Počas dlhšej pauzy medzi prednáškami som si potrebovala nájsť niečo, kde by som mohla tento čas prečkať. Jediným rozumným riešením bola kaviareň. Kávu milujem, tak nebolo čo viac riešiť. Lenže kam na kávu? V Bratislave je naozaj mnoho kaviarní a priznám sa, že nájdu sa tu aj moje veľmi obľúbené. Nakoľko bolo po dlhom čase pekné slnečné počasie, rozhodla som sa, že sa trošku prejdem a možno cestou niečo nájdem. Tak aj bolo.

Narazila som na jednu kaviareň na rohu ulici. Kaviareň bola presklená ale aj napriek tomu som dovnútra veľmi nevidela. Nad vchodom sa nachádzal veľký nápis Fellini ale bohužiaľ s jedným zoškrabnutým „L“, čo pôsobilo veľmi rušivo, neesteticky a kazilo to celkový vzhľad. Pred kaviarňou sa nachádzal zelený koberec, ktorý je podľa mňa vyhradený na posedenie vonku.

Po príchode do kaviarne som zostala mierne zaskočená. Myslela som si, že bude kaviareň väčšia ale bola maličká. Ponúkala približne 7 stolov plus možnosť sedenia pri bare. Pri mojej návšteve nebola kaviareň príliš obsadená, takže s miestom som nemala problém. Kaviareň ponúka obyčajné sedenie pri stoloch ale aj na vyšších stoličkách, podobné barovým, lenže boli pre viacero ľudí. Usadila som sa na spomínané vyššie stoličky. Boli kožené a musím povedať že veľmi pohodlné.

Kaviareň dopĺňal tmavý nábytok spolu s malou časťou zelenej steny, ktorá sa mi tam veľmi nehodila, nakoľko pri bare boli červené steny. Milujem kombináciu čiernej/sivej s červenou, ale tú zelenú som nepochopila. Čo sa týka celkového exteriéru, hodnotím ju pozitívne. Taká malá útulná kaviareň.

Na každom stole sa nachádzal ponukový lístok. Bol klasický bielo-oranžový, laminovaný vo formáte A4. Nijako ma neoslovil, ale naopak bol aspoň prehľadný.

Veľmi ma zarazili ceny, v dobrom slova zmysle. Boli naozaj veľmi prijateľné. Ja som si okamžite vybrala a bolo to Cappuccino a to len za 1,50€. Veľmi dobrá cena.

Personál ku mne prišiel, akonáhle som odložila nápojový lístok. Obslúžil ma s dobrou náladou a s úsmevom na tvári. Takýto pozitívny prístup očakávam všade.

Po chvíľke som mala pred sebou moju objednávku. Dostala som klasicky cappuccino v šálke s tanierikom a vodu. Úprimne povedané, videla som už aj krajšie pripravované Cappuccino ale hlavná je predsa chuť. Cappuccino som dostala v bielej šálke s nápisom Lavazza. Hneď som vedela, že bude úžasné. Ale mýlila som sa. Cappuccino nebolo podľa mojich predstáv. Bolo neprimerané horké, aj po tom čo som si do neho dala cukor, ktorý bol rovnako ako ponukový lístok na každom stole. Nevedela som prísť na jeho chuť. Nebolo doslova zlé, ale zaradila by som ich medzi tie horšie cappuccina, ktoré som kedy ochutnala.

Od začiatku môjho príchodu som sa cítila veľmi nepríjemne a to z dôvodu, že pán, ktorý sedel pri bare na mňa neustále pozeral. Pozeral je slabé slovo, „čumel/zazeral“ a neodvrátil zrak, ani keď som sa na neho pozrela. Všimla som si ale, že sa pozná s personálom, tak ma napadlo, či to náhodou nemôže byť majiteľ prevádzky. Pripadal mi tak. Ale každopádne, to mu nedáva právo takto nevhodne zazerať.  Chcela som si počas pobytu v kaviarni vybrať notebook a pracovať na ňom ale tak mi ten pán vadil, že som sa snažila čo najskôr vypiť kávu a ísť preč. Celkovo som sa tam necítila veľmi dobre, lebo všetci čo boli v kaviarni sa poznali. Nepáčilo sa mi ani gesto od čašníka. Prišli 2 dámy, ktoré sa s čašníkom očividne poznali. Ja som ešte mala dostatok kávy a čašník mi zo stola zobral cukorničku a položil ju na stôl ku svojim známym. V kaviarni boli aj prázdne stoly, kde sa cukornička nachádzala.

Účet som platila v hotovosti. Čo sa týka WC, nevidela som ho nikde ale videla som že čašník bral niekam inam kávu, tak neviem či sa nachádza v kaviarni aj iný priestor, kde je možno aj toaleta. Wifi pripojenie ale naopak poskytuje. Kaviareň je fajčiarska. Dvere boli otvorené dokorán, takže cigaretový dym mal kam unikať ale neviem si predstaviť keby v tom malom priestore by mali byť zatvorené dvere. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Pia = 7:30-21, So-Ne = zatvorené.

Celkovo hodnotím kaviareň dobre. Adresa: Vazovova 2740/19, 811 07 Bratislava.

Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 3, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím kaviareň Fellini Caffe dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Fellini+Caffe/@48.1536927,17.1198907,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8949452c5353:0xd285bbcd14ef673!8m2!3d48.1536927!4d17.1220794