Známe a mnohými obľúbené nákupné srdce Bratislavy – Centrál. Zas a znova som do neho zavítala s nákupnou náladou. Po každých nákupoch je u mňa samozrejmosťou sadnúť a oddýchnuť si pri šálke dobrej kávy. Obchodné centrum Centrál navštevujem pomerne často, takže mám obehaných niekoľko kaviarní, ktoré sa v ňom nachádzajú. Našla som si aj obľúbené miesta ale nakoľko som bola so svojím priateľom, tak sme sa obaja zhodli, že nájdeme niečo nové.

Prvá kaviareň, ktorá nám padla do oka vyzerala veľmi luxusne. Premýšľala som, či tam ísť alebo nie, lebo vyzerala byť aj poriadne drahá, ale povedali sme si, že jedna káva nás predsa nezabije. Exteriér bol celý presklený, čo vôbec nevadilo, lebo interiér bol ladený do tmavých a tlmených svetiel, takže do vnútra bol horší výhľad, lepšie povedané, nikto na Vás „nečumí“. Nad vchodom dominoval veľký názov kaviarne Lavazza-espresso city.

Tesne pred naším príchodom do kaviarne sme si všimli, že čašníčka už zametá aj keď tam mala zákazníkov. Teraz sme nevedeli či už zatvára, tak sme chceli nájsť otváracie hodiny ale nepodarilo sa nám to. Tak sme to riskli a vošli dovnútra. Kaviareň ponúka fajčiarsku aj nefajčiarsku miestnosť. Fajčiarska sa nachádza vo vnútri a nefajčiarska pred kaviarňou, čiže na chodbe. Keďže mám na sedení na chodbe zlé skúsenosti, bolo jasné že ideme dovnútra. Rovno som sa išla opýtať čašníčky či majú ešte otvorené, ona sa pozrela na hodiny a prikývla. Usadili sme sa na veľmi luxusné, vzorované a pohodlné sedačky. Celkový dizajn kaviarne bol nádherný. Všetok nábytok spolu krásne ladil vo farbách zlatej a hnedej. Veľká stena bola vyplnená televízorom a veľkým názvom kaviarne. Celá kaviareň bola presklená, takže výhľad nechýbal ani na mesto.   

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok spolu s popolníkom. Nápojový lístok bol podlhovastý, zvrchu zviazaný a farebný. Úvodná strana obsahovala farebné kvety, ananás a vtáka spolu s názvom kaviarne a s Menu. Nepochopila som prečo práve tieto obrázky. Čo sa týka rozloženia strán a farebnosti, bol krásny. Každá strana bola o niečo dlhšia, takže sme nemuseli prelistovať celý nápojový lístok, ale rovno sme si otočili stranu tam, kam sme chceli. Nápojový lístok bol rozdelený do sekcií: Káva, Teplé nápoje a doplnkový tovar, Ice Frappucco a smoothie, Nealko nápoje a nápoje pre deti, Pivo víno a kokteily a napokon Alkoholické nápoje. Nápad na nápojový lístok veľmi chválim.

Tesne pri našom stole čašníčka upratovala. Keď sme zatvorili nápojové lístky tak sa ku nám ozvala, či už máme vybraté. Obslúžila nás z vedľajšieho stola, čo nám vôbec nevadilo, lebo pôsobila veľmi priateľsky. Po chvíľke sa vrátila, ospravedlnila sa, že druh tonicu, ktorý sme si objednali je už vypredaný. Vymenovala nám všetky tie, ktoré boli ešte v ponuke.

 

Po krátkej chvíli nám doniesla našu objednávku. Objednali sme si Caffé Fredo, škoricové Cappuccino a tonic mojito. Cappuccino sme dostali klasicky na striebornom podnose spolu s vodou, cukrom a keksíkom. Bolo pripravené veľmi dobre a chuťovo bolo taktiež výborné. Káva sa so škoricovou chuťou veľmi môžu a inak to nebolo ani v tomto prípade. Cappuccino bolo veľmi chutné, lahodné, výborne sa pilo a škoricová chuť bola naozaj na mieste. Čo sa týka kávy Caffé Fredo, bola to ľadová káva. Bola pripravená taktiež veľmi pekne. Začala som vanilkovou zmrzlinou poliatou čokoládovým topingom a s domácou šľahačkou. Bola som veľmi spokojná, len potom prišlo to horšie, samotná káva. Nechala som si ju nakoniec. Veď sa aj hovorí, to najlepšie na koniec. Ale bola som sklamaná. Cítila som viacej vodu ako kávu. Samotná káva bola veľmi slabá a bez chuti. Nebola som s ňou spokojná.

 

Kaviareň ponúka značku kávy Lavazza. Káva Lavazza je súčasťou našej kávovej kultúry už dlhšie, viac ako 100 rokov. Je vlastnená a spravovaná rodinou Lavazza. História kávy Lavazza začína v roku 1894. Dnes je, Lavazza lídrom na poli espressa v Taliansku, s takmer 45% podielom na celkovom kávovom trhu a 75% podielom v spotrebe v domácnostiach.

Po dopití sme chceli odísť a zaplatiť účet ale čašníčka nám sedela chrbtom a rozprávala sa s inými zákazníkmi. Chvíľu sme počkali ale keď sa ani po pár minútach nedvíhala, tak sme sa postavili a išli sme sa postaviť k baru. Vtedy si nás všimla. Účet sme vyplatili v hotovosti.

Otváracie hodiny kaviarne sú nasledovné: Po-So=8-21, Ne=9-21. V kaviarni sa nachádza WIFI pripojenie ale neposkytuje toaletu, čo je v nákupných centrách časté. Ceny boli prijateľné. Adresa kaviarne je: Vajnorská 10645/100, 831 04 Bratislava.

Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 3, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Lavazza – espresso city veľmi dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Lavazza+Espresso+City/@48.1682349,17.1362205,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8ec7edb5d2f1:0xee10477a08c60d0d!8m2!3d48.1682349!4d17.1384091