Le Bistro je „fancy“ podnik, ktorý láka k návšteve už pri vstupe do košického obchodného centra Optima. Skvelé miesto na večernú kávu.

La Provence s vkusom

Provensálsky štýl plný bieleho rustikálneho nábytku okoreneného levanduľovým akcentom získal vďaka excesívnemu výskytu od roku 2010 popredné miesto v mojom subjektívnom rebríčku gýča. Napriek tomu, že Le Bistro dýcha francúzskym vidiekom, efektívne sa vyhýba tomuto často využívanému (a zneužívanému) štýlu. Je to miesto, kde romantický vidiek stretáva modernu a v symbióze ukája estetické potreby zákazníka. Le bistro je ozaj priestranný podnik, ktorý pozostáva až z dvoch poschodí, no napriek veľkému priestoru nepôsobí ako neútulná hala – dizajnéri vytvorili optické zákutia plné „starožitného nábytku“ a vzorovaných tkanín, ktoré celok zútulňujú. Z moderných vplyvov tu vyskakuje ľahký industrializmus, ktorý s rustikálnym zvyškom hrá na tú istú notu. K príjemnému pocitu prispieva aj množstvo rastlín, vďaka ktorým sa ruka matky prírody dostáva aj do nákupného centra.

Jediná kritika smeruje na príliš hlasnú hudbu, ktorá pôsobila rušivo.

Top servírovanie

Ako v správnom bistre tu nájdeme mnohé brunche, zákusky, sendviče alebo francúzsky „must-have“ – palacinky. Okrem dostatočne širokého výberu káv nám vedia ponúknuť aj čaje, pivá či limonády. Atraktívne osvetlená vitrína s koláčmi nás nalákala na kokosový cheesecake a mrkvový koláč, ktorý sme spláchli s cappuccinom.

Cappuccino bolo krásne naservírované a aj obrázok na pene bol na jedničku. Oceňujem pohár čistej vody na tácke, ktorý nie je všade štandardom, no poteší. Chuťovo išlo o pomerne sympatický počin – i keď pena nebola najpevnejšia, lahodná a krémová chuť všetko vyvážila. Priemerná horkosť a podľa môjho úsudku nízka acidita vôbec nekorešpondovala s ohlasmi, ktoré som dostal na kávu z Le Bistra. Mne osobne chutila. Aj keď nie je mojou úlohou hodnotiť koláče, táto recenzia sa nezaobíde bez zmienky o prvotriednej chuti môjho kokosového cheesecaku, ktorý bol príjemne svieži a primerane osladený.

Na obsluhu sme čakali síce trochu dlhšie, ale vzhľadom na to, že sa dievčatá v podniku ani na chvíľu nezastavili, plne to tolerujeme.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 4/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 4/5

Hurá! Le Bistro potešilo ako naše oči, tak aj chuťové poháriky. Bohatý výber, vysoká kvalita, šikovná obsluha a profesionálne zariadený interiér – to je recept na úspešný podnik v jednom z najfrekventovanejších obchodných centier Košíc. Potešené však neostali naše peňaženky, keďže Le Bistro patrí k tým drahším miestam, kde si môžete dopriať dennú dávku kofeínu. To sa netýka ani tak samotnej kávy ako sendvičov, zákuskov, šalátov… V každom prípade bola návšteva tejto kaviarne príjemným zážitkom, vďaka ktorému Le Bistro vrelo odporúčam.

Le Bistro

Atrium Optima, Moldavská cesta 32, 040 11 Juh

https://www.google.com/maps/place/Le+Bistro/@48.6960778,21.2344734,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee01c8b3e0c85:0x4a26347543c6ad5f!8m2!3d48.6960778!4d21.2366621

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokGuilty Donuts
Ďalší článokMondieu