Po dlhšom zvažovaní sme sa dohodli, že tohtoročnú letnú dovolenku strávime v Bulharsku, a to konkrétne na Slnečnom pobreží. Pre niekoho klasika, pre mňa veľké dobrodružstvo, keďže som v tejto krajine ešte nebola. Čakala nás dlhá cesta, tak sme sa rozhodli, že jednu noc prespíme v meste Plovdiv. Podotýkam, že Plovdiv je krásne mesto v Plovdivskej oblasti v južnom Bulharsku. Taktiež, je to druhé najväčšie mesto v Bulharsku, preto by bolo škoda toto mestečko pri potulkách Bulharskom vynechať.

Bývanie sme mali zarezervované aj s raňajkami, ale keď sme prišli na hotel, tak nám oznámili, že raňajky z technických príčin momentálne nerobia. Preto sme si povedali, že sa ráno naraňajkujeme niekde v meste a ďalej sme si s tým ťažkú hlavu nerobili. Večer sme sa išli poprechádzať nočným mestečkom. Ešte v noci sme natrafili na Morado Bar, lenže bola pokročilá hodina, tak sme sa tam už nezastavovali. Rozhodli sme sa, že sa tam pôjdeme naraňajkovať.

Spomínaná prevádzka má skvelú lokalitu, nakoľko sa nachádza priamo v mestskom parku. Už na prvý pohľad to je oáza pokoja, má očarujúci výhľad nie len na park, ale aj na spievajúcu farebnú fontánu. Neváhali sme ani minútku a usadili sme sa na terase tohto baru. Keďže bolo pomerne skoro ráno, nachádzalo sa tam málo ľudí, ale aj napriek tomu čašníčke hodnú chvíľku trvalo, než nám priniesla jedálny lístok. Nám to však vôbec nevadilo, pretože toto okúzľujúce miesto stojí za to, aby si človek v pohode užíval prítomnosť daného okamihu. Na nedostatok personálu si nik sťažovať nemôže, nakoľko ho v tomto bare bolo viac ako dosť. Čo sa mi však veľmi páčilo, bola krásna rovnošata čašníčok. Všetky mali oblečené rovnaké kvetované šaty. Tento nepatrný detail pekne dotváral celý dojem tohto priestoru. Samozrejme, čašníčky sme sa napokon dočkali, koniec koncov to netrvalo až tak dlho, len človek ako keby na tomto mieste strácal pojem o čase.

Objednali sme si cappuccino a anglické raňajky. Cappuccino chutilo dobre, bol to taký zlatý štandard. Servírované bolo v malej sklenej šálke, ale nepodávali k nemu vodu. Môžem povedať, že cappuccino nám chutilo. Kávu používajú značky Kimbo, ktorá bola zrodená na juhu Talianska v meste Neapol. Sklamanie nás čakalo pri raňajkách, nakoľko boli veľmi mastné a nie moc lákavo servírované. Ale ako sa hovorí, hlad je najlepší kuchár, takže sme čo-to zjedli. Ale aj napriek nevydareným raňajkám toto miesto odporúčam všetkými desiatimi, pretože je to nádherné miesto skvelé na odpočinok. Môžete si tam vychutnať príjemnú atmosféru, chutnú kávu vhodnú na prebudenie, osviežujúce koktaily, koláče, niečo na zobnutie a neviem, čo ešte všetko. Personál bol milý a zdvorilý, bolo vidieť, že sa prevádzku snažili udržiavať v čistom stave a dbali na hygienu. Len by som uvítala trošku rýchlejšie tempo, nakoľko servis trval dlhšie, až sme nakoniec išli zaplatiť k pultu.

Terasu však musím opísať jedným slovom ako luxusnú. Tento priestor je veľký a disponuje dostatočným množstvom sedenia. Materiál, ktorý prevláda v tomto bare je drevo, koža a železo. Veľmi sa mi páči, že použili palety na sedenie. Terasa bola ladená v bielo-fialovej farbe a celkový dizajn dotvárali kvetinové poťahy a vankúše. Na terase sa nachádza taktiež moderný barový pult s barovými stoličkami. Celkom by ma zaujímalo, čo tam robia tie veľké klietky. Žeby pre tanečnice? Morado bar disponuje aj vnútornými priestormi, ale tie som si pozrela len letmo. Nádherný pohľad sa nám naskytoval z terasy smerom na fontánu skrze prekrásny levanduľový záhon. Trochu mi je ľúto, že sme nevideli fontánu svietiť, pretože večer už bola vypnutá a ráno, samozrejme, ešte zapnutá nebola. Takže je škoda, že sme si túto terasu nestihli vychutnať vo večerných hodinách, pretože kombinácia príjemnej hudby a svietiacej fontány musia byť na nezaplatenie.

O Plovdive som si niekde prečítala, že je to historická perla Bulharska a ja musím súhlasiť. Okrem iného ma veľmi očarila Mešita Džumaja, Roman Theatre a, samozrejme, terasa a výhľady z Morado Baru. Som veľmi rada, že sme sa v Plovdive zastavili.

 

Adresa: ul. “Avksentiy Veleshki” 19, 4000 Plovdiv, Bulharsko

Otváracie hodiny: Po – Ne: 7 – 3

Celkovo hodnotím Morado Bar veľmi dobre: personál = 2, káva = 2, prostredie = 1

Morado Bar hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x14acd1b170b3e0d1%3A0xd800ca42c274b90f!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNFGTE9trt23WDGdWLv1WpIo-JlKbO41ZXdjVS8%3Dw284-h160-k-no!5sMorado%20Bar%20and%20Diner%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNFGTE9trt23WDGdWLv1WpIo-JlKbO41ZXdjVS8&sa=X&ved=2ahUKEwifiu2v-8rjAhWz6KYKHW74BLIQoiowE3oECA4QBg