Moje cesty za hľadaním nových pracovných príležitostí ma priviedli do malebného vinohradníckeho mesta Pezinok. Na dohodnuté interview som prišla s veľkým časovým predstihom a nestihla som svoju rituálnu rannú šálku kávy. Ranná káva musí byť a je štartom do môjho osobného aj pracovného života. Harmonizujem si pri nej myšlienky, vyčistím hlavu a stanovím denný harmonogram.  Zostávajúci čas som sa preto v tento deň rozhodla investovať do prechádzky uličkami tohto krásneho mestečka a návštevy jednej z miestnych kaviarničiek.

Moje kroky ma priviedli do Mlsnej Emy. Hneď na prvý pohľad ma očarila. Situovaná v pôvodnom meštiackom dome, štýlová priestranná kaviareň dýchajúca vekom dávnych čias. Tak trochu vo mne ani neviem prečo evokovala Francúzsko…

Celá kaviareň je ladená do červena, vkusne zariadená starožitným dreveným nábytkom z tmavého dreva a červeným čalúnením. Uhniezdila som sa úplne do rohu do pohodlného kresla starej mamy, aby som mohla nasávať celú atmosféru tejto milej kaviarne. Kaviareň vo mne navodila pocit, že má všetko, čo by taká správna kaviareň mala mať. Započúvala som sa do štrngotania šálok a lyžičiek, zvuku mlynčeka na kávu a nasávala vôňu čerstvo namletej kávy a horúcej čokolády.

V kaviarni sa nachádza aj malá oddychová knižnica, ktorú by som so šálkou voňavej kávy ocenila najmä počas dlhých zimných mesiacov.

Čo sa ponuky týka, je viac, ako široká. Ja konkrétne som zvolila Cappuchino Maxim.

Bolo presne v mojej obľúbenej veľkosti, zamatovo napenené, dozdobené srdiečkom, servírované na tácke s malou čokoládovou mandľou a pohárom vody. Toto servírovanie dávalo mojej šálke kávy akýsi šmrnc noblesy.  Cappuchino bolo skôr jemnejšej krémovej chuti.

Veľmi oceňujem aj ponuku bezkofeinových a bezlaktózových káv najme pre ľudí s intoleranciami.

V ponuke sú špeciality z horúcej a ľadovej čokolády, tak isto čerstvé, svieže zákusky ktoré lákajú mlsné jazýčky. Ja som tak isto neodolala a skúsila som cheescake s bielou čokoládou a ovocnou polevou ktorý sa priam roztancoval moje chuťové poháriky. Určite by som nemala problém vybrať si ani nabudúce.

Ceny boli priamo úmerné miestu a kvalite kaviarne.

Obsluhu hodnotím ako veľmi milú a pozitívnu, konkrétne slečna, ktorá ma obsluhovala vo mne zanechala úsmev po celý deň.

Rovnošata personálu zapadala do celkového looku kaviarne a je zrejmé, že majitelia kaviarne majú dotiahnuté všetko po najmenší detail.

Pri odchode z kaviarne som si všimla ponuku kvalitnej ručne robenej čokolády rôznych príchutí.

Ku kaviarni prislúcha aj galéria so svojimi skvostami a k dispozícii je aj malý detský kútik.

Samozrejmosťou je pripojenie na wifi.

Mlsná Ema je jednou z tých  kaviarní do ktorej sa chcem určite raz vrátiť.

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPark Oddychu Inspiro
Ďalší článokKaffeine v Žiline