V objatí najodpornejších výkvetov sovietskej architektúry sa nachádza malý dvorček, ktorý ma nalákal na svetelné reťaze (moja odveká slabosť) – Malbo caffe. Z nedostatku atraktívnejších alternatív sme sa uskromnili a posadili sa tu s cieľom, risknúť ich kávu.

Kráľovstvo zelenej

Malbo sa nachádza hneď vedľa internátov a robotníckej ubytovni, čo ma napĺňalo skepsou. Musím však povedať, že letná teraska sa im celkom vydarila. Malbo donieslo interiér do exteriéru – drevená podlaha, obrázky na stenách, či tapeta, všetky tieto prvky priestor krásne zútulňujú. O peknú ilúziu sa postará práve spomínaná tapeta, ktorá zobrazuje pohľad do uličky. Terasa je tvorená z kaskád, ktoré sú preplnené rôznymi rastlinami a tak sa návštevník cíti obklopený zeleňou. Zelenému monopolu dopomáhajú aj steny, ktoré sú natreté práve spomínanou farbou. Dizajn sa nehrá na novodobý urban luxus – v rámci rozpočtu však návštevníkovi ponúka príjemné a útulné posedenie.

Čo sa týka interiéru, aj tu je prítomná predominancia zelenej. Priestor bez okien je zahalený tajomnou barovou atmosférou, ktorá je optimálna pre jazzové vystúpenia. Malé pódium v kúte aj nasvedčuje tomu, že majitelia sú živej hudbe otvorení. Napriek tomu, že interiér nepredstavuje dizajnové creme de la creme, má osobitý ráz a prekonáva moje očakávania.

Nadšenie pominulo

Malbo funguje aj ako pizzéria, ktorá má poriadne širokú ponuku pízz  (dokonca aj pre vegetariánov, či vegánov). Čo sa nápojov týka, sú na tom asi ako každá priemerná reštaurácia – výnimkou nie sú ani kávy. Nuž odvážne som sa odhodlal okúsiť ich akosť – objednal som si cappuccino, zatiaľ čo moja polovička to stavila na ľadovú kávu.

Cappuccino bolo na pohľad vrcholne atraktívne – tá karamelová pena doslova nabádzala k odchlipnutiu. Po ochutnaní to však nebola veľká sláva. Cappuccino bolo pripravené dobre, bolo krémové, pena pekne hustá, no kávová zmes bola doslova „o ničom“. Horkastá pachuť s kyslastým záverom zaváňala viac než lacno – odporúčam zmeniť zmes!

Ľadová káva trpela na ten istý horkasto-kyslastý neduh, no väčší podiel mlieka to ako tak skrotil. Čo sa mi nepáčilo bolo to, že ku káve naservírovali len biely cukor a do ľadovej kávy strčili plastovú slamku – veď už existuje toľko alternatív! Zmes: Hausbrandt

Na úrovni

Príjemným elementom našej návštevy bola profesionalita personálu. Sympatický a úslužný čašník pozdvihol úroveň podniku na ďalší stupienok a skvalitnil celý zážitok

Hodnotenie:

  • Prostredie: 3/5
  • Káva: 2/5
  • Personál: 5/5
  • Celkovo: 2,5/5

Malbo prešiel za posledné roky celkom slušnou metamorfózou na pekný hudobný podnik so sympatickou atmosférou. Ich pizze sú skvelé, obsluha je tip-top, priestor je celkom pekný, avšak na kávovú session sa moc nehodí (aj napriek tomu, že jeho celý názov je Malbo caffé). Určite ho však odporúčam ako miesto, kde zasýtite svoj hlad a pokecáte s priateľmi pri dobre načapovanom pivku.

Malbo Caffe

Kysucká 163/16, 040 11 Košice

https://www.google.com/maps?q=malbo+cafe&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiXkNSe-d7iAhUBblAKHQHJAYIQ_AUIESgC

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKaviareň KNT
Ďalší článokRaňajkáreň Rozprávka