Pri jednom z najväčších strašidiel košickej architektúry – novej nemocnici – vyrástol luxusný obytný komplex, ktorý celé okolie dizajnovo kompenzuje. V týchto uličkách z akoby iného sveta sa usídlila kopa mladých rodiniek – bolo by hriechom, keby sa tu nevyskytla aj kaviareň, kde si môžu mamičky trochu posedieť a pokecať. Tu ju máme – Kaviareň KNT!

Stoja len základy

Od kaviarne, ktorá sa nachádza v podobnej architektonickej chuťovke, by sme očakávali podobný moderný dizajn na úrovni. Nuž, majitelia to tak evidentne aj plánovali – sivá dlažba, obrovská čierna tabuľa cez celú stenu, hnedé tehly. Hrubý základ kaviarne dáva priestoru obrovský potenciál, ktorý sa dá dosiahnuť mnohými spôsobmi. Máme tu zamiesené na top minimalistické, geometrické urban hniezdočko. Bohužiaľ, kaviareň je stále akoby v provizórnom stave – holé steny doslova kričia po dekoráciách a drobný nábytok sa v obrovskom otvorenom priestore stráca. Zopár stolov s retro stoličkami je síce dobrý ťah, ale v tomto interiéri nevyniká – zatiaľ! Nedokončená kaviareň sa nedá kto vie ako posudzovať, no rád by som sa pohoršil nad zopár detailmi, ktoré ruinujú aj to málo, čo tu zatiaľ máme. Lacné plagátové obrazy káv, ktoré sú na tento veľký priestor primalé, či nechutne gýčové vankúšiky na koženom gauči (ktorý je taktiež ako päsť na oko) mi doslova dvíhajú tlak. Osobne nemám rád, ani keď sa v kaviarni vyskytuje funkčná televízia – náhrada obrazu to proste nie je a akurát ruší konverzácie návštevníkov tým, že neustále strháva pozornosť na seba.

Málo, ale dosť

Prvotné znechutenie z interiéru zahnal pohľad na menu, kde nájdeme kávičky za pekné sumy. Klasiky, so sirupom, bezkofeínové, alžírska káva či mocaccino, alebo dokonca detské latte – granko so šľahačkou… dá sa veru vybrať! Okrem káv tu máme aj čaje, horúce čokolády, zákusky a dokonca aj viacero druhov obľúbenej pochúťky – panini. To, čo mi tu kúsok chýba, sú ľadové kávy – hlavne v tak teplý deň!

Objednali sme si latte a špeciálne cappuccino. Prečo špeciálne? To vysvetlím neskôr. Káva bola chuťovo BEZ-CHYB-NÁ, čistá lahôdka a navyše aj perfektne vyvážená. Nuž, boli sme poriadne prekvapení miestnou kvalitou. Kávová zmes: Lavazza.

Neskutočne podarená

Na kaviareň s tak malou trafikou stačí jedna osoba aj na bar, aj na obsluhu. V KNT túto rolu zastáva veľmi sympatická a priateľská dáma, ktorej úsmev je doslova nákazlivý. Keď som sa opýtal, či tu majú aj ľadové kávy, miesto bežného odmietnutia sa nebála improvizovať – s mojím súhlasom mi cappuccino vylepšila ľadovými kockami. Jednoduché ako facka, no zabralo to a výsledok bol viac než chutný.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 2/5
  • Káva: 5/5
  • Personál: 5/5
  • Celkovo: 3/5

Návšteva, ktorá spočiatku vyzerala ako čistá katastrofa sa nakoniec vykľula do príjemného zážitku a to vďaka bezchybnej káve a veselej obsluhe. Z KNT môže byť fakt luxusný podnik, ktorých je po sídliskách ako šafránu, stačí len dotiahnuť interiér do konca. Veď možností je neúrekom!

Kaviareň KNT

Fatranská 2/C, 040 11 Košice – mestská časť Západ

https://www.google.com/maps?q=kaviare%C5%88+nova+terasa&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjtpbf3udLiAhWGyKQKHWRLB-EQ_AUIESgC

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokChristiania
Ďalší článokMalbo caffe