V prvom rade musím povedať, že milujem mačky. Už veľmi dlho som sa chystala do tejto kaviarne. Na Slovensku ich máme len zopár, ale pevne verím, že sa rozrastú do väčšieho počtu. Hovorím o mačacej kaviarni Mačinézy Prvá moja návšteva v mačacej kaviarni bola tiež v Bratislave a bola bo kaviareň s názvom Mačkafé. Bola som s ňou nadmieru spokojná, tak sa poďme pozrieť, či som bola spokojná aj s touto.

Kaviareň Mačinézy je trošku schovaná kaviareň. Určite by ste na ňu nenarazili len tak náhodne. Osobne som ju musela nájsť cez GPS v mobile. Exteriér vyzeral veľmi lákavo. Z vonku vyzerala kaviareň malinká, ale zato veľmi útulná. Nad vchodom sa nachádzal veľký nápis Mačinézy kaviareň, rovnako aj ako potlač na skle. Vošli sme opatrne dovnútra, nakoľko sme nevedeli ako to funguje a či sa mačky nezľaknú a náhodou nevybehnú. Vošli sme teda dovnútra.

Interiér boľ veľmi útulný. Steny boli krémovej farby, doplnené o obrazy alebo fotografie mačiek. Celé prostredie dopĺňali tmavá stoly a stoličky s farebnými poduškami. Zaujal nás taktiež obrovský biely bar, vedľa ktorého sa nachádzalo na vešiakoch oblečenie. To oblečenie bolo na predaj, a výťažok z nich by putoval do útulkov. Veľmi pekné gesto.

Veľmi ma ale prekvapilo, že som nikde nevidela žiadne mačičky. Povedala som si, že určite niekde spia a som ich len prehliadla.

Usadili sme sa k stolu. Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Bol to malý zalaminovaný biely lístok s čiernym písmom. Bol prehľadný ale viditeľne opotrebovaný. Tu by som už určite odporučila zainvestovať a zaobstarať lepšie vyzerajúce nápojové lístky.

Veľmi ma prekvapili ceny, boli naozaj veľmi prijateľné.

Po chvíli prišla veľmi milá a usmievavá čašníčka, ktorá nás slušne obslúžila. Takto by mali pôsobiť všetci, to znamená milo a nie vzbudzovať dojem že „čo tu chcete“.

Po krátkej chvíli nám čašníčka doniesla našu objednávku. Objednala som si Cappuccino a kamarátka si objednala limonádu s príchuťou lesnej zmesi.

Cappuccino som dostala v krásnom prevedení. Zatiaľ som krajšie asi nedostala. Síce nemal žiadny obrázok na vrchu, ale zato bol v peknej bielej šálke s kvietkami. Celé to pôsobilo tak jemne a esteticky veľmi lákavo. Cappuccino bolo veľmi chutné. Bolo krémové s príjemnou chuťou kávy. Kamarátka bola so svojou limonádou taktiež spokojná, len sa niekedy posťažovala, že je trochu kyslá.

Všetko bolo super, len mi už začínalo byť zvláštne, že stále sa tie mačičky neukázali. Vtedy som si všimla nápis pri bare, kde bolo napísané, že mačičky sa nachádzajú vo vedľajšej miestnosti. Kamarátka nechcela ísť, ale ja som išla za čašníčkou a spýtala som sa, či by som sa mohla ísť pozrieť na mačičky. Usmiala sa a povedala že samozrejme.

Vošla som do miestnosti, kde sa nachádzali mačičky. Musím povedať, že som sa cítila veľmi nepríjemne, nakoľko sa v tej miestnosti nachádzali 2 mladý ľudia, ktorý sedeli v gauči. Nechcela som sa veľmi pozerať ich smerom, ale zdá sa mi, že sa tam nachádzal 1 gauč so stolom. Celý čas na mňa nepríjemne pozerali, pripadalo mi to tak, že ich ruším. Pár krát som pohladkala mačičky a odišla som naspäť ku kamarátke. Celý ten priestor, kde sa nachádzali mačičky bol malý. Samozrejme mačičky tam mali všetko potrebné, aj priestor bol pre nich dostatočne veľký, nakoľko som tam videla len 2.

Keď by som to mala porovnať s mačacou kaviarňou Mačkafé, tak jednoznačne vyhráva Mačkafé, nakoľko je tam 1 veľký priestor, kde sa nachádzajú ľudia spolu s mačkami. Toto riešenie v Mačinézoch sa mi jednoducho nepáči. Keď sa už človek rozhodne ísť do mačacej kaviarne, tak už počíta s tým, že s tými mačkami aj bude a nie že v miestnosti, kde sa nachádzajú mačky, bude len 1 gauč.

Keby sa kaviareň volala kúsok inak, tak ani nezistím, že sa v nej dajaké mačky vôbec nachádzajú, nakoľko informačná tabuľa, kde sa nachádzajú mačky sa dala ľahko prehľadnúť.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie aj toaletu. Kaviareň je nefajčiarska. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia=11-21, So= 14-21, Ne = zatvorené.

Celkovo hodnotím kaviareň dobre. Nevýhodu vidím len v tom, že je malý kontakt s mačkami. Adresa: Čajakova 3088/1, 811 05 Bratislava.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 2. Celkovo hodnotím kaviareň Mačinézy dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Ma%C4%8Din%C3%A9zy/@48.1576413,17.1125029,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c895263fbc67f:0x466f8444e9aba9e8!8m2!3d48.1576413!4d17.1146916

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokLa Putika  
Ďalší článokCaffe4u