Obmedzený priestor ponúka len dve posedenia s kapacitou dokopy osem ľudí. Tie takisto pôsobia trochu lacno. Pomyselné plusko si však zaslúžia doplnky, konkrétne tunajšie plagáty s kávami. Interiér má dobrý základ a stačilo by len zopár zmien a kaviareň by sa posunula úplne na inú úroveň.

Veľký výber

Miestna ponuka je natoľko široká, že som dúmaním strávil asi 7 minút. Nájdeme tu všetky klasiky v troch veľkostiach (S-M-L), ale aj kopu zaujímavých kreácií. Okrem sirupmi ochutených káv (škorica, kokos, lieskový oriešok, banán…) tu máme aj ľadové zmrzlinové kávy pre tých, ktorí majú radi sladké, ale trpia rovnakou averziou voči sirupom ako ja. Ponúkajú tu taktiež  odrodové kávy z rôznych destinácii, ktoré si tu môžete aj kúpiť na doma. Okrem toho tu nájdete i horúcu čokoládu alebo čaj. Hlad zaženiete s panini, sendvičmi alebo sladkým pečivom.

Po dlhých kalkuláciách, štatistických procedúrach a biochemických rozboroch som KONEČNE došiel k záveru – dám si Oreo Ice Cream Latte. Svoju kávu som dostal vo veľkom „to go“ plastovom pohári. Osobne by som plast vymenil za nejaké eco papierové varianty, no chápem, že cez netransparentný obal by nebolo vidieť tú súhru jednotlivých surovín. Musím uznať, že po estetickej stránke to bolo ozaj pekné – čokoláda po bokoch, na vrchu šľahačka a na nej malý oreo keksík. Už len odfotiť s šupnúť na Instagram. Po premiešaní som tento sympatický počin ochutnal a bol som spokojný – žiadna presladenosť, pekná vyvážená chuť kávy, mlieka, zmrzliny a čokolády. Bolo to osviežujúce a bolo toho hojne – po dopití mi praskal žalúdok. Vo vnútri som na dne našiel kopu čokoládových čipsov, voči ktorým nemám žiadne výhrady. Problém však pre mňa predstavovala šľahačka, ktorá chutila ako tá rastlinná (tj. nepríjemný vyzrážaný tuk na podnebí po prehltnutí). Chuť samotnej kávy sa nedala adekvátne identifikovať kvôli množstvu surovín, ktoré sa nachádzali v kelímku, môžem však povedať, že neprerážala žiadna nepríjemná horká, kyslá či tabaková pachuť (áno, už i také som pri ľadových latté zažil). Zmes Coffeein pochádza zo slovenskej pražiarne a ja sa vždy poteším, ak podniky preferujú domáce produkty.

Sympatická obsluha

Káva bola pripravená bleskurýchlo dvoma priateľskými a zdvorilými barmanmi, ktorí zážitok z návštevy len umocnili. Konečne žiadne životom otrávené adolescentné tváre.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 3/5
  • Káva: 4,5/5
  • Personál: 4,5/5
  • Celkovo: 4/5

Take it je určite podnik hodný návštevy. Ich široký výber kávových špecialít ulahodí všetkým vrtochom zákazníkov. Netreba však zabúdať, že je to viac kávový fast food ako kaviareň, tj pravdepodobne nebude vašou voľbou ak si budete chcete posedieť a pokecať. To hodnotím ako objektívny fakt, určite nie ako negatívum. Ceny sú celkom sympatické, za moje latté som zaplatil 2,60€, čo je pomerne dosť, ale vzhľadom na objem, zloženie a kvalitu tekutiny je to primerané. Oceňujem kreativitu vedenia, ktoré prichádza s časovo obmedzenými týždennými či sezónnymi špecialitami. Návštevu odporúčam každému, veď konečne prišlo teplo, zoberte si nejakú dobrotu do ruky a poďte sa poprechádzať mestom.

Take it coffee

Poštová 466/7, 040 01 Košice

https://www.google.sk/maps?q=take+it+coffee&biw=1366&bih=637&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjBvunB2dDaAhXEWCwKHVywDH8Q_AUIDCgD