V košickom nákupnom centre Aupark vyrástla nová kaviareň, ktorá si vyžadovala našu urýchlenú návštevu. Navyše zvonku lákala atraktívnym interiérom, ktorému sa nedalo odolať.

Plejáda sivej s akcentmi

Coffeeshop company to stavil na moderný urbanistický štýl plný geometrických tvarov, uhlov a čistých línií, pričom betónovú džungľu najviac pripomína miestnych 50 odtieňov sivej. Kaviareň pôsobí akoby bola usadená vo vnútri betónového kvádra, no napriek tomu sa v nej cítite útulne. Nesaturované farby tu dopĺňa pár výrazných akcentov, ako je červená alebo vanilkovo-žltá, ktoré vidíme len v malom množstve na doplnkoch. Odkazom na urbanistického ducha je aj priemyselný punc zobrazený vo viacerých kovových konštrukciách. Pár retro kúskov celý interiér viac udomácňuje, dôsledkom čoho sa tu zákazník cíti príjemne. Oceňujem že miestny dizajn vyšiel z komfortnej zóny béžových či hnedých odtieňov a ukázal, že aj chladné farby sa vedia postarať o sympatické prostredie.

Pre každého niečo

Ponuka Coffeeshop Company ide vo veľkom štýle. Hneď na úvod kávičkára upútajú sezónne limitované špeciality ako Vanilla crescent choco late alebo Winter spice latte v kombinácii s Mozartovým zákuskom. Ak to pre vás stále nie je to pravé orechové, nože zahrabnite hlbšie do ponuky. Karamelové macchiato, kokosové latte, nugátové moccacino, či alkoholom okorenený variant viedenskej kávy s Baileys. Nájdeme tu aj matcha latte, chai latte, kids-cino (teplé našľahané mlieko so sirupom) alebo baby-cino (bez sirupu), vďaka čomu ani deti mamičiek-kávičkáriek neostanú na prázdno. Špecialitami sa to tu len hmýri, no keďže som striktne proti sirupom v káve, dal som si obyčajné espresso (aké sklamanie).

Káva prišla pekne naservírovaná aj s kávovým bôbom v čokoláde. Chuť bola dostatočne intenzívna a sýta, na môj vkus však trochu „agresívnejšia“ – horká. Acidita bola tak v priemere a aj keď to nie je top espresso môjho života, stále má chvályhodnú kvalitu. Kávová zmes: Schärf

Čo sa obsluhy týka – úplne priemerná, nie je čo vytknúť.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 4/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 4/5

Coffeeshop Company je svetový podnik s kvalitnými produktmi, „košatým“ menu a moderným dizajnom, no napriek tomu mi tu chýba isté „je ne sais quoi“. Miestny duch ma jednoducho neohromil, no milovníci presladených kávičiek si isto prídu na svoje. Rád by som spomenul vysoké sumy za kávy či iné nápoje, ktoré podľa mňa až tak nekorešpondovali so zážitkom, ktorý mi návšteva tejto kaviarne priniesla. Ako som už naznačil – nadšenci špecialitiek budú nadšení, no pre klasikov, ktorým okrem espressa a cappuccina nič iné „nešmakuje“, sú tu iné, vhodnejšie alternatívy podnikov.

 

Coffeeshop Company

Námestie osloboditeľov 1, 040 01 Staré Mesto

https://www.google.com/maps/search/coffeeshop+company+aupark/@48.7070003,21.2321607,14z/data=!3m1!4b1?hl=sk

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokLa Patisserka
Ďalší článokFabbrica Café