Po náročnom dni sme sa s kamarátkou rozhodli, že sa pôjdeme zrelaxovať a oddýchnuť si pri šálke dobrej kávy. Nakoľko veľmi uprednostňujeme obchodnú ulicu v Bratislave, rozhodli sme sa, že si nájdeme kaviareň práve na nej. Vopred som si na internete vyhľadala kaviarne a zaujala nás jedna, s názvom Caffe4U. Už názov znel dobre, čo v preklade znamená, káva pre teba. Miesto sme mali vybraté, už ju bolo len nájsť.

Vopred musím povedať, že bez GPS by sme ju nevedeli nájsť. Nenachádza sa priamo na očiach ale je skrytá v uličke. Pred vchodom do uličky sa síce nachádza tabuľa s nápisom Caffe4U, lenže chodím po tejto ulici už tretí rok a doteraz som si ju nevšimla.

Vošli sme do uličky. Spočiatku sme nevedeli, či sme správne ale po chvíli sme uvideli vonkajšiu terasu, informačnú tabuľu a nálepky na okne s názvom kaviarne. Bolo pekné počasie, čiže sme chceli ostať vonku, lenže vonkajšie posedenie v podobne drevených stoličiek nevyzeralo veľmi pohodlne. V druhom prípade, celý exteriér vyzeral veľmi dobre a upravene. Napriek tomu sme sa rozhodli ísť dovnútra.

Interiér nesklamal. Po príchode ako prvé čo sme videli bol bar. Bol celý drevený. Bol síce obyčajný, ale dokonale sa hodil k ostatnému zariadeniu. Personál sa nám samozrejme okamžite pozdravil. Steny boli zväčša tmavo sivé alebo obklopené tapetami sivo-bielymi motívmi. Na samotnom konci kaviarne sa nachádzalo veľké zrkadlo, ktoré dopĺňalo celkový dizajn.  Počet miest bol menší, ale zato celá kaviareň pôsobila útulne a príjemne.

Stoličky už boli o niečom inom ako na terase. Boli to textilné sedačky v sivom prevedený. Úprimne musím priznať, že vyzerali oveľa pohodlnejšie ako reálne boli. Netvrdím že boli nepohodlné, ale sedela som už aj v príjemnejšom.

Usadili sme sa do rohu kaviarne. Skôr ako sme si stihli do rúk zobrať nápojový lístok, už bola pri nás obsluha, s tým čo si dáme a cestou nám priniesla aj čistú vodu s pohármi. Veľmi chválim toto gesto, nakoľko nie v každej kaviarni sa môžeme s týmto stretnúť. Poprosili sme ju, aby nám dala chvíľku času a aby sa vrátila o pár minút. Nemala k tomu výhrady a s úsmevom odišla.

Čo sa týka nápojového lístka, bol v tvare notesu, čiernej farby s bielym logom a názvom kaviarne. Už na prvý pohľad bol jednoduchý, osobne by som prerobila hlavnú stranu. Po otočení, sa už kvalita zlepšila. Na prvej strane sa nachádzalo grafické zobrazenie rôznych druhov káv. Je to veľmi dobrá pomôcka pre tých, ktorý nepoznajú, ktorý káva má aký pomer a čoho. Daná kaviareň sa plne venovala ponukám káv, potvrdzoval to aj nápojový lístok, ktorý ponúkal kvantum káv na výber. Dizajn ponukového lístka sa zmenil o takmer 360 stupňov k lepšiemu.

Akonáhle sme odložili nápojové lístky, bola u nás čašníčka. Bola veľmi milá a slušne nás obslúžila.

Po krátkej chvíli sme mali pred sebou naše objednávky. Obe sme si objednali malé Espresso s mliekom. Dostali sme ich na bielom tanieriku v bielej šálke s názvom kaviarne Caffe4U. Nezvyknem piť malé Espresso, ale nakoľko bolo ráno a potrebovala som nakopnúť, som sa si povedala, že ho potrebujem.

Musím povedať, že mi veľmi chutilo. Bolo síce silnejšie ako klasické Espresso, čo je pochopiteľné, ale naozaj mi chutilo. Káva nebola horká a pila sa veľmi dobre. Rovnako to potvrdila aj kamarátka.

Po dopití sme išli účet vyplatiť k baru. Čakala som pri bare dosť dlhú dobu, nakoľko si čašníčka nevšimla, že tam stojím a robila si svoje veci. Keď si ma všimla, tak si nebola istá, čo sme si obe dali, tak sa pre istotu spýtala. Platili sme v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie aj toaletu. Kaviareň je nefajčiarska ale fajčiari majú možnosť posedenia na letnej terase, kde je povolené fajčenie. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – So=8-20, Ne = 12-20.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Adresa: Obchodná 42, 811 06 Bratislava.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Caffe4U veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Caffe4U+s.r.o./@48.1473931,17.1091004,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8944d002906f:0xd8f2c85fab12627a!8m2!3d48.1473931!4d17.1112891

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMačinézy
Ďalší článokGIO Caffé v Nitre