Víkend bol v plnom prúde a my sme sa rozhodili, že zájdeme do nášho hlavného mesta. Korzovali sme Starým Mestom kolom dokola. Staré Mesto je mestská časť Bratislavy, v ktorej sa nachádza historické centrum mesta. Je to turistami najnavštevovanejšia časť Bratislavy. Okrem historických pamiatok tam možno nájsť veľa galérií, univerzít, štátnych úradov a inštitúcií, ale tiež reštauračných zariadení a v neposlednom rade mnoho kaviarní. Stráviť čas v starom meste je pre nás vždy príjemný zážitok. Chcelo to už len zaklincovať posedením v peknej kaviarničke. Tentokrát sme sa nadchli pre KORZO café & restaurant na Hviezdoslavovom námestí.

KORZO café & restaurant sa nachádza priamo v srdci Starého Mesta. Korzo okrem iného ponúka aj nádherný výhľad na historickú budovu starého Národného divadla či Slovenskej filharmónie. Reštaurácia má k dispozícii nefajčiarsku, ale aj oddelenú fajčiarsku miestnosť. V letných mesiacoch môžu návštevníci využiť peknú terasu priamo na námestí. Terasa má príjemné posedenie s výhľadom na rušný život v meste. Aj milovníci hudby si tu prídu na svoje, pretože častokrát je z neďalekého parku počuť známe, ale i menej známe melódie.

My sme sa rozhodli pre posedenie v útrobách reštaurácie. Čašník nás privítal s úsmevom na tvári a ochotne nás usadil k stolu. Objednali sme si cappuccino XXL v hodnote 3€. Za kávu si zaplatíte o niečo viac, ale ceny sú primerané danej lokalite. Už keď sme do Korzo café išli, boli sme si vedomí, že ceny budú vyššie a rátali sme s tým. V rámci čakania na kávičku som si prezrela ponukový list, ktorý mal pekné prevedenie. V ponuke majú široký výber kávových nápojov, ale tiež domáce limonády, kokteily, alkoholické a nealkoholické nápoje. Je vidieť, že v reštaurácii kladú veľký dôraz na čerstvé a kvalitné suroviny. Môžete si tu vychutnať aj raňajky alebo denné menu. Okrem tradičnej kuchyne ponúkajú šaláty, rizoto, domáce cestoviny, mäsové jedlá z grilu, ryby, ich povestné rezne, ale tiež lákavé dezerty. Výber majú skutočne exkluzívny.

Medzičasom nám čašník priniesol cappuccino, z ktorého na nás pozeral rozkošný medvedík. Tomuto hovorím milé prekvapenie, až mi bolo ľúto kávu vypiť. Však bola by to škoda, nakoľko cappuccino bolo chutné a lahodné. Kávu majú značky Hausbrandt, je to talianska káva z prístavného mesta Terst. Veľmi oceňujem milých, ochotných a ústretových čašníkov, ktorí tomuto jedinečnému miestu vdychujú priateľskú atmosféru.

KORZO je prekrásne miesto v centre mesta s výbornou dostupnosťou. Prostredie reštaurácie je vskutku nádherné, až by človek povedal, že luxusné. Je to vkusne zariadená reštaurácia s výnimočnou atmosférou. Celý interiér vyzerá útulne a noblesne. Veľká pochvala patrí architektovi, ktorý tieto priestory navrhoval. Na posedenie použili veľmi pohodlné kreslá a pohovky, s ktorými dokonale korešpondujú drevené stoly. Nevedela som sa vynadívať na pult, ktorý mal krásne prevedenie. Všetko tu je pekne farebne zladené a ja veľmi oceňujem použitie fialovej farby, ktorá tomuto miestu dodáva punc elegancie. Miestnosť podčiarkujú nádherné mosadzné lustre, krb a taktiež klenby. Reštauráciu dotvárajú drobné dekorácie ako sú vázičky, vešiaky, lucerny, svietniky, knihy, drevené soľničky, fľaše s vínom, zrkadlá. Jednoducho povedané, všetko so všetkým dokonalo ladí. Dokonca, počas večere sú k dispozícii 3 hodiny parkovania v podzemnej garáži Carlton zdarma. V podniku sa z času na čas konajú koncerty, preto odporúčam zarezervovať si stôl dopredu. Čo viac dodať. Jednoducho nezvyčajný zážitok – treba vyskúšať.

 

Adresa:  Hviezdoslavovo námestie 3, 811 02 Staré Mesto

 

Otváracie hodiny: Po – Štv: 9 – 23, Pia – So: 9 – 0, Ne: 9 – 22

 

Celkovo hodnotím KORZO café & restaurant: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

 

KORZO café & restaurant hodnotím známkou 1

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476c89429a33f0ad%3A0x7f2e4cbafedc7643!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPASOgXF1tT-pYPekYXsSqGHHvZ_ciiGEPJrNCu%3Dw239-h160-k-no!5sKORZO%20caf%C3%A9%20%26%20restaurant%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPASOgXF1tT-pYPekYXsSqGHHvZ_ciiGEPJrNCu&sa=X&ved=2ahUKEwjf28j6oOHjAhVSQMAKHQ9DBqsQoiowCnoECA8QBg

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAMADO Ice cream factory
Ďalší článokMorado Bar and Dinner