Máte pravidelné posedenia s priateľmi či s členmi rodiny v domácom prostredí? Potom musíte mať dostatok priestoru pre každého, aby sa pohodlne usadil a rovnako aj váš interiér musí byť reprezentatívny.

Usaďte sa, podáva sa káva (možno aj s dezertom)

S príchodom hostí si musíte byť istí, že máte pre všetkých miesto na sedenie. Ak chcete do svojej obývačky pridať ďalšie miesto na sedenie, skvelou voľbou sú sedacie súpravy alebo rozkladacia pohovka.

Jednou z najlepších vlastností pohoviek je ich všestrannosť. Môžete ich použiť práve pri návštevách (na rozťahovacích modeloch sa hostia aj vyspia), na sedenie pri sledovaní televízie alebo čítaní knihy. Sú tiež vynikajúcim miestom na odpočinok alebo zdriemnutie, keď potrebujete chvíľu voľna alebo keď ste príliš zaneprázdnení na to, aby ste robili niečo iné.

Príjemné prostredie v celej miestnosti

Keď k sebe domov pozývate hostí, určite chcete, aby bolo všetko tip-top. To určite nedocielite, keď budete mať rôzne veci povyťahované po celej miestnosti. Jednoduché komody s pár šuplíkmi vám uľahčia skladovanie predmetov, ktoré pravidelne používate, ale nemusia byť neustále na očiach vám a už vôbec nie vašim návštevám.

Snažte sa vytvoriť nielen v obývačke, kde najčastejšie hostí usadzujete, ale aj v celej domácnosti, príjemné prostredie, ktoré bude dýchať domácou atmosférou už od prvého pohľadu. Štýlové bytové doplnky vám s tým pomôžu. Nezabúdajte však na to, že menej je niekedy viac, čiže ak máte jeden výrazný obraz na stene, už nechajte jej zvyšok prázdny a radšej sa zamerajte na iné, menšie dekorácie. So sviečkami, vankúšmi, dekami či vázami na kvety naozaj nemáte čo pokaziť.

V neposlednom rade je nutné podotknúť, že aby sa hostia u vás cítili dobre a vy s nimi, musíte byť najmä pozitívne naladení a byť obklopení ľuďmi, s ktorými vám je príjemne a máte sa neustále o čom rozprávať.

 

Zdroj obrázku: Ivanko80 / Shutterstock.com