Dostala som od kamarátky tip na kaviareň, nakoľko vie že som milovníčka kávy. Zhodou okolností sa daná kaviareň nachádzala len pár metrov od mojej univerzity. Nemala som nad čím viacej rozmýšľať. Hneď som mala vymyslený plán, čo budem robiť po škole.

Po skončení školy som išla pohľadať odporúčanú kaviareň. Našla som ju veľmi rýchlo.

Exteriér bol lákadlom pre oči. Nedalo sa ju prehliadnuť. Nad celou kaviarňou sa nachádzali dve striešky s veľkým nápisom kaviarne La Patisserka. Kaviareň bola zväčša presklená v kombinácii s pôvodnými stenami budovy, čo ale spolu veľmi dobre ladilo. Na všetkých sklách sa nachádzala nálepka s názvom kaviarne. Pred kaviarňou sa nachádzala tabuľa s ponukou a rovnako aj vonkajšie posedenie, ktoré bolo klasicky vyriešené modernými drevenými stoličkami so stolom. Aj keď bolo veľmi pekné počasie, tak som sa rozhodla ísť do vnútra z dôvodu, že ulica, kde sa kaviareň nachádza je dosť frekventovaná a osobne by som nemala trpezlivosť na tých ľudí, ktorý by chodili neustále okolo mňa.

Po vojdení do kaviarne som zostala milo prekvapená. Kaviareň bola veľmi pekná. Ako prvé ma zlákali rôzne koláče. Vyzerali veľmi lákavo spolu s tehlovým barom. Za tehlovým barom sa nachádzala veľká čierna tabuľa, na ktorú bolo možné písať, čo aj bolo využité. Na bielych stenách boli vyvesené rôzne obrazy. Zvyšný nábytok bol svetlo hnedý, čierny, biely. Bolo tam toho naozaj veľa ale všetko spolu veľmi krásne ladilo. Aj keď všade bolo niečo, tak na mňa daná kaviareň pôsobila veľmi upokojujúco.

Kaviareň ponúkala tzv. normálne posedenie pri stole a stoličkách ale aj posedenie priamo pri okne na vyšších stoličkách. Veľmi sa mi páči takýto typ usadenia. Počet miest bol dostatočný, ale pri pohľade z vonku som čakala, že bude kaviareň menšia.

Usadila som sa samozrejme k oknu na vyššie sedačky. Boli veľmi pohodlné.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Bol naozaj veľmi krásne spracovaný. Bol celý čierny, zložený nepravidelne, kde na pravej strane sa nachádzalo logo kaviarne a na ľavej strane vykúkali rôzne druhy koláčov a zákuskov. Ponukový lístok bol veľmi dobre a systematicky spracovaný. Veľmi ma prekvapili a na druhej strane potešili ceny, ktoré boli veľmi prijateľné.

Po krátkej chvíli ma prišla obslúžiť veľmi milá čašníčka. Takto to má byť, personál má pôsobiť milo a nie otrávene a nahnevane, keď príde zákazník.

Pár minút na to som mala svoju objednávku pred sebou. Objednala som si Espresso. Bola som ale celkom sklamaná, lebo mi doniesli úplne malé presso. Všade kde som, keď si pýtam Espresso mi donesú klasické. Neviem kde nastala chyba. Poznám tieto malé kávy a úprimne ich nepijem vôbec lebo na môj vkus sú až príliš silné a horké.

Kávu som dostala vo veľmi chutnej malej šálke s logom kaviarne, spolu s tanierikom a čistou vodou. Poučila som sa a túto čistú vodu si stále cením, pretože nie všade vám ju dajú.

Na moje prekvapenie bola káva veľmi chutná. Bola síce silná ale vôbec nebola horká ani nepríjemná. Povedala som si, že keď takto chutí malá, aké úžasné môže byť klasické Espresso.

Účet som platila v hotovosti. Kaviareň ponúka aj toaletu, ktorá je aj dokonca vybavená pre zákazníkov rôznymi krémami na ruky, hygienickými potrebami atď. Ponúka rovnako aj Wifi pripojenie. Kaviareň je nefajčiarska ale je možnosť fajčenia pred kaviarňou. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Pia = 8-20, So-Ne = 10-20.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Adresa: Krížna 4066/3, 811 07 Bratislava.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň La Patisserka veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/La+Patisserka/@48.1526428,17.1184368,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c89492d88575b:0x79cb5deb880c15b2!8m2!3d48.1526392!4d17.1206255

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokFellini Caffe
Ďalší článokCoffeeshop Company